ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> ציוד צלילה

מחבר הודעה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: רביעי, 21 מאי, 2008 14:43    נושא ההודעה: מצויין ! צעצועים חדשים - מחשב צלילה Suunto D4 הגב עם ציטוט

לרגל יום ההולדת, התאגדו הוריי ובתי זוגי לרקוח את הפתעת יום ההולדת שלי... לאחר התייעצות קצרה במשך מספר פגישות חשאיות, החליטו שהגיע הזמן להשתדרג מצעצוע הצלילה הכחלחל שלי (D3), לצעצוע ומחשב צלילה חדש - D4 מבית Suunto הפינית:

Suunto הפינית חדלה לייצר את מחשב הצלילה החופשית מסוג "D3" ואת אחיו המייועד לצלילת מיכלים "Mosquito", והכריזה על השקתו של מחשב הצלילה שיחליף את שני המחשבים הנ"ל עם ביצועים משופרים, ה-"D4" - מחשב הצלילה/צלילה חופשית המשולב.

במבט ראשון, ה-D4 נראה אלגנטי בהרבה מקודמו והוא מתאפיין במראה שלא תתנגדו לענוד כל היום. סוף סוף, מחשב צלילה שניתן ללכת איתו כל היום, שיחליף גם את השעון שלנו. לא שלא ניתן היה לענוד את ה-D3, אבל ה-D4 פשוט נראה כמו שעון מעוצב ולא כמו מחשב צלילה. כמו כן, הוא הרבה יותר נוח על היד מקודמו. על כיסוי הסוללה המתכתי והמבריק שלו, חרוט בלייזר "100 METERS", עומק העבודה של המחשב.

לפני שנכנסנו למים, עיינתי במדריך למשתמש והתחלתי לשחק קצת עם הפונקציות שלו. חברים, כאן ההבדל הגדול ביותר בין ה-D4 לבין ה-D3, זה כמו לעבור ממכשיר סלולארי של מוטורולה למכשיר של נוקיה. הממשק פשוט, נקי, אינטואיטיבי ונוח! לא עוד להתבלבל עם איזה כפתור עושה מה ובאיזה מצב. החברה ב-Suunto יצרו תפריטים וויזואליים ברורים מאד, כך שגם אדם שלא קרא בחוברת ההוראות יבין איך הכל עובד לאחר דקות ספורות של משחק.

גם התצוגה כאן משופרת, כל הנתונים החשובים מוצגים כאן בגופן מודגש וגדול, כדי שלא תצטרכו להתאמץ כדי לראות בשום מצב. כמו קודמו, מותקנת גם ב-D4 תאורת לילה כחלחלה-ירקרקה.

מבחינת הנתונים אותם המחשב מציג, אין הרבה הבדלים מה-D3. במצב צלילה חופשית תקבלו נתונים על: זמן הצלילה הנוכחי\זמן המנוחה הנוכחי, עומק הצלילה הנוכחי, עומק הצלילה האחרונה, זמן הצלילה האחרונה, שעה, טמפרטורת המים ומספר הצלילה. רק שכאן, המחשב הרבה יותר מדויק כאשר מגיע העניין לעומק.

מחשב ה-D3 דגם את העומק אחת לשניה והציג את הנתון על גבי צג המחשב - הוא נחשב לבעל סטיה של עד 3 מטרים לכל כיוון בקריאת העומק, וכאן, ה-D4 משלים את החסר. ה-D4 דוגם את העומק 3 פעמים בשניה, מחשב ממוצע ריאלי ומציג את הנתון בכל שניה - מה שהופך אותו למדוייק בהרבה. הוא מציג את נתון העומק בהפרשים של 10 סנטימטרים.

מבחינת התראות, ישנו שיפור מצד אחד, וחסרון (לדעתי) מצד שני. הפונקציה החדשה מאפשרת לכם לקבוע פרק זמן למנוחה, שלאחריו תשמעו צליל התראה. זה מאפשר לאלו מבינינו שמתזמנים את זמני המנוחה, לנוח בין צלילה לצלילה ללא צורך לדאוג לזמן, זה משנה Smile פיצ'ר מעניין, והזמן יגיד האם הוא באמת שימושי.

מצד שני, ואני לא מבין על מה הם חשבו בדיוק, המחשב מאפשר לכם לקבוע זמן צלילה שלאחריו הוא ישמיע התראה (כלומר אם תכוונו ל-30 שניות, מחשב יתריע כל 30 שניות). רק שהפעם, ניתן לכוון אותו לדקות שלמות בלבד (כל דקה, כל שתי דקות). ואני יכול להסתדר עם זה, אבל ישנם המון צוללים שמשך הצלילה הכולל שלהם מסתכם בדקה - הם לא בדיוק יוכלו להנות מהפונקציה הזו.

בנוסף תוכלו לקבוע את עומק הצלילה שלאחריו המחשב ישמיע התראה (בדרך למטה או בדרך למעלה) כמו ב-D3.

עוד תכונה חדשה שנוספה ל-D4, היא היכולת להציג את נתוני הצלילה בצורה גראפית, המחשב ישחזר כל צלילה שעשיתם איתו לעיניכם, ויראה לכם בצורה גראפית באיזה עומק הייתם בכל שניה נתונה של הצלילה. הוא מתחבר, כמובן, גם למחשב באמצעות כבל ייעודי להורדה וניתוח של פרופילי הצלילה.

ה-D4 מתפקד גם כמחשב צלילת מיכלים לכל דבר, והוא מחשב גם תערובות Nitrox עד 40%.

לסיכום,
אם אתם מתכוונים לצלול חופשי בלבד, ואתם מחפשים מחשב צלילה מדוייק יותר, נוח יותר לשימוש ואלגנטי יותר מה-D3, אתם יכולים לפזול לכיוון ה-D4. אם עניין המחיר הינו השיקול העיקרי, תוכלו להסתפק ב-D3 שיספק לכם את הסחורה, והוא יספק את הסחורה. זיכרו כי זהו מחשב הצלילה החופשית הנפוץ ביותר בעולם - יש לכך סיבה. רק מהרו, מכיוון שהמלאי הנותר בחנויות הצלילה - הוא כל מה שנשאר, המחשב ירד מפס הייצור.

אם אתם צוללים חופשי, אבל צוללים מדי פעם או אפילו בדרך קבע עם מיכלים ועם תערובת Nitrox, זהו מחשב הצלילה המשולב שחיפשתם, במיוחד אם אתם רוצים מכשיר עבודה רציני גם כשאתם צוללים חופשי.

נ.ב
הורי היקרים, אירית.... תודה!
באמת הפתעתם אותי עם המתנה, זה היה מתחת לאף שלי במשך חודש ולא חשדתי לרגע

דן.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

פורסם: רביעי, 21 מאי, 2008 14:43    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

ירדן שמר
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שישי, 18 מאי, 2012 3:10    נושא ההודעה: ללא סימלון למה מורידים את המוצר מפס יצור? הגב עם ציטוט

וכמה יחידות נותרו במלאי?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שישי, 18 מאי, 2012 8:08    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: למה מורידים את המוצר מפס יצור? הגב עם ציטוט

ירדן שמר כתב:
וכמה יחידות נותרו במלאי?

כבר מזמן אזלו שעוני ה-D3. הייצור שלהם הופסק כבר ב-2008 או 2009...
Cool

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר