ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

Liquido
מנהל פורום

מנהל פורום

הודעהפורסם: חמישי, 05 יול', 2007 4:25    נושא ההודעה: אזהרה מסוכן מסוכן מסוכן - חשוב לקרוא! הגב עם ציטוט

היי לכולם,
הנה ציטוט של מדריך צלילה חופשית מוסמך בעליל שמצאתי באחד הפורומים של הדיג בצלילה חופשית בארץ.
אני לא אנקוב בשמו, אבל לדעתי זה ממש סוג התגובה שמקבלים ממישהו שפשוט אין לו שום סטנדרטים של בטיחות!

ציטוט:
אין שום בעיה לצלול לבד
כל עוד אתה שומר על הפרוטוקול אותו למדת בקורס
העניין הוא שאתה עלול לעמוד במצב בו תצטרך בן זוג שלא יהיה לצידך
מה שיש ללמוד (ולומדים) הוא איך לא להגיע קרוב למצבים אלו...
מיותר לציין שמרבית אם לא כל הדייגים צוללים לבד ובביטחה
יש את אלו שמעיזים (אמיצים מאד ) לבצע זאת ללא הכשרה ולכן יש אבידות לצערנו

קח בחשבון את הכל ותחליט
בים לא תמיד 1 +1 הם 2
להודעה המקורית

אני לא חושב שיש התאחדות\ארגון\בית ספר אחד לצלילה חופשית בעולם שמקדם גישה כל כך מסוכנת וחסרת אחריות לענף הספורט הזה!

מה דעתכם על כך ?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם

פורסם: חמישי, 05 יול', 2007 4:25    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Dave
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 05 יול', 2007 10:10    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

זה חוסר אחריות מוחלט ואי הבנה אלמנטרית בתהליכי צלילה חופשית בכלל !!!!
זאת הסיבה שמפעם לפעם קורות תאונות שונות.
"חוכמולוגיה" זולה שמובילה לאסון !!!
הגישה הזאת מזכירה לי את נהגים צעירים - חסרי אחריות שחושבים ש "לי זה לא יקרה...."

חברים נכבדים, אני מאוד מבקש, אם אתם רואים או מרגישים שיש בסביבכם צוללים חופשיים עם גישה שכזאת - לא לחסוך במאמץ להסביר ,לשכנע, או לבצע כל מהלך כדי להביא את הצולל להבנת בעיות ושינוי בגישה. הגישה הזאת מסכנת גם את הצולל עצמו וגם אתכם לא פחות מכך !!!

Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שישי, 06 יול', 2007 6:11    נושא ההודעה: לתשומת לבכם צלילה לבד הגב עם ציטוט

אוקיי...
אחת ולתמיד חברים, לעולם, בשום פנים ואופן, לא צוללים לבד, לא משנה מאיזו סיבה, זה לא משנה אם אתה דייג, צולל תחרותי או סתם צולל חופשי ומתבונן בריף - מיד אמחיש למה!

ההתבטאות המוצגת כאן נעשתה בהקשר לדייג בצלילה חופשית - ואלו הדייגים בצלילה חופשית הנמצאים בסכנה הגדולה ביותר כאשר הם צוללים לבד.

כמה נתונים,
  • כאשר אנו מתחילים את הצלילה, בלחץ אטמוספרי (1BAR), הלחץ החלקי (צפיפות) של החמצן בריאות ובגוף שלנו הוא 0.21
  • כאשר הלחץ החלקי של החמצן בריאות ובגוף יורד מתחת ל 0.1 אנחנו מתעלפים
  • הלחץ הסביבתי גדל באטמוספרה אחת (1BAR) בכל 10 מטרים של מי ים
  • הלחץ החלקי של הגזים בגופינו (וחמצן בכללם) נמצא ביחס ישר ללחץ הסביבתי

כלומר, ככל שנעמיק יותר, הלחץ הסביבתי יגדל ואיתו יגדל גם הלחץ החלקי של החמצן בריאות ובגופינו.

דמיינו לכם את המצב הבא:
הצולל החופשי לוקח נשימה אחרונה ומעמיק, הוא מתחיל את הצלילה עם לחץ חלקי של חמצן של 0.21, כאשר הוא מגיע לעומק של 10 מטרים הלחץ החלקי של החמצן בריאותיו נמצא בלחץ של 0.42. הצולל שלנו מרגיש מצויין, והוא גם דייג, הוא ממתין לדג מתחת לפני המים, בזמן ההמתנה גופו צורך חמצן, הוא מגיע לנקודה בה הלחץ החלקי של החמצן בגופו הוא 0.31 ואז מגיע הדג שלו הוא חיכה, הוא יורה בו, הדג נאבק והצולל, נרגש, בזבז עוד קצת חמצן על כל החוויה הזו, כעת הלחץ החלקי של החמצן בגופו הוא 0.18, עדיין לא קרוב ל 0.1 (נקודת העילפון), והוא מרגיש מצויין. הצולל מתחיל לשחות חזרה למעלה אל פני המים, אך בדרך, לחץ הסביבה יורד ואיתו גם הלחץ החלקי של החמצן, עד שהצולל החופשי יגיע לפני המים, הלחץ החלקי של החמצן בגופו יורד ל 0.09 - הופ, עילפון! חשוב להדגיש שזה יכול לקרות בכל עומק, אין הבדל בין 30 מטרים ל 3 מטרים כאן, עלפון יכול להתרחש בכל עומק!

עכשיו, במידה ויש בן זוג במים, אין שום בעיה, כל מה שהוא צריך לעשות הוא להחזיק את דרכי הנשימה של הצולל שהתעלף פתוחות ומחוץ למים, להסיר את המסיכה לנשוף על פניו ולקרוא בשמו.

לעומת זאת, במידה ואין בן זוג בשטח, פניו של הצולל שהתעלף ישארו בתוך המים והוא יטבע - מוות וודאי. מה גם שבדרך כלל, כאשר מתרחש עלפון מתחת למים, הצולל משחרר את רוב האוויר מריאותיו - מה שגורם לו לשקוע חזרה אל הקרקעית (במיוחד דייגים - שמתשמשים בכמויות גדולות של משקל).

התבטאות זו נוגדת את כל כללי האתיקה של הוראת צלילה חופשית ואת כלל הבטיחות הראשון הבסיסי והחשוב ביותר שכל צולל חופשי ילמד בכל קורס של כל התאגדות צלילה חופשית מוכרת בעולם - לעולם אין לצלול לבד - זהו זלזול מוחלט בבטיחות בצלילה חופשית וחוסר אחריות משווע.

מקווה ששפכתי קצת אור על העניין.

דן.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

נערך לאחרונה על-ידי דן זלגלר בתאריך שלישי, 10 יול', 2007 6:28, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שישי, 06 יול', 2007 14:43    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: צלילה לבד הגב עם ציטוט

דן זלגלר כתב:
אוקיי...
אחת ולתמיד חברים, לעולם, בשום פנים ואופן, לא צוללים לבד, לא משנה מאיזו סיבה, זה לא משנה אם אתה דייג, צולל תחרותי או סתם צולל חופשי ומתבונן בריף - מיד אמחיש למה!

ההתבטאות המוצגת כאן נעשתה בהקשר לדייג בצלילה חופשית - ואלו הדייגים בצלילה חופשית הנמצאים בסכנה הגדולה ביותר כאשר הם צוללים לבד.

כמה נתונים,
  • כאשר אנו מתחילים את הצלילה, בלחץ אטמוספרי (1BAR), הלחץ החלקי (צפיפות) של החמצן בריאות ובגוף שלנו הוא 0.21
  • כאשר הלחץ החלקי של החמצן בריאות ובגוף יורד מתחת ל 0.1 אנחנו מתעלפים
  • הלחץ הסביבתי גדל באטמוספרה אחת (1BAR) בכל 10 מטרים של מי ים
  • הלחץ החלקי של הגזים בגופינו (וחמצן בכללם) נמצא ביחס ישר ללחץ הסביבתי

כלומר, ככל שנעמיק יותר, הלחץ הסביבתי יגדל ואיתו יגדל גם הלחץ החלקי של החמצן בריאות ובגופינו.

דמיינו לכם את המצב הבא:
הצולל החופשי לוקח נשימה אחרונה ומעמיק, הוא מתחיל את הצלילה עם לחץ חלקי של חמצן של 0.21, כאשר הוא מגיע לעומק של 10 מטרים הלחץ החלקי של החמצן בריאותיו נמצא בלחץ של 0.42. הצולל שלנו מרגיש מצויין, והוא גם דייג, הוא ממתין לדג מתחת לפני המים, בזמן ההמתנה גופו צורך חמצן, הוא מגיע לנקודה בה הלחץ החלקי של החמצן בגופו הוא 0.31 ואז מגיע הדג שלו הוא חיכה, הוא יורה בו, הדג נאבק והצולל, נרגש, בזבז עוד קצת חמצן על כל החוויה הזו, כעת הלחץ החלקי של החמצן בגופו הוא 0.18, עדיין לא קרוב ל 0.1 (נקודת העילפון), והוא מרגיש מצויין. הצולל מתחיל לשחות חזרה למעלה אל פני המים, אך בדרך, לחץ הסביבה יורד ואיתו גם הלחץ החלקי של החמצן, עד שהצולל החופשי יגיע לפני המים, הלחץ החלקי של החמצן בגופו יורד ל 0.09 - הופ, עילפון! חשוב להדגיש שזה יכול לקרות בכל עומק, אין הבדל בין 30 מטרים ל 3 מטרים כאן, עלפון יכול להתרחש בכל עומק!

עכשיו, במידה ויש בן זוג במים, אין שום בעיה, כל מה שהוא צריך לעשות הוא להחזיק את דרכי הנשימה של הצולל שהתעלף פתוחות ומחוץ למים, להסיר את המסיכה לנשוף על פניו ולקרוא בשמו.

לעומת זאת, במידה ואין בן זוג בשטח, פניו של הצולל שהתעלף ישארו בתוך המים והוא יטבע - מוות וודאי. מה גם שבדרך כלל, כאשר מתרחש עלפון מתחת למים, הצולל משחרר את רוב האוויר מריאותיו - מה שגורם לו לשקוע חזרה אל הקרקעית (במיוחד דייגים - שמתשמשים בכמויות גדולות של משקל).

לא ברור לי מהיכן אותו "מדריך" שהתבטא כך קיבל את הכשרתו, התבטאות זו נוגדת את כל כללי האתיקה של הוראת צלילה חופשית ואת כלל הבטיחות הראשון הבסיסי והחשוב ביותר שכל צולל חופשי ילמד בכל קורס של כל התאגדות צלילה חופשית מוכרת בעולם - לעולם אין לצלול לבד - זהו זלזול מוחלט בבטיחות בצלילה חופשית וחוסר אחריות משווע.

מקווה ששפכתי קצת אור על העניין.

דן.

אני מתחיל להפנים את העניין,

שנובע בלחץ על השותף שיבוא כמה שיותר.

תודה על ההבהרה למעלה,
זה נשמע יותר מציאותי ככה.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

fish
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 16 יול', 2007 14:52    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

סתם חשבתי שכדאי שתהיו מודעים לנקודה קטנה:
זה לא מדוייק לחלוטין שלאחר נשימה עמוקה יהיה לך 0.21 לחץ חלקי של של חמצן בריאות!
העובדה שיש 21% של חמצן באטמוספירה לא אומר שיש לך 21% בריאות או בדם!
אם תצלול בת"א תהיה לך כמות שונה של חמצן בדם מאשר אם תצלול באילת... וזה יושפע גם ממשך האוורור שלך וכו...

ולגבי ההתבטאות שלך למה שכתב אסף...

העובדה שצלילה חופשית אמורה (וכולנו מסכימים שהיא בהחלט אמורה) להתבצע בזוגות, לא משנה את העובדה שדייגים רבים (לא רק בארץ) צוללים לבד. אני חי באוסטרליה, וכאן המצב חמור בהרבה - רוב צלילות הדייג מצבצעות בעומק של 20 מטר ויותר... כולנו מלמדים ומדגישים בקורס את חשיבות העבודה עם בן זוג, אך אל לנו להיתמם ולחשוב שזה מספיק.
אני מאמין שמתן כלים להתמודדות עם מצב חירום/ או כלים להקטנת הסיכון יכולים להפחית את מספר התאונות! והעובדה שאתה חושף באתרך צוללים לא מנוסים למידע אשר עלול לסכנם יכולה להתבטא כ "זהו זלזול מוחלט בבטיחות בצלילה חופשית וחוסר אחריות משווע"....
אני בטוח שצולל בקורס * של איידה לא לומד פראניימה מתקדמת בקורס, ויש לכך סיבות רבות.

שיהיה יום נפלא

ארז

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שני, 16 יול', 2007 15:30    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

שלום ארז וברוך הבא,
תודה רבה על האינפוט Smile

הבעיה עם אותה התבטאות היא שאדם ללא ידע מוקדם שהיה קורא אותה יכול היה להסיק ממנה כי ביצוע צלילה חופשית לבד הינה בגדר הנורמה ו"בסדר" כל עוד הוא עבר קורס. לדעתי על מדריך להמנע מהתבטאויות כאלו בציבור. זו דעתי, ואינני מחפש ריב ומדון עם אף אחד, התגובה שלי לא הובנה כראוי בפורום אחר בו הגבתי על הנושא, ועל כך התנצלתי.

לגבי הערתך בעניין הפראניאמה, מאגר המידע עבר שינויים רבים מאז הקמת האתר, הנך מוזמן לעיין בו שוב - ספציפית בעניין הפראנאיאמה - לחץ כאן.
כמו כן ראה נושא: לגבי פרסום מידע הנוגע לצלילה חופשית ברשת.

אתה צולל חופשי מהשורה הראשונה, מדריך צלילה חופשית מנוסה ועל אף שמעולם לא נפגשנו יש לי כבוד רב אלייך ואני מאמין שלכל מי שמתעסק בתחום יש הרבה מה ללמוד ממך.

אני אשמח אם תשאר בפורום ותשתף אותנו בידע שלך, הרי בסופו של דבר, זו הסיבה שהפורום קיים, כדי לקדם את הספורט הנפלא הזה, שאני ואתה חולקים את אהבתינו אליו.

דן.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר