ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> חדשות צלילה חופשית

מחבר הודעה

Alina
חבר בקהילה

דירוג איכות להודעה זו 10.00 (מתוך 10) ע"י 1 מדרגים.

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 25 ינו', 2011 12:13    נושא ההודעה: חדשות שתי דולפינות מתות נמצאו בחוף הבונים הגב עם ציטוט

בתחילת החודש זיהו אזרחים בחוף הבונים שתי גופות של דולפינים. נתיחה לאחר המוות תראה אם זה נגרם כתוצאה מניסיון ציד או מווירוס קטלני לדולפינים.

בתחילת החודש, בימים שהגשם נחלש, אנשים שטיילו בחוף הבונים גילו שתי דולפינות מתות, שנשטפו אל החוף ככל הנראה בעקבות הסערה. ד"ר דני כרם וד"ר עוז גופמן, אנשי מחמ"לי (מרכז חקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל), הוזעקו למקום.

המומחים שהגיעו למקום הסבירו כי מדובר בדולפינות ממין "סטנלה", האחת צעירה והשנייה יותר מבוגרת. על הדולפינות נראו שפשופים באזור האף ולאחת מהן נראה חתך טרי בזנב, אבל רק נתיחה לאחר מוות תעיד אם הדולפינות היו בריאות ומתו כתוצאה מנסיון ציד, או שהחבלות נגרמו לגופות בזמן שסערת הגלים שטפה אותן לחוף.

אורכו של דולפין ה"סטנלה" הוא כ-2 מטרים. הוא דומה מאוד חיצונית לדולפין מצוי, אך יותר מוצק ובעל צבע מזהה של כחול כהה על הגב ולבן בגחון – זאת משום שפירוש שם המין ביוונית הוא כחול-לבן. במחמל"י מסבירים כי "דולפין זה שוחה בעיקר בים פתוח, הוא מאוד אקרובטי ואוהב לקפוץ לגובה אולם הוא לא כל כך חברותי לכלי שיט".

בנתיחה שלאחר המוות של הדולפינות, שתיערך בבפקולטה לחקלאות ברחובות בראשותו של הוטרינר ד"ר דני מוריק, יבדקו דגימות כדי לדעת בין היתר מה סיבת המוות. עוד יבדקו הווטרינרים אם מדובר מדובר בקורבנות של וירוס. לחוקרים ידוע שקיים וירוס קטלני לסוג דולפינים זה בשם morbielay virus, והיו כבר שתי מגפות מתועדות באזור מערב הים התיכון. המקרים האחרונים בישראל הראו על נגיעות של הוירוס, אך תשובות המעבדה הסופיות עדיין לא הגיעו.
זהו המקרה השישי בשנתיים האחרונות בו הגיעו אל חופינו דולפינות מתות ממין "סטנלה", המקרה האחרון היה באוקטובר 2010.
ד"ר עוז הופמן הסביר כי בחופי ספרד, בשנים 1998-2000 מתו אלפי דולפינים כתוצאה מוירוס זה, שנקרא בפי המומחים גם "האיידס של הדולפינים".

צילום׃ ד"ר עוז גופמן, מחמל"י

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

פורסם: שלישי, 25 ינו', 2011 12:13    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Alina
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 31 ינו', 2011 15:23    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

עד היום לא ברור מה גרם למותן של הדולפינות. אני נמצאת בקשר עם ד"ר גופמן, וברגע שהוא ידע את הסיבת המוות - אני איידע אותכם. כולי תקווה שזה לא הוירוס. ומצד שני, אני מפחדת לגלות שזה מעשה ידי אדם...

חזרה למעלה

Alina
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 22 מרץ, 2011 22:03    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

קיבלתי תשובה מעוז גופמן ממחמל"י:
ציטוט:
מצורפת תשובה לשאלתך לגבי התכנות לוירוס על 3 החיות האחרונות. אביעד פגש את הבחור שעשה אנליזה לדגימות מהחיות הסטנלות המוחפות :"מריאנו דומינגו, המומחה הספרדי למורביליוירוס בסטנלות, אליו שלחנו את הדגימות. באופן דיי מפתיע הוא לא מצא את הוירוס בדגימות של הסטנלות. הוא החזיר לי את הדגימות (סליידים וגושי פרפין) עם ה- control על מנת שנוכל להתרשם. שאלתי אותו עד כמה הוא בטוח בתוצאות והאם בדיקות נוספות יכולות לתת תשובה אחרת והוא אמר שמהניסיון הרב שיש לו עם רקמות נגעות בוירוס הוא היה אמור לראות את זה באופן ברור במצב האקוטי של הסטלות שלנו. בקיצור שורה תחתונה אין לסטנלות שלנו את המורביליוירוס,"
בקיצור הן /ם לא היו חולות/ים במורבילי וירוס.

חזרה למעלה

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר