ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

Yarden1991
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 18 יול', 2009 20:11    נושא ההודעה: ללא סימלון שלום חברים..אני יורד לאילת בערך לחודש חודשיים לעבוד שם. הגב עם ציטוט

אם מישהו יהיה מעוניין ליצלול במים הרדודים אשמח להיצטרף אליו.
אין לי ניסיון רב בצלילה וישנה לי גם בעיה לא מוגדרת כ'רגע .
הבעיה היא כאבים במצח בזמן הצלילה לאחר כ 3 מטרים מתחילים הכאבים בשנה שעברה צללתי באילת בערך כ 6 עד 7 מטרים ופשוט שעליתי ירד לי דם מאז לא נסיתי ליצלול .
הכאבים האלו לא הופיעה לי בכל הצלילות לפעמים הם היו מופיעים ולפעמים לא אבל אחרי שירד לי דם באותו יום לא כאב לי המצח. כמובן שלא נסיתי ליצלול פשוט באותה צלילה שירדתי למעטה הפסיק לי הכאב ושעליתי ראיתי שכל המסכנה שלי מלאה דם.
שמי ירדן ותוכלו ליצור איתי קשר בנייד כי אני לא יודע כ'רגע אם יהיה לי שם מחשב נייד
0524316075
תודה רבה והמשך שבוע טוב לכולם Smile

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: שבת, 18 יול', 2009 20:11    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Yotam
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 19 יול', 2009 20:15    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

היי ירדן,
כמו שאתה מתאר אותה, הבעיה שלך די מוגדרת:
אתה לא משווה לחץ בסינוסים.

הסינוסים הם חללים ברקמה הסחוסית שמעל ללחיים, בצידי האף, ומעל העיניים. החללים האלו גמישים בצורה חלקית מאוד, ולכן יש צורך להשוות בתוכם את לחץ הסביבה כדי למנוע פציעה - בדיוק כמו בתעלות שבאזניים.
בדיוק בשביל זה, הסינוסים מחוברים אל חלל האף בתעלות קטנות, שמאפשרות תנועה של אויר אל הסינוסים ומהם. השוואת הלחץ בעת צלילה מתבצעת לכן מעצמה - כאשר לחץ הסביבה גדל, אויר מחלל האף נדחס אל תוך הסינוסים ומונע את מעיכתם.
הבעיה מתחילה כאשר מבנה התעלות והסינוסים מקשה על הניקוז (תעלות צרות או סינוסים קשיחים במיוחד), כאשר יש נזלת, או כאשר השוואת הלחץ לאזניים מתבצעת באופן לא נכון.
אז, הסינוס נמעך ונפצע, וכתוצאה מכך מתחיל דימום. כאשר הסינוס סתום לחלוטין, לדם אין לאן להתנקז, והוא מוסיף לחגיגה שבתוך הסינוס (מה שתארת בתור הכאב במצח).
מול האפשרות הראשונה אין לך כל כך מה לעשות, אבל בנוגע לשתיים האחרות:
א. האם במקרה הדימומים שתארת קרו כשצללת בעודך מצונן/מנוזל/סובל מאלרגיה, או תקופה קצרה לאחר מכן? במידה וכן, עלייך פשוט להמנע מלצלול במצבים כאלו.
ב. באיזו שיטה אתה משווה את הלחץ לאזניים? פרנזל או וואלסלווה*? האם אתה מפעיל לחץ מספיק כדי לדחוף את האויר דרך האף אל תוך הסינוסים? האם אתה משווה לחץ בתדירות מספיקה? נסה אולי להעמיק מ-מ-ש לאט, במשיכה בחבל, וכל 20-30 ס"מ להשוות לחץ. שים לב לתחושות שלך, האם אתה מרגיש לחץ מצטבר באזור המצח? האם אתה מרגיש שפמפמת את כל האויר שאפשר לחללים הקשיחים שבראש שלך?

לסיכום, עצתי הבהחלט לא מקצועית אלייך, היא פשוט לשחק עם זה לאט לאט, לא להעמיק מהר מדי, לא לצלול כשאתה מנוזל, ולנסות להבין באיזה סיטואציות הגוף שלך מגיב רע ללחץ, וללמוד כיצד להמנע מהן.

* במקרה שאתה שואל את עצמך עכשיו מה לעזאזל אני רוצה ממך, אתה מוזמן לקרוא כאן: http://heb.apnea.co.il/3_education.html#Equalization על טכניקות השוואת לחצים.

מקווה שעזרתי...

"כשיסיימו למרוט אותי, כבר לא יהיה אכפת לי
איזה שניצל אני הולך להיות"

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

Yarden1991
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 20 יול', 2009 15:08    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

תודה רבה יוטם אך אני יודע להשוות לחצים טוב. אני מפמפם בעזרת היד על האף כיוון שאני לא צולל לעומקים גדולים. בקשר לצינון הייתי מצונן באותו יום אבל נקיתי את הסינוסים טוב טוב.
הדבר היחידי שיש לי בעיה איתו זה הסינוסים במצח הם לא מתפמפמים לי טוב אף פעם אני מפמפם ממש בצורה עדינה כידי שהסינוסים האלו גם יצליחו להתנפח מהאוויר.
אני זוכר שבאותו יום לא הצלחתי לפמפם טוב ואז נסיתי בכוח קצת. אני חושב שזו היתה התוצאה של הכוח שלי. בדרך כלל אין לי בעיה לפמפם אבל בזמן האחרון אני קל הזמן מצונן... באילת לא הייתי מצונן..
חזרתי לבית דרך אגב ואני כבר לא אהיה באילת.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר