ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> מאמרים ומדריכים

מחבר הודעה

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 31 מאי, 2010 8:43    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: צריך את עזרתכם בבניית מערך צלילה הגב עם ציטוט

מני אוסי כתב:
אני בונה מערך צלילה וצריך את עזרתכם:
1. האם המכסה אמור לשבת על הארגז בצורה שהוא מופיע בתמונה שצירפתי?
2.האם מישהו יכול לתת תצלום של הדיסקית שמחוברת מתחת לארגז ואיך מחברים אותה?
3.איך מחברים את הצינור (זה שנתלים עליו במנוחה)
תודה מראש,מני.

אני בר"ג והמערך באילת, אז בינתים אין תמונות, אבל:
1. לא, הפוך.
3. שתי שיטות: הראשונה - לחתוך 4 קשתות באורך של כחצי מטר (או קצת יותר, לפי העין..) ולחבר כל אחת בנפרד לכל אחד מארבע הדפנות של הארגז באמצעות אזיקונים, לחלק התחתון.
השיטה השנייה - להעביר קטע צינור אחד פנימה והחוצה כמו "נחש" ולהדק אותו באותה צורה.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

פורסם: שני, 31 מאי, 2010 8:43    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

יונתן
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 31 מאי, 2010 9:33    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

מני, תפקיד הדיסקית היא לפזר את המשקל של המשקולת לשטח גדול יותר בארגז.
אם לא תהיה דיסקית שתהיה פרוסה על חלק גדול של תחתית הארגז, יכול להיות מצב שהמשקולת תתנתק עקב עומס על נק' אחת שבסופו של דבר תישבר.
לא חייב דיסקית, אתה יכול גם לקחת סתם פלאח שיכסה חלק גדול מתחתית הארגז בכדי לפזר את המשקל על כל התחתית.
את הדיסקית או הפלאח תשים בחלק הפנימי של הארגז ולא החיצוני.
אם יש לך שני דיסקיות אז תשים גם בפנימי וגם בחיצוני.

לגבי הצינור, לקחתי חבל 6 מ"מ ובתוכו שמתי את הצינור ואז חיברתי לפינות הארגז.

דבר נוסף, אני השתמשתי בהתחלה בפנימית מס' 14--לא מתאים. עברתי לפנימית 13 בעיצתו של גידי וזה מתאים פיקס.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

יאן
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שני, 31 מאי, 2010 9:36    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

מני שלום, כנס לחנות ברגים כזו גדולה שיש בה כל מה שקשור לברגים, ג'מבו, טבעות, שרשראות ברזל וכו', תסביר להם שאתה צריך טבעת עגולה שיש לה יכולת הברגה מלמעלה, אתה יכול ממש להסביר להם תיאור למה אתה צריך את זה , הם יעזרו לך למצא ואף לחבר את זה למערך,
בעקרון זה נראה טבעת עגולה שהבורג מחובר לקצה העליון של הטבעת, הבורג מושחל דרך המערך כך שהטבעת מתחת למערך ובורג להברגה בתוך המערך, שים שתי שייבות (דיסקיות בעלות שטח פנים גדול) משתי בצדדים והברג עם האום מבפנים... בהצלחה.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

יאן
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שני, 31 מאי, 2010 9:41    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

חשוב- כדי שהמערך יחזיק לך זמן רב- שים בחלק העליון לפחות 16 אזיקונים ואפילו יותר, ויותר חשוב הוא לבחור פנימית מתאימה שלא תפעיל יותר מידי לחץ על המערך מה שיכול לגרום לשבירתו עם הזמן.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

מני אוסי
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 31 מאי, 2010 10:18    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

תודה רבה על תגובתכם המהירה!

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

מני אוסי
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 15 יונ', 2010 23:11    נושא ההודעה: ללא סימלון מידות של חלקי הנירוסטה הגב עם ציטוט

ובכן,חתכתי את הארגזים,קניתי פנימית. עכשיו הגיעו תורם של חלקי הנירוסטה: 1.הדיסקית שלמעלה-מה הקוטר צריך להיות? והאם משנה אם זה ריבוע או עיגול? עובי הדיסקית? איך מחברים אותה לארגז? 2.הדיסקית שלמטה,מה קוטר הצינור המוביל? מה קוטר הדיסקית? עובי הדיסקית?
3.באיזו מתכת כדאי להשתמש? ביררתי היום לגבי נירוסטה 316...יקר מאד. תודה מראש,מני.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: רביעי, 16 יונ', 2010 9:15    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: מידות של חלקי הנירוסטה הגב עם ציטוט

מני אוסי כתב:
ובכן,חתכתי את הארגזים,קניתי פנימית. עכשיו הגיעו תורם של חלקי הנירוסטה: 1.הדיסקית שלמעלה-מה הקוטר צריך להיות? והאם משנה אם זה ריבוע או עיגול? עובי הדיסקית? איך מחברים אותה לארגז? 2.הדיסקית שלמטה,מה קוטר הצינור המוביל? מה קוטר הדיסקית? עובי הדיסקית?
3.באיזו מתכת כדאי להשתמש? ביררתי היום לגבי נירוסטה 316...יקר מאד. תודה מראש,מני.

1. הדיסקית שלמעלה - כמה שיותר רחבה, כדי לתמוך בארגז, רק שלא תחרוג משולי הארגז. נראה לי שעדיף עיגול, ולו מהסיבה שלא היית רוצה ריבוע עם פינות חדות במקום כזה או בכלל איתך במים. עובי הדיסקית - נראה לי ש2-3 מ"מ יעשו את העבודה. איך מחברים - יאן הסביר את זה יפה שתי הודעות אחורה.
2. הדיסקית שלמטה - כיוון שעובי החבל המומלץ הוא 8 מ"מ, וכנראה תרצה לשים עליו סימונים שיוסיפו לו עוד 2 מ"מ בהערכה גסה, מומלץ שהצינור המוביל יהיה מספיק רחב כדי לתת לחבל לרוץ דרכו עם הסימונים. קוטר הדיסקית - 17-20 ס"מ, ומומלץ שיהיו בה חורים, להקטין את הגרר שלה עם המים. עובי - כמו העליונה, אולי מעט יותר עבה במילימטר-שניים.
3. מתכת - נראה לי שדן יוכל לענות על זה יותר טוב ממני Cool

אוהד

חזרה למעלה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: רביעי, 16 יונ', 2010 13:44    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: מידות של חלקי הנירוסטה הגב עם ציטוט

ohadh כתב:
1. הדיסקית שלמעלה - כמה שיותר רחבה, כדי לתמוך בארגז, רק שלא תחרוג משולי הארגז. נראה לי שעדיף עיגול, ולו מהסיבה שלא היית רוצה ריבוע עם פינות חדות במקום כזה או בכלל איתך במים. עובי הדיסקית - נראה לי ש2-3 מ"מ יעשו את העבודה. איך מחברים - יאן הסביר את זה יפה שתי הודעות אחורה.
2. הדיסקית שלמטה - כיוון שעובי החבל המומלץ הוא 8 מ"מ, וכנראה תרצה לשים עליו סימונים שיוסיפו לו עוד 2 מ"מ בהערכה גסה, מומלץ שהצינור המוביל יהיה מספיק רחב כדי לתת לחבל לרוץ דרכו עם הסימונים. קוטר הדיסקית - 17-20 ס"מ, ומומלץ שיהיו בה חורים, להקטין את הגרר שלה עם המים. עובי - כמו העליונה, אולי מעט יותר עבה במילימטר-שניים.

אוהד

אני משתמש ב-316 - תמיד!
אפשר להשתמש גם בעץ (סנדוויץ') או פולימר קשיח - אך מעט אלסטי.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

מני אוסי
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 16 יונ', 2010 22:00    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: מידות של חלקי הנירוסטה הגב עם ציטוט

ohadh כתב:

אוהד
אוהד,יאן הסביר איך מחברים את 2 חלקי הארגז,אני התכוונתי איך מחברים את הדיסקית העליונה לארגז. ועוד שאלה: בתחתית הדיסקית העליונה ישנה טבעת,צריך לנסר את הארגז במקום שהיא בולטת? ביררתי היום בחנות לברזל,כזו כמו שיאן שלח אותי,אם בונים לי את הכל מנירוסטה 316 אז הדיסקית העליונה כולל הטבעת 150 שקל והדיסקית התחתונה 120 שקל,נראה לכם סביר?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: חמישי, 17 יונ', 2010 7:56    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: מידות של חלקי הנירוסטה הגב עם ציטוט

מני אוסי כתב:
אוהד,יאן הסביר איך מחברים את 2 חלקי הארגז,אני התכוונתי איך מחברים את הדיסקית העליונה לארגז. ועוד שאלה: בתחתית הדיסקית העליונה ישנה טבעת,צריך לנסר את הארגז במקום שהיא בולטת? ביררתי היום בחנות לברזל,כזו כמו שיאן שלח אותי,אם בונים לי את הכל מנירוסטה 316 אז הדיסקית העליונה כולל הטבעת 150 שקל והדיסקית התחתונה 120 שקל,נראה לכם סביר?

היי מני, התכוונתי להסבר הזה:
ציטוט:
בעקרון זה נראה טבעת עגולה שהבורג מחובר לקצה העליון של הטבעת, הבורג מושחל דרך המערך כך שהטבעת מתחת למערך ובורג להברגה בתוך המערך, שים שתי שייבות (דיסקיות בעלות שטח פנים גדול) משתי בצדדים והברג עם האום מבפנים... בהצלחה.

אני לא בטוח שאני מבין לאיזו טבעת אתה מתכוון - אצלי הטבעת פונה כלפי מטה ואליה מחוברת הקרבינה עם החבל, כך שלא ניסרתי חור בתחתית המערך, אלא פשוט העברתי את ההברגה דרך אמצע הארגז בחור קיים.

חזרה למעלה

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

פרסם נושא חדש  הגב לנושא
אינדקס הפורומים של APNEA -> מאמרים ומדריכים עמוד 4 מתוך 7 

עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  הבא 

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר