ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: ראשון, 16 אוג', 2009 8:05    נושא ההודעה: מצחיק חווית צלילה חופשית עם שיניים.... הגב עם ציטוט

היי חברים,
רציתי לשתף אתכם בחוויה שעברתי במים במהלך סוף השבוע האחרון, שהותירה אותי עם חיוך מגוחך על הפרצוף....

ובכן סוף השבוע התחיל כרגיל, כשאני מעביר קורס 2 כוכבים לחבורה מקסימה של צוללים מתחילים, במהלך אחת הצלילות של הקורס, כשהקרקעית פרושה בעומק של 20 מטרים מתחתינו, הראות לא הייתה מאד מרשימה, והיה מן ריכוז מוזר של עכירות בעומק דווקא (הרבה פעמים יש שכבה של מים עכורים קרוב לפני המים ודווקא בעומק הכל צלול).

ליוויתי את אחד התלמידים, יוסי, בצלילתו הראשונה אל עומק הנ"ל. בדרך בחזרה אל פני המים שחינו כשפנינו פונות אחד אל השני עד שלפתע הבחנתי בצללית גדולה מאחורי יוסי - במרחק של כ-10 מטרים ובאורך של מעט למעלה משני מטרים. הזזתי את עצמי לרגע כדי לקבל מבט ברור על מה אני מסתכל בדיוק - בהתחלה חשבתי שאני מסתכל על ברקודה מאד גדולה, בעיקר בגלל צבע העור הכסוף והמבריק של הדג, אבל מהר מאד הבנתי שזו לא ברקודה, כששמתי לב לצורה המשונה מעט של הגוף - שהלך והתרחב מהראש וכשזיהיתי את הזימים וסנפירי הגב האופייניים למשפחת דגים אחרת לחלוטין - כריש! באותו רגע סימנתי לתלמיד שלי להסתובב לכיוון הצללית כדי שיוכל גם הוא להתרשם מהענק הכסוף הזה. הוא שמר, כמובן על קור רוח במים, אבל ממש התרגש על פניהם (ולי יש עדים למחזה! Smile)

כשיצאנו החוצה מהמים התייעצתי עם עודד, מנהל המעבדה הימית של המכון הבין אוניברסיטאי, לגבי איזה כריש זה היה יכול להיות, אבל הוא אמר שהתיאור שלי יכול להתאים לכמה וכמה זנים. התייעצות נוספת עם סיגלה, עמיתה מתחום הדרכת הצלילה, זרעה ספקות נוספים בנוגע למה שראיתי, כשהיא סיפרה לי על דיווחים על כרישים שנעשו באחרונה והתבררו כדיווחים על איזה דג עם שם מוזר שפשוט דומה לכריש.

החלטתי, אם כן, להשיג רשימה מאויירת ומצולמת של כל כרישי הים האדום ולבצע מסדר זיהוי. אחרי שעברתי על רובם המוחלט של הכרישים ברשימה - עמדתי להתייאש, ואז הופיע מולי התמונה הבאה:

עכשיו.... הכריש הזה שונה מאד במראה והצורה משאר כרישי הים האדום, יש לו חרטום מחודד שמתעבה לגוף "שמנמן" משהו, צבע עורו כסוף ומבריק וזהה לגוון שראיתי ואני זוכר בבירור ששמתי לב להשחרה של קצה זנבו של הכריש שראיתי - בדיוק כמו בתמונה.

חברים זהו לא אחר מאשר כריש מאקו קצר סנפיר, הידוע גם כעמלץ כחול, קרוב משפחתו של העמלץ הלבן או הכריש הלבן (זה שאתם זוכרים ממלתעות). מספרים לי שהיה איזה מקרה בודד של תקיפת עמלץ כחול באילת - אבל זה קרה בשנות השבעים, כשאוכלוסיית הכרישים הייתה גדולה בהרבה.

אותי באופן אישי, המפגש הזה ריגש מאד ובטח שלא הרתיע, להפך, אני חובב כרישים. מה שכן, זו הייתה הפעם הראשונה שאני רואה כריש בחופים הדרומיים של אילת (כרישי מאקו ואפילו כרישי טייגר נצפו באופן די קבוע על יד חוות הדגים (שלא קיימות יותר) לחופה הצפוני של אילת), וכל כך קרוב לחוף, במרחק של פחות ממאה מטרים.

אני מאחל למי שמתרגש מכרישים כמוני - להתקל בו גם כן, זו חוויה מסעירה שלא אשכח כל כך מהר, אני מניח שכך גם יוסי, התלמיד בקורס שנתקל בכריש יחד איתי.

דן.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

פורסם: ראשון, 16 אוג', 2009 8:05    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

יאיר
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 16 אוג', 2009 9:21    נושא ההודעה: ללא סימלון חוייה עם שיניים הגב עם ציטוט

היי דן
מהחדר הממוזג זו נשמעת חוויה מדהימה,
אבל אני בכלל לא בטוח שהייתי שומר על קור רוח מול עמלץ שכזה.
אגב, אני מניח שאף אחת מהתמונות היא לא המהפגש הזה, נכון?

יאיר

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: ראשון, 16 אוג', 2009 9:35    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: חוייה עם שיניים הגב עם ציטוט

יאיר כתב:
...אגב, אני מניח שאף אחת מהתמונות היא לא המהפגש הזה, נכון?

לא,
לצערי המצלמה לא הייתה איתי בצלילה הזו, אבל אני עוד אתפוס אותו Wink

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

רולרביט
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 16 אוג', 2009 16:21    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

שלום דן
ראשית אני רוצה להודות לך על הקורס, היה כיף גדול, ברמה המקצועית וברמה האישית. היומיים בקורס היו פשוט חוויה מאלפת גם ללא המפגש עם הכריש, האופן שבו הדרכת אותנו בסבלנות, ומקצועיות היה בעצמו קורס בהוראה, תודה.
בקשר לכריש, ללא ספק הדובדבן שבקצפת, לא פגשתי כריש מעולם ותמיד חשבתי שכשאפגוש אחד אני בטוח יכנס לפאניקה, אבל לא כך היה.
לראות אותו במים, שליו ושייך כל כך שם אותי באופן אישי בתחושה של צופה מזדמן וזניח ובניגוד להשערותיי בשום נקודה לא הרגשתי פחד, רק התפעלות.
היה מדהים

אני מבין שהשיניים בכותרת מתייחסות לחיוך שנדבק לי לפרצוף כשיצאנו... Very Happy

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

lior_lev
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 16 אוג', 2009 18:11    נושא ההודעה: ללא סימלון גם לי הייתה פגישה מעניינת הגב עם ציטוט

שלום דן היקר ולכל החברים היקרים !!
גם לי הייתה פגישה מעניינת במהלך צלילות בבליז ( האיים הקריביים ) אומנם לא בצלילה חופשית כי עדיין לא צללתי חופשי אבל מקווה שתהנו בכל זאת

לסרטון המפגש לחץ כאן

אז תהנו
ליאור לב

נערך לאחרונה על-ידי lior_lev בתאריך שני, 17 אוג', 2009 15:28, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

laki-look
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 16 אוג', 2009 19:33    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

דן... כרגיל יצאת מלך...
יופי של חוויה.. מאוד שונה מהאפורים המצויים בים תיכון

צלם אותו בחי בפעם הבאה, ולא תמונות ארכיון Smile

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל פרופיל פייסבוק MSN Messenger

tal29
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 16 אוג', 2009 19:46    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

שמור על עצמך מאסטר

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

אודין
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 17 אוג', 2009 13:06    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: חוייה עם שיניים הגב עם ציטוט

דן זלגלר כתב:
לא,
לצערי המצלמה לא הייתה איתי בצלילה הזו, אבל אני עוד אתפוס אותו Wink

שם לב שהוא רק לא יתפוס אותך... Cool

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

maorgo
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 17 אוג', 2009 13:27    נושא ההודעה: ללא סימלון כריש פטיש הגב עם ציטוט

אין עליך אתה הכריש האמיתי.
אני בטוח שתסתדר עם הכריש בפעם הבא ותצלם אותו .

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל MSN Messenger

עדן
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 17 אוג', 2009 14:31    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

אני מקנא בכם פשוט כך...

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר