ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> חדשות צלילה חופשית

מחבר הודעה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: ראשון, 11 אפר', 2010 12:29    נושא ההודעה: חדשות הפלגה עם פטישנים (כרישי פטיש) באשקלון הגב עם ציטוט

חודש מרץ, כשבועיים לפני תחילת חופשת הפסח, מתקבל טלפון בביה"ס APNEA לצלילה חופשית. מצידו השני של הקו, איציק, מפקח של המשרד לאיכות הסביבה ובוגר בית הספר, מכריז חגיגית "הם הגיעו, הכרישים הגיעו לאשקלון, הם צפויים להשאר כחודש".

מסתבר שמידי שנה, פטישנים (כריש פטיש) מגיעים בהמוניהם אל החופים ממול לתחנת הכח באשקלון. המים החמים המוזרמים מהתחנה מושכים אותם, והאיזור כולו הופך ל"מפגש פנויים פנויות" (כפי שאיציק מכנה זאת) של הפטישנים. בשנים "טובות" נצפו במים חבורות של למעלה מ-40 כרישים.

מבלי להתבלבל קבענו להפגש במהלך חופשת הפסח ולצאת להפלגה על מנת לפגוש את הכרישים במים. שם קיווינו כי נוכל להכנס אל המים ולצלול עם הכרישים בצלילה חופשית, חלום רטוב שלי Smile. אל ההפלגה הצטרפו אוהד הראל ומצלמתו החדשה.

יום שני מוקדם בבוקר, ערב ליל הסדר, נפגשנו במרינה באשקלון אוהד ואני עם איציק, רונן ויתיר מרשות שמורות הטבע שהצטרפו להפלגה גם כן. הים היה נוח ולאחר כחצי שעה של הפלגה, האטנו את הקצב והתחלנו להסתובב באיטיות באיזור בו נצפו הכרישים.

אוהד ואני מיהרנו אל חרטום הספינה, נרגשים ועם מצלמותינו שלופות תוך שעינינו סורקות את האופק בחיפוש אחר סימן ההיכר הידוע ביותר של הכריש - סנפיר הגב המשלוש המבצבץ מחוץ לפני המים.

לאחר כמה שניות של חיפוש, זיהינו כתם כהה במים שהתקרב לעברינו, הסנפיר המפורסם חותך את פני המים, הכריש התקרב ממש עד לחרטום הספינה, והחל להתגלגל על צידו - כשהוא מפנה את עיניו אלינו - בוחן אותנו - ואז, באותה פתאומיות בה הופיע - הוא נעלם.

המחזה חזר על עצמו כמה וכמה פעמים עם כרישים שונים בגדלים שנעו להערכתי בין 2-5 מטרים ושהצלחנו לזהות במים, ובכל פעם הם היו נעלמים לפני שהצלחנו לעכל שהם שם. בשלב מסויים החלפנו מבטים מזוגגים, אוהד ואני, כשאנחנו פשוט לא מאמינים שאנחנו נמצאים בישראל, בים התיכון ורואים את מה שאנחנו רואים! הרגשנו כמו בסצינה מסרט של נשיונל ג'יאוגרפיק - מי היה מאמין? יש דברים כאלו - גם בארץ.

עם זאת, לצערינו, התנהגותם החשדנית והביישנית של הכרישים הפכה את הקפיצה למים וצלילה עמם לכמעט בלתי אפשרית. לא שזה שינה לנו הרבה באותו הרגע, היינו באקסטזה מעצם העובדה שאנחנו מוקפים בכרישים. זו הייתה חוויה שבהחלט הותירה רושם, וכמה רעיונות למפגש הבא Wink שאולי יאפשרו צלילה איתם. בינתיים אתם מוזמנים להנות מהווידאו מההפלגה (באדיבותו של אוהד הראל):

קישור לסרטון ביוטיוב

לצפייה בתמונות מההפלגה - בגלריה

חוסר הנגישות והתנהגות הביישנית של הכרישים, גרמו לי לחשוב... כרישים הינם אחד מבע"ח הכי "מאיימים" שיש עבור בני אדם. לפני שיצאנו להפלגה, כל מי ששמע על מטרת ההפלגה פשוט הסתכל עליי כאילו נפל לי בורג Smile "הם יטרפו אותך", "זה מסוכן", "מה השתגעת? אתה לא תחזור" הן רק חלק מהתגובות שקיבלתי.

לדעתי ההתיחסות לכרישים באופן כזה על ידי אנשים נובעת פשוט מחוסר ידע. נכון, מדובר בטורף, ונכון שהוא גם טורף די גדול אבל בשורה התחתונה מדובר בטורף אופרטוניסט, שיעדיף בדרך כלל להמנע מעימות ותקיפה, במיוחד כשמדובר בבני אדם. כשאנחנו כבר שומעים על תקיפות כרישים, בדרך כלל מדובר בתקיפה שהייתה יכולה להמנע, אם המותקף היה מבין את התנהגותו של הכריש ומכבד את העובדה כי הים הוא שטח המחיה הטבעי של הכריש - ולא של האדם.

לסיכום,
החוויה הותירה בנו רושם מאד חזק, כולי תקווה שבפעם הבאה, נצליח גם להרטיב את החליפה והמצלמות. תודה רבה לאיציק על שאפשר לנו לחוות מפגש שכזה עם כרישי פטיש לחופי ישראל.

עד הפעם הבאה!

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

נערך לאחרונה על-ידי דן זלגלר בתאריך ראשון, 11 אפר', 2010 22:52, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

פורסם: ראשון, 11 אפר', 2010 12:29    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Boaz
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 11 אפר', 2010 17:07    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

יא אללה!!! איזה יופי.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר