ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

עודד בר
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שני, 05 מרץ, 2007 20:03    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

אמבוש כתב:
עודד בר כתב:
לא קראתה מה אנדרי עשה במקרה דומה?
הוא פשוט תקע את הדג מתחת לסלע וחזר לקחת אותו אחר כך.

זה לא בגלל שלא היה לו שחילר.

מה זה משנה בגלל מה הוא עשה זאת
העיקר שזה יכול לשרת את האינטרס שלך כאשר אין לך שחילר.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

פורסם: שני, 05 מרץ, 2007 20:03    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

אמבוש
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 05 מרץ, 2007 20:39    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

עודד בר כתב:
אמבוש כתב:
עודד בר כתב:

ואז לך תמצא את הסלע ששמת בו סרגוס של חצי ק"ג, זה לא כמו להחביא פלטה של 25 ק"ג.

בכל מקרה הרעיון הוא כן לצלול ללא רובה או עם רובה, בלי לירות בדגים ויותר נכון בלי לחשוב שאתה רוצה לירות בדגים ואז תפתח בפניך חוויה שאני מבטיח לך שלא תשכח אותה מהר.

מומלץ לנסות.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

עודד בר
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שני, 05 מרץ, 2007 21:05    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

אמבוש כתב:
עודד בר כתב:
אמבוש כתב:
עודד בר כתב:

ואז לך תמצא את הסלע ששמת בו סרגוס של חצי ק"ג, זה לא כמו להחביא פלטה של 25 ק"ג.

בכל מקרה הרעיון הוא כן לצלול ללא רובה או עם רובה, בלי לירות בדגים ויותר נכון בלי לחשוב שאתה רוצה לירות בדגים ואז תפתח בפניך חוויה שאני מבטיח לך שלא תשכח אותה מהר.

מומלץ לנסות.

אין לי אומץ לנסות,למרות שאני יודע שכדאי.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

אבידג
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 26 מרץ, 2007 0:59    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

ככה בערך זה אצלי
קודם כל, היציאות שלי לים כמעט תמיד היו קשורות לצייד כלשהוא: בין אם זה דייג, צילום או מחקר. בשנה האחרונה זה רק דייג.
ההכנות: זה מתחיל בערב קודם, היתרגשות, אני מנסה לבחור באתר הכי מוצלח ובמסלול הצלילה הכי מתאים ע"פ תנאי הים ומצב הרוח שלי. למשל, אם אני מלא ביטחון עצמי באותו יום, יתכן שאלך לחפש הרפתקות באתרים חדשים, אבל אם אני שבו"ז, סביר שאבחר באתרים הכי מוכרים שיש לי בים.
רגע ליפני כשכל הציוד כבר מסודר על הקייק ומוכן לכניסה למיים, ואני עומד לידו ועושה צלילה מקדימה לתוך עצמי. לרוב זה רק 5 דקות של מתיחות, ולפעמים חצי שעה של טאי צי והדמיה נעימה של התרחישים הצפוים בצלילה.
תוך כדי צלילה משנה קידומת ועובר לסרט אחר: כל הזמן מסתכל פנימה- והחוצה. פנימה- לתוך התחושה הפיזית והנפשית. מנסה להגיעה לאופטימום מבחינת שליטה עצמית בצרכים וביכולות של הגוף, ברגשות, ובמחשבות. החוצה- מנסה למצא בשטח ת'מקומות הכי מתאימים, לאתר בהם את המטרות, ולבחור בדרך הכי מתאימה לגשת אליהן. הכי קשה מתיש ומאתגר זה בזמן צילום ווידאו של חיות, וככול שזה ישמע פרדוקסלי, הכי קשה לי עם מטרות צילום שלא זזות בכלל. הרבה פחות מאתגר זה דייג, למרות שליצפות את ההתנהגות הדגים, ולהתאים את עצמך למצב שלהם, זה אתגר לא קטן. הכי פחות תובעני זה כל מה שקשור למחקר, למרות שבכל פעם שאני כן עולה על משהו אני מאוד מתרגש.
הירידה : לפני הירידה למטה אני מנסה להרפות ממחשבות טורדניות (אם יש כאלה), ובטח שלא לרדת איתן למטה.
לרוב משתדל מתמקד בפעולות שלי. בברווז, "התנעת" הטילוף אחרי הברווז, התחלת הפימפומים, זווית הראש והצאוור, כוון המבט, תנועות הרגליים, התחושה מהסנפירים, ל האופן שבו אני אוחז את הרובה או המצלמה, (אבל הכי כיף זה בפעמים הבודדות שבהן אני יורד בלי כלום בידיים, והפעמים הללו מעטות). שני מטר לפני הקרקעית, אני מושיט את היד לסלע או לחול שתחתי, ובולם ברכות את התנועה עד לעצירה, מתאפס, ופונה לעיסוק שלמטרתו ירדתי.
בדייג אני בד"כ עולה הרבה לפני שאני מנצל את מלאי האוויר שלי, ואילו בצילום כמעט תמיד אני סוחב עד הסוף, למרות ש"סמבות" חטפתי רק בזמן דייג.
בעליה לקראת שאני מגיע לפני המיים, אני מחזיר את הנשנורקל לפה, ונותן נשיפה מטר לפני שאני מגיע לפני המים, ככה, איך שאני מגיע לפני המים השנורקל ריק ממים, ואני צריך רק לשאוף אוויר, זה מונעה קטיעה של רצף התנועה, והכי חשוב, ככה המבט שלי נישאר מכוון לעולם שתחתי. (לא אוהב לקחת תנשימה הראשונה עם הפנים מחוץ למיים, למרות זאת כשייש דגים פחדנים בסביבה אני נושף את האוויר מחוץ למיים ללא השנורקל). סיום הצלילות שלי די ארוכות. אוהב להעביר במים שעות- לפעמים מעל 5 שעות רצוף. ומכיוון שלרוב אני מתחיל צלילה בצהריים אני כמעט תמיד מסיים בשקיעה. והשקיעה היא הזמן הכי טוב לדייג ולצילום (הדגים פעילים בטירוף) ולצילום(התאורה החלשה שבחוץ משולבת בתאורה של המצלמה-פשוט ללקק תאצבעות).
אבל הכי הכי הכי כיף, זה לצלול עם מישו שהוא ממש מתחיל או עם מישו שהוא ממש מומחה. ללמוד או ללמד, ווהכי כיף כשהלימוד הוא דו כווני.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

עודד בר
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שני, 26 מרץ, 2007 8:41    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

אנדריי
חמש שעות במים זה המון,איך העור שלך נראה בתום הצלילה?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

אבידג
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 26 מרץ, 2007 9:45    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

עודד בר כתב:
אנדריי
חמש שעות במים זה המון,איך העור שלך נראה בתום הצלילה?
אתה מתכוון לכיווצים שיש אחרי מים מתוקים על כפות הידים? אין לי בכלל. אבל במים מתוקים אחרי חצי שעה העור כמו אקורדיון. הקטע שאני מכיר מישהוא שאחרי חצי שעה במים מלוחים העור שלו הופך למכווץ כמו ששלי אחרי מים מתוקים. בטח חיייזר. Laughing

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

פרסם נושא חדש  הגב לנושא
אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה עמוד 2 מתוך 2 

עבור לעמוד הקודם  1, 2 

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר