ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

noamke
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 27 ספט', 2007 22:56    נושא ההודעה: ללא סימלון הסיפור שלי הגב עם ציטוט

מעולם לא צללתי חופשי. תמיד עם ציוד, עזרים, גיבוי, מצפנים ושעונים. והנה בוקר יום א 16 לספטמבר מבקש ממני דן להכנס למים רק עם חליפה. הרגשתי ערום, חשוף, פגיע, לא מוגן.
אומרים שהיסטוריה History זה His Story הסיפור שלו. אז זה הסיפור שלי.

יום שבת 15 לספטמבר, שעה 19:00 לערך, אני חולף בנסיעה על שדה בוקר לכיוון אילת. כביש מצפה-רמון. ברמקולים של הרכב מתנגן לו הדיסק של ה"כחול הגדול", סרט cult ללא ספק. כבר שנים שאני שומע את הדיסק בכל פעם שאני שם פעמיי לאילת בשביל לצלול. כך לפחות חשבתי שאני עושה. התחושות שחוויתי בצלילה החופשית היו שונות לגמרי ממה שציפיתי, דימיינתי ואולי אפילו רציתי. הגעתי לקורס כי רציתי ללמוד פאן אחר בצלילה וגיליתי שהקשר בין צלילת מכשירים לצלילה חופשית לא ממש קיים.. לפחות בשבילי. שניהם מתקיימים בים, נכון. אבל זהו.

את קורס הצלילה הבסיסי עשיתי בגיל מאוחר יחסית. המשכתי ל dive master, טכני וטכני מתקדם באופן טיבעי. כמות הציוד, המכלים והמכשור עלתה משנה לשנה. לראות אותי יוצא מהמים סוחב 4 מכלים, גלגלות, פנסים, 2 מחשבים ועיניים של שימי תבורי מרוב משקל ועונה ב "היה כיף" לשאלה "איך היה?", הרים תמיד גבה למישהו. לאחרונה צלילה עם הליום הפך לנושא הלימודי החדש. חישובים, עניינים, שעות של הכנות תפס אצלי כיוון חזק. צולל מכשירים אמיתי. דן קורא לי bubble maker ורק בקורס ראיתי כמה זה נכון כשריחפנו מעל זוג צוללים שאחזו ידיים. חמודים. אבל הבועות.. יא אילוהים.. כמה בועות?! וכפי שחבר טוב שלי היה אומר why like this?.

מועדון מדוזה המוכר לי מאז ומתמיד, נראה שונה היום. אותו ים, אותם אנשים פחות או יותרSmile אבל משהו שונה. אנחנו מתחילים בתיאוריה, חלק שאני מאוד אוהב. להבין. עוזר לי להתמודד. ואח"כ לבריכה שעד היום שטפתי בה את הציוד. עוד מאז שהיא נבנתה. האימון הסטטי מתחיל. אני לא שקט. מחשבות מהעבודה רצות לי בראש. סופר את השניות. הכתפיים מקווצות. הקרקעית של הבריכה מכוערת. א-ו-ו-י-ר!!!! לא מתחבר לי!
פעם. פעמיים. השדים קופצים לי. יאמר לזכותו של דן שהוא לא מתייאש ממני. סבלני. מתאים את עצמו אלי. פעם שלישית. עכשיו אני בכלל דומה ליפני מהסרט "הכחול הגדול" ותיכף מכנס להיפר. באסה! לא מתחבר. ביקשתי מדן לצאת מבריכה ולעבור לים.

עברנו. אחחחחחח.... איזה כיף. כאן טוב לי. האימון הדינאמי מתחיל. השעות עוברות. דן מתקן אותי, מכוון, מדגים. השמש מתחילה להנמיך. החיים יפים. התרגולים זורמים. ממש כיף. סוף יום ראשון לקורס. אני רעב. ארוחת ערב טובה במפלט. בירה צוננת בפאב האירי מול הקניון עם חברים. מנוחה.

השעה 16:30. כמעט נגמר היום השני. בהנחיית דן אני מתחיל את הנשימות המבוקרות לעוד צלילה אחת. אני כבר עייף. לא רגיל. הסרעפת כואבת לי. לא ידעתי שהיא יכולה לכאוב בכלל Smile. נשכבתי על המים כמו מים. נותן לכל גל לעבור לי כמו זרם דרך הגוף ולצאת מצד שני. כל הגוף רפוי. המבט למטה. עיניים עצומות. נשימה אחרונה. פמפום, ברווז כלפי מטה, עבודה עם הרגליים ואני צונח חופשי כלפי מטה. החבל מלווה אותי והכל נעשה יותר א-י-ט-י. שקט. נעים. אין סופי. אני פוגש במבטי את אותו חתול ים סקרן שמלווה אותנו מהצהריים. הנוכחות של דן מרגיעה אותי. כבר לא כואב כלום.

הקורס של דן היה הדבר הנכון, בזמן הנכון עם המדריך הנכון עבורי. כאדם שחי חיים לחוצים, בעבודה לחוצה, למצוא את עצמי בשלווה שכזו זה פשוט.. נכון. שלא תבינו לא נכון, צלילה טכנית הרגיעה ותמשיך להרגיע אותי בעתיד. אבל גיליתי רמה אחרת של שקט נפשי.

ואסיים כהרגלי ב.. מתי בפעם האחרונה חווית משהו בפעם הראשונה? ואענה לעצמי.. כשצללתי חופשי.

נועמקה

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: חמישי, 27 ספט', 2007 22:56    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

BlueDiver
חבר בקהילה - רופא מוסמך

חבר בקהילה - רופא מוסמך

הודעהפורסם: שישי, 28 ספט', 2007 14:36    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

יפה מאוד כתבת

אין כמו השלווה והרגיעה שבצלילה חופשית.

טוב לשמוע שנהנית ובוודאי השתפרת.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית MSN Messenger

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: ראשון, 30 ספט', 2007 1:51    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

תענוג לקרוא

וברוך הבא למשפחה!

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

dakar
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 17 אוק', 2007 21:17    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

כן, עד שלא מנסים לצלול חופשי, לא מבינים למה זה נקרא צלילה חופשית....
אני צולל חופשי מילדות אבל אישתי עד הקורס עם דן הייתה buble maker
אחרי הקורס אצל דן, היא אמרה לי: עכשיו אני מבינה למה אתה כל כך אוהב את זה ולמה צחקת עלי כשצללתי סקובה...
מומלץ לקחת את החברים\בת זוג\משפחה לנסות לצלול חופשי... זה פותח להם עולם חדש!

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

irit
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 18 אוק', 2007 11:05    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

יפה מאוד...ממש אהבתי

Cool

חזרה למעלה

BlueDiver
חבר בקהילה - רופא מוסמך

חבר בקהילה - רופא מוסמך

הודעהפורסם: חמישי, 18 אוק', 2007 17:56    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

מומלץ ועוד איך מומלץ..
אישית מנסה לשכנע כל אחד לנסות את זה, יש לי כבר 3 אנשים בתור שרוצים לנסות את זה כבר, מחכים לרגיעה של ים תיכון, ואז אני אשלח אותם באריזה לאילת לקורס אצל דן Wink

חזרה למעלה

אהובת הים
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 23 אוק', 2007 14:36    נושא ההודעה: מצויין ! יופי של סיפור הגב עם ציטוט

Wink

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר