ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שלישי, 26 מאי, 2009 12:30    נושא ההודעה: מצויין ! סיני: קו אילת - דהב הגב עם ציטוט

כפי שחלקכם כבר יודעים, בשבוע שעבר שמתי את פעמי אל עבר חצי האי סיני הקסום וליתר דיוק אל דהב, או "מכה של הצוללים החופשיים" כמו שהמקומיים קוראים לה, ועכשיו, הגיע הזמן לשתף גם אתכם בחוויה.

הכל התחיל ביום ראשון, כשהגעתי לדהב ודילגתי במהירות על האיזור התיירותי על מנת להגיע אל ביתם של חברינו הטובים לוטה ופיטר, המתגוררים במקום. כבר הספקתי לשכוח איך נראים (ומריחים) רחובותיה של דהב האמיתית, ועל כן, החלטתי לצלם כמה תמונות, כדי לא לשכוח שוב... (דמיינו את ריחם של עיזים וגמלים נישא באוויר Rolling Eyes )

לאחר שוק ראשוני קצרצר, הגעתי אל הבית, שנראה כי תוכנו אינו קשור בשום צורה לרחובות הסובבים אותו... תודות לפיטר, האדריכל Wink

והנה בעלי הבית, מיסטר ומיסס פיטר ולוטה אריקסון:

לוטה חוגגת את יום הולדתה יומיים לפניי, ועל כן, הדבר הראשון שעשיתי כשהגעתי לדהב, היה לחגוג יחד עם לוטה (וחבורה עליזה של צוללים חופשיים מכל העולם) את יום הולדתה...

בשלב מסויים, הגיעה גם נטליה אבסנקו, איתה יצא לי להתאמן כבר בכמה הזדמנויות בעבר, בחורה פשוט מקסימה. בשלב הזה כבר היו מספר בקבוקי יין ריקים בארסנל שלנו - וזה ההסבר היחיד שיש לי לתמונה הבאה Cool

משמאל לימין: לינדה פאגנלי, לוטה אריקסון, חאכים, נטליה אבסנקו ואנוכי

לאחר יומיים נוספים של התאקלמות (רביצה על החוף) וצלילות כיף עם כמה צוללים וצוללות מקומיים בבלו-הול:

בטי

לוטה

אגנס

הגיע הזמן להביא את אירית אל מרכז העניינים. אירית חששה מאד מהנסיעה לדהב, ועל כן החלטנו שניסע, לוטה ואני, אל הגבול בעצמינו על מנת לאסוף אותה.

לאחר כשעה וחצי של נסיעה (ואיך שאני אוהב את הנסיעה הזו במדבר Smile) הגענו אל מסוף טאבה ונפגשנו עם אירית שהגיעה עם תיקים עמוסים בציוד צלילה ומתנות מהעולם המערבי Wink

אני, בינתיים, כבר הספקתי לתכנן לנו נופש אקטיבי להמשך השבוע שכלל רכיבה על גמל לנווה המדבר הדרומי של דהב, השוכן לצידו של אחד הריפים המהממים (בעולם?!), תמונות בהמשך, קצת טיפוס על הרים והמשך צלילות בבלו-הול.

כאן אירית מתעמתת לראשונה עם הגמל (ועם העובדה שהיא עומדת לרכב עליו - כשהמושכות בידיה)

אחרי תקופת הרגעות קצרצרה, אירית (הגיבורה!) עלתה על הגמל ויצאנו לדרך, לרכיבה שנמשכה כשעה וחצי.

אני מוכרח להודות שבהתחלה הרכיבה קצת שעממה אותי, אבל אחרי כמה דקות, הבטתי ימני, הבטתי שמאלה.... קדימה ואחורה..... מצידי האחד ים, מצידי השני מדבר והרים... וזהו, שום דבר אחר, לא חושות, לא בדואים, לא חנויות ובטח שלא בתי מלון, והדממה, פשוט רעמה לי באוזניים - אז הייתה לי ההבנה שאני חווה משהו מאד ראשוני... ככה, אבל בדיוק ככה, הרגיש לו נווד מקומי לפני אלפיים שנה כשביקש להגיע ממקום למקום. החוויה הזו הותירה בי רושם עז מאד. מדהים כמה הפשטות הזו יכולה להמם אדם מודרני...

בכל אופן, לאחר רכיבה ארוכה, הגענו אירית ואני אל "הדולפין קפה" חושה מבודדת השוכנת בנווה המדבר הדרומי של דהב.

לאחר רגיעה קצרצרה, המים פשוט קראו לאירית ולי להכנס, וכך עשינו. עברנו דרך אתר שנקרא "Three Pools" מדובר בשלוש "בריכות" טבעיות המחוברות אחת אל השניה כשדפנותיה של כל בריכה מכוסים באינספור אלמוגים, משם המשכנו צפונה מעל מרבד אלמוגים ולצידו של ריף כל כך עשיר.... שפשוט לא ידענו לאן להסתכל, העיניים התבלבלו מרוב צבעים וצורות, אל אתר ה-"Golden Blocks", סלע המכוסה בלמעלה מ-1,500 זנים שונים של אלמוגים, המציע קיר נחמד לצלול מולו לעומק של 15 מטרים... אלו היו השעתיים המטמטמות ביותר שחוויתי במים מזה הרבה הרבה זמן...

אחרי הצלילה קינחנו בארוחה (משובחת יש לומר!) שהוגשה לנו בדולפין והמשכנו לתנומה קלה עד שהגיעו אלינו לוטה ודין - מדריך הטיפוס שלנו ולקחו אותנו לוואדי גנאי, שם ניסינו את מזלינו בטיפוס על הר. היה לי את הניסיון של טיפוס על קיר מלאכותי, שלא מצא חן בעיניי בכלל, ולכן הייתי קצת סקפטי בנוגע להנאה שלי מטיפוס על הר - אבל הפלא ופלא, הטיפוס על הר הרגיש שונה לחלוטין, ולאחר שצלחנו, אירית ואני, את המסלול הקל, ניסיתי (ואפילו הצלחתי) לטפס גם את המסלול הקשה יותר! מדריכי הטיפוס טענו שיש לי כשרון מולד Cool

דין, מדריך הטיפוס שלנו

אירית מתכוננת לטיפוס

ועבדכם הנאמן

את היום קינחנו בארוחת על האש לאור נרות על חוף הים בלגונה הדרומית של דהב. כשהגענו הביתה, פשוט נפלנו כמו אבנים אל המיטה, בציפיה ליום הבא, אליו הצטרף אלינו גם רע, של צלילה חופשית בבלו-הול.

אחרי חימום קצרצר, צללתי אל עבר הקשת של הבלו-הול, יצא לי להציץ בה שלוש פעמים במהלך שהותי בדהב, ובכל פעם נפעמתי מחדש, הן מהקשת עצמה והן מקיר האלמוגים המהמם הנצפה מולי כל הדרך בחזרה אל פני המים. הבטחתי לעצמי שבפעם הבאה, אנסה לצלוח את מערת הקשת אל עבר הים הפתוח...

לאחר הצלילה בבלו-הול, אירית נאלצה לפרוש להמשך היום עקב בעיות בבטן Sad, אבל רע ואני המשכנו לעוד צלילה אחת אחרונה באתר ה-"Bells" הסמוך לבלו-הול... האתר היה פשוט מהמם, ואיפשהו, גימד את הבלו הול... למי שיצא לראות את עמודי שלמה... דמיינו לעצמכם את עמודי שלמה, רק בגובה של 80-100 מטרים, מכוסים באלמוגים אינספור... פשוט אחד מקירות האלמוגים היפים והמרשימים ביותר שיצא לי לראות...

רע בכניסה לאתר

צילום של אחת מדפנות הקיר מלמעלה אל עבר העומק

לסיכום,
היה פשוט מדהים Smile, הצלחתי לאבד את החשש הישראלי (המובן - אך בלתי מוצדק לחלוטין לטעמי) מפיגועים למיניהם. המקומיים אדיבים כל כך ותמיד מנסים לעזור, לכל תייר, בין אם ישראלי ובין אם לאו, חלקם דוברי עברית, רובם דוברי אנגלית ואלו שלא, מצליחים לתקשר נהדר ועם חיוך בשפת הסימנים.

אני חושב לחזור בספטמבר, אולי עם קבוצה לסדרת אימונים בבלו-הול, אם יש מעוניינים, אנא השמיעו את קולכם Wink

אל גלריית התמונות המלאה - סיני - דהב - 2009

דן.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

נערך לאחרונה על-ידי דן זלגלר בתאריך רביעי, 27 מאי, 2009 19:26, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

פורסם: שלישי, 26 מאי, 2009 12:30    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שלישי, 26 מאי, 2009 16:15    נושא ההודעה: מצויין ! Re: סיני: קו אילת - דהב הגב עם ציטוט

דן זלגלר כתב:

אני חושב לחזור בספטמבר, אולי עם קבוצה לסדרת אימונים בבלו-הול, אם יש מעוניינים, אנא השמיעו את קולכם Wink

"פררר פרררר" זה טוב? Laughing

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

יואב כרמון
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 26 מאי, 2009 16:35    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

צילומים מעולים! אתה חייב להשיג מצלמת SLR לצלילות כאלו Smile

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שלישי, 26 מאי, 2009 18:45    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

יואב כרמון כתב:
צילומים מעולים! אתה חייב להשיג מצלמת SLR לצלילות כאלו Smile
פףףףףףףףףףףףףףף

תענוגות החיים, תאמין לי... Smile

מדהים, שמח לראות שעשיתם חיים,
מחכים לעוד תמונות ווידאו.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

irit
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 26 מאי, 2009 21:00    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

היה ממש ממש טוב.
ביום הראשון המצב שלי היה Shocked לא הבנתי איפה אני נמצאת!!!!! מעין תמונה סוראליסטית של סלבדור דלי.
ביום השני קצת פחד חילחל בגופי...... Confused והתברר שממש סתם!
ביום השלישי פשוט השתחררתי.....ואז רק חיוך היה דבוק לפני Very Happy

יש שם חבר'ה טובים שהיה כל כך כייף להכיר ולבלות איתם, דהב מקסימה ומיוחדת והמים אוייייי המים אין דברים ככאלה כאן! Cool

בקיצור שווה כל רגע ורגע חוויה כל כך כייפית!

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית MSN Messenger

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: רביעי, 27 מאי, 2009 19:27    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

התמונות שהבטחתי:

אל גלריית התמונות המלאה - סיני - דהב - 2009

דן.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

רמי
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 27 מאי, 2009 20:43    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

אם ביכלל אפשר לתאר את הביקור שם במילה אחת ?
מטריף

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

coral
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 27 מאי, 2009 21:18    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

וואו איזה יופי !!!!!

לא יכולתי לפנטז Rolling Eyes על חופשה מהנה יותר מזאת ( :
טיים אאוט מהכל ....

שמחה שנהנתם חברים מגיע לכם Very Happy

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית כתובת AIM

yakir c
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 06 יונ', 2009 16:04    נושא ההודעה: ללא סימלון אני חושב לחזור בספטמבר, אולי עם קבוצה לסדרת אימונים בבלו-הול הגב עם ציטוט

[היי דן, אני אשמח להצטרף לצלילה בבלו -הול בספטמבר ולשמוע עוד פרטים
0547333061 -יקיר כהן

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר