ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

סופ"ש צלול באילת
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 10:06    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

עכשיו נפל לי האסימון... אתה מצלם עם מונו, לא פשוט הא? Smile

אחלה סרטון, רע סחטיין עלייך, אתה זז כל כך יפה במים!
אהבתי במיוחד את הקטע שהוא תופס את השנורקל

ohadh כתב:
מה הדגם של הקאנון שלך? אני אסתכל במפרט שלה, כי נדמה לי שראיתי איזה אייקון של דג באחד התפריטים, ומשום מה לא השכלתי להשתמש בו... Embarassed
לגבי הסרט של החברים - יש ויש, יעלה בקרוב Wink

המצלמה שלי היא Canon מדגם Ixus 850 IS כפי שתוכלו לקרוא בסקירה הבאה.
ליונתן יש דגם חדש יותר של אותה מצלמה, ככל הידוע לי ההבדל הגדול (והיחיד) בה הוא שיש לה מסך קצת יותר גדול - אולי היא יוכל להרחיב עליה קצת.

מתין בקוצר רוח לראות את הסרטון הבא Wink

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

פורסם: שני, 28 ינו', 2008 10:06    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

yonizur
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 10:15    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

http://www.dpreview.com/reviews/canonsd870is/

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם MSN Messenger

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 11:11    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

הקטע עם השנורקל באמת חזק, הוא שכח שהוא הוריד את החגורה, והוא ניסה לשים את השנורקל בחגורה - והשנורקל צלל. הייתי בטוח שזה מתוכנן, שזה איזה תרגיל שרע אוהב לעשות, אז לא רדפתי אחריו... Smile

תודה על המידע על המצלמות, כנראה שמדובר באותו פילטר, כי גם במפרט של המצלמה שלי מופיע ה- Underwater Mode, רק שלא השתמשתי בו...

אגב, דן - האם השתמשת במוד הזה מההתחלה? כי בלינק שצירפת קודם יש את התמונות הראשונות שצילמת עם המצלמה שלך - והן נראות כמו שלי - בלי פילטר, הן לא רעות - אבל האחרונות הרבה יותר מוצלחות.

בקרוב הסרט השני - החבר'ה שם צללו חופשי בפעם הראשונה, תנו להם צ'אנס Smile

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 11:18    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

ohadh כתב:
תודה על המידע על המצלמות, כנראה שמדובר באותו פילטר, כי גם במפרט של המצלמה שלי מופיע ה- Underwater Mode, רק שלא השתמשתי בו...

אגב, דן - האם השתמשת במוד הזה מההתחלה? כי בלינק שצירפת קודם יש את התמונות הראשונות שצילמת עם המצלמה שלך - והן נראות כמו שלי - בלי פילטר, הן לא רעות - אבל האחרונות הרבה יותר מוצלחות.

אוהד,
השתמשתי במוד הזה מההתחלה, אבל לאחרונה אני נוהג גם לחדד את התמונות בעורך גראפי - אבל כל תמונה לגופה ובדרך כלל המוד עושה עבודה מספקת.

לגבי צילומים עם פלאש, אז קודם כל - חובה דיפיוזר (אמור להגיע יחד עם המארז התת מימי) אחרת תקבל חלקים כהים בתמונה. ובכל מקרה הפלאש מתאים יותר לצילומים עמוקים או צילומי מאקרו - אם המים לא צלולים לחלוטין - האור מהפלאש משתקף בחלקיקים במים ומתקבלת תמונה מאד גרעינית.

חזרה למעלה

יולי
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 11:41    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

יש לי שאלה קטנה לגבי עודד.
האם בשלב כל כך מוקדם של הצלילה (בלי להעליב זה עדיין עומק רדוד) לא הייתם ממליצים לצלול עם סנפירים ולעבוד על פימפום עומק וכו ורק בשלב מאוחר יותר לעבור למונופין?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 11:47    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

ולסרט האחרון - יעל ודרור Cool

קישור לסרטון ביוטיוב

חזרה למעלה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 11:51    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

תשמע - בשביל פעם ראשונה - לא רע בכלל!

יולי כתב:
יש לי שאלה קטנה לגבי עודד.
האם בשלב כל כך מוקדם של הצלילה (בלי להעליב זה עדיין עומק רדוד) לא הייתם ממליצים לצלול עם סנפירים ולעבוד על פימפום עומק וכו ורק בשלב מאוחר יותר לעבור למונופין?

הממם, שאלה מעניינית Smile
באופן אישי, רוב ההתקדמות עם העומק (מעבר ל-30 מטרים) נעשתה אצלי אחרי שהתחלתי לצלול עם מונופין. אבל לי מעולם לא היה נוח עם סנפירים - אפילו איתם הייתי עושה בעיקר תנועת פרפר - כך שהמונו רק עזר לי לנצל את האנרגיה בצורה יעילה יותר.

לגבי פמפום, גם אם תגיע ל-50 מטרים ואז תעבור למונופין - תצטרך להמציא את טכניקת הפמפום שלך מחדש - התנועה הרבה יותר מהירה אם עושים אותה נכון.

מצד שני, למי שלא נוח עם מונופין מלכתחילה, באמת כדאי קודם לצבור קצת שעות צלילה ונינוחות במים עם סנפירים לפני שעוברים למונו - כי אחרת הצולל מוצא את עצמו מתעסק עם יותר מידי דברים במים בבת אחת (השוואת לחצים, טכניקת תנועה חדשה).

במקרה של אוהד - פשוט היה לו נוח עם מונופין מההתחלה, והביצועים שלו רק השתפרו מאז שהוא עבר לצלול איתו.

אני מניח שכל מקרה לגופו...

חזרה למעלה

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 12:03    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

למרות שדעתי ברורה, וכמו שדן כתב - היה לי נוח עם מונופין מהתחלה, עדיין שילמתי מחיר - בפעם הראשונה שהשתמשתי בו הייתי בטאבה וצללתי לעומקים של עד 14 מטר, רק כדי להתרגל אליו (זה עדיין מאוד שונה מלעשות את אותה התנועה עם שני סנפירים) - ירדתי מהר מדי ולא פימפמתי טוב, וקרעתי את עור התוף (בהתחלה חשבתי שזה משהו אחר אבל בסוף התגלה קרע, שהתאחה בינתיים), ככה שאני חושב שכמו בהרבה תחומים בחיים - עדיף מה שנוח, רק לא להתפרע Wink

חזרה למעלה

יולי
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 15:52    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

אני ימשיך לשאול בנושא.
1. דן האם אתה בטוח שהשינוי בא כתוצאה מהמונופין ולא מישינוי גישה (יותר בשלות לעומק ורצינות)?
2. האם הייתה צולל לעומקים גדולים כאשר הצולל בטיחות משתמש במונופין ולכן הוא מוגבל בתנועה (שליטה במהירות ושינויי כיוון)?
3. האם זה נכון לעודד אנשים לקנות ציוד יקר שלא בהכרח יתרום להתקדמותם ולנחיות שלהם? (אי אפשר להתעלם שמונופין פחות נוח לשחיה צפיה בדגים או סתם למנוחה בין הצלילות).

ולגבי הפימפום מניסיוני האישי מעבר למונופיין אך חתך בחצי עד זמן הצלילה אבל בכלל לא השפיע על הפימפום. (אין תחליף ליסודות שנבנים לאט ונכון).

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שני, 28 ינו', 2008 16:31    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

יולי כתב:
אני ימשיך לשאול בנושא.
1. דן האם אתה בטוח שהשינוי בא כתוצאה מהמונופין ולא מישינוי גישה (יותר בשלות לעומק ורצינות)?
2. האם הייתה צולל לעומקים גדולים כאשר הצולל בטיחות משתמש במונופין ולכן הוא מוגבל בתנועה (שליטה במהירות ושינויי כיוון)?
3. האם זה נכון לעודד אנשים לקנות ציוד יקר שלא בהכרח יתרום להתקדמותם ולנחיות שלהם? (אי אפשר להתעלם שמונופין פחות נוח לשחיה צפיה בדגים או סתם למנוחה בין הצלילות).

ולגבי הפימפום מניסיוני האישי מעבר למונופיין אך חתך בחצי עד זמן הצלילה אבל בכלל לא השפיע על הפימפום. (אין תחליף ליסודות שנבנים לאט ונכון).

לשאלותיך,

1. אני משוכנע שזה שילוב של השניים Wink
2. מאד לא מומלץ שצולל הבטיחות יצלול עם מונופין - בדיוק בגלל הסיבות שציינת. המקרה היחיד בו נתקלתי בצולל בטיחות עם מונופין היה בתחרות וצולל הבטיחות הנ"ל צלל לעומק של כ-40 מטרים על מנת לפגוש צולל אחר שחזר מעומק שקרוב ל 90 מטרים. מיותר לציין שאותו צולל בטיחות צולל בקלות לעומקים שבאיזור ה-80 מטרים. כמו כן, בנוסף אליו, היה במים צולל בטיחות שני, עם סנפירים.
3. נדיר מאד שאני מעודד מישהו לקנות מונופין, למעשה, אני מציב את השאלה "למה אתה חושב שאתה צריך מונופין?" כשמישהו פונה אלי בבקשה לקנות אחד - זהו פריט ציוד שאינו מתאים לכל אחד ולכל מטרה. ובכל זאת, מידי פעם אני נתקל בצוללים שהתנועה הטבעית שלהם במים תשופר על ידי שימוש במונופין, ואז אני ממליץ לעבור.

אחזור ואומר - כל מקרה לגופו.

אגב, מונופין הינו כלי מעולה לשחייה על פני המים כפי שתוכל לראות בסרטון הבא (יש ענף ספורט כזה - שחייה עם סנפירים), הכל תלוי ביעוד שאתה נותן לו ובטכניקה אותה אתה מיישם, כמו כן, המונופין שלי, מדגם Glide, צף על פני המים והרבה יותר נוח לנוח איתו מאשר עם סנפירים Wink. ישנם מונופינים שנועדו לפעילות הקרובה יותר לשנירקול, כאלו שנועדו לצלילה חופשית דינאמית ולשחייה על פני המים וכאלו שנועדו לצלילה חופשית לעומק.

קישור לסרטון ביוטיוב

חזרה למעלה

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

פרסם נושא חדש  הגב לנושא
אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה עמוד 2 מתוך 3 

עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא 

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר