ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

הולדן ק
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 03 נוב', 2007 10:46    נושא ההודעה: ללא סימלון קפטן נמו הגב עם ציטוט

מלמעלה זה נראה כמו מגרש גרוטאות או משהו בסגנון הזה,אבל אז שאתה קצת מתקרב או בעצם יורד לעומק קצת אתה מגלה אותיות קיריליות מוזרות כאלו שמרקדות לך מול עדשות המסכה.
אני מתכוון לאוניית המלט הקפריסאית שנטרפה בחוף בת גלים במרחק של חצי שעה שחייה לערך מקו החוף,לפעמים שאני במוד המתאים ובכושר סביר אני נוהג לשחות לשם,לא אני לא בא לבד לבקר אותה וגם לא מגיע עם זר פרחים מזויין או משהו בסגנון הקיטשי הזה שרואים בסרטים של הוליווד.
האמת שאני מגיע עם הBEUCHATשלי.
אני מודע לכל יפי הנפש למיניהם ולכל " חובבי"איכות הסביבה שמעולם לא יצאו ממשרדם הממוזג ואוהבים להתנשא ולברבר על חשיבות החיות ועל הטבע בכלל שנהרס בידי בני האנוש,אבל עדיין אני נהנה מדי פעם לדוג (לטענתם לצוד)דגי מים טורפים או סתם איזה סרגוס שמן לאכילה על שולחן השבת שלי.
נכון שאפשר לדוג בעזרת חכה פתיון או אפילו סתם בעזרת רשת מאולתרת אבל אין כמו דייג תת- ימי.
ההבדל בין דייג ברובה לחץ אוויר לבין דייג בחכה אם תרשו לי שווה בערך להבדל בין זיון טוב ואגרסיבי לצפייה בסרט כחול ועינוג עצמי.
אז היום הייתי במוד המתאים וצללתי למצולות (ללא עזרי נשימה מיוחדים)בערך 10 מטר,להק של דגים בשלל צבעים נהנה מאכילת דגים אחרים והתפלשות בירוקת שהצטברה על דופן הספינה הטרופה,שאתה מגיע מלמעלה אתה מרגיש כמו איזה מציצן שמפריע להם באקט אינטימי או משהו אבל אז אתה נזכר שאלו רק דגים ואין להם לובי פוליטי או משהו.
נכון שאני חמוש ברובה שבראשו נעוץ מין קלשון משונן שנע במים הדחוסים במהירות עצומה,למעשה אם אני מפוקס על דג ואני יציב מספיק באחיזה ובנשימה אז אין לא הרבה סיכוי להימלט מרוע הגזירה.
אני מודע לכך שזה לא קרב הוגן במיוחד הדג מלבד קשקשים וזימים לא חמוש ולא מאובזר בסנפירים חדישים או בעדשות מזכטכית וסיליקון אבל עדיין אני מרגיש שזה הגון מספיק.
אחרי הכל אני אורח בממלכה שלהם לכמה שניות שנשימתי מסוגלת לעצור ,או לכמה מטרים ספורים שלמטה מכך יש חשש רב שעור התוף שלי יקרע כמו קרום בתולין של נערה מבני ברק בליל כלולותיה.
יש שם משהו למטה בירוק הקודר והמשחיר משהו,עולם דממה אמיתי ללא התרגזויות או צופרי מכוניות של נהגים נרגנים,לפעמים אני שוכח שאני אמור לדוג ואני פשוט מתמוגג מהדגה ואפילו מהצמחייה המונוטונית מעט במפרץ חיפה .
יש ימים שהשלל רב ואז אני חוזר לחוף כמנצח אולימפי
יש ימים שאני נבוך ומגיח לחוף מאחור בצינעה ומשתמש באימרה התבוסתנית:" האמת שיכולתי לתפוס כמה וכמה דגים, אבל הם היו קטנים עדיין עדיף לחכות שיגדלו"
היום זה היה באמצע,מה שכן דווקא סמוך לחוף נהניתי לחזות בלהקות של דגיגים כסופים מזנקים ביראה באוויר ויוצרים מעין מעגלים של אימה מפני דג טורף שרודף אחריהם,למעשה זה הזכיר לי שמתקרבים ליבשה ולרוע האנושי שבה.
שכף רגלי דרכה על החול המהודק והחמה חייכה היום במלוא עוצמתה הרשיתי לעצמי להזמין מהמזנון בירה אוסטרית צוננת ולהשליך את הדגים לעדת חתולי רחוב שהתקבצה סביבי.(שלא יגידו שאני מתעלל בבעלי חיים,ניקיתי את המצפון)
איזה עולם מופלא

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

פורסם: שבת, 03 נוב', 2007 10:46    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שבת, 03 נוב', 2007 11:31    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

Neutral

ידידי, אתה מפספס את המטרה שלשמה אתה יורד למטה.

הכתיבה שלך טובה, אך התוכן טיפה מעוות.

ראשית, אתה צייד, לא דייג.

אתה מוזמן להיות גאה בזה...
סוג הדייג שלנו דומה יותר לצייד מאשר לדייג עם חכה/רשת(מתועב בעיניי ותיכף ארחיב).

אנחנו בוחרים את הטרף שלנו.

לגבי יפי הנפש, הם צודקים, וזה שאתה מוציא דגים בשביל החתולים לא כ"כ עוזר לריפים.
דייג תת-מימי הוא סוג הדייג הכי אקולוגי, דווקא בגלל הסיבה שאנו יכולים לבחור
את גודל וסוג הדגים שלנו.

ביכולתנו להחליט שאנו מוציאים רק סוג מסויים ומגודל מסויים, כמו כן, עדיף יהיה שלא תוציא דגים כלל,
אם אתה לא מתכוון לאכול אותם או לתת אותם למישהו אחר, כי הרי אם נתת לחתולים לאכול אותם,
כנראה שהם היו ממש קטנים או לא טעימים במיוחד.

לגבי פלישה, אם יורדים בשקט מספיק, ולמספיק זמן, הדגים מבקרים אותך...

עור התוף שלך ישאר שלם, כל עוד תפמפם... Wink

ולגבי הרובה שלך...,
נסה פעם לצלוף בדג טורף ממרחק כמה מטרים עם רובה גומיות...,
הרבה יותר שקט, חשאי והרבה יותר קטלני.

אף פעם לא הייתי חובב של רובי לחץ אוויר, אבל זו דעתי(ודעת הדגים שהרעש מפריע להם).

לסיכום,
אני מקווה שתיקח את דבריי בצורה טובה,
שתהנה מהצלילות יותר מהדייג, ושתצוד בחוכמה בכדי שתוכל לחזור לספינה
יותר מאוחר בשנים ועדיין יהיו שם דגים.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר