ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> ציוד צלילה

מחבר הודעה

spearman
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 24 מרץ, 2009 2:11    נושא ההודעה: שאלה שאלה בקשר לחליפת צלילה "רב שמושית" הגב עם ציטוט

שלום לכולם,

אני מעוניין לרכוש חליפה לצלילה חפשית שתשמש אותי בעיקר לחדשי האביב קיץ, כולל צלילות לילה ובעיקר לצלילות דייג, בעומקים מקסימליים שבין שמונה לעשרה מטר,רוב הזמן אשהה בעומקים רדודים יותר של 2-5 מטר.
אני מחפש את המינימום ההכרחי (עקב תקציב נמןך), אך על החליפה להיות בעלת מיגונים מינימליים באזורים המועדים מפני שרוב הזמן אעסוק בחיפוש דגי מטרה בריפים משוננים ובמערות.

האם יש בנמצא חליפה מומלצת שתענה על הדרישות שציינתי (או לפחות על רובן) ?
האם עדיף בחלק אחד או שניים והאם אני מחוייב בתפירה אישית או שאוכל למצוא גם מן המוכן ?.
(אציין עוד שאיני סובל מקור באופן מיוחד).

תודה לכם.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: שלישי, 24 מרץ, 2009 2:11    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שלישי, 24 מרץ, 2009 10:10    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

spearman כתב:
שלום לכולם,

אני מעוניין לרכוש חליפה לצלילה חפשית שתשמש אותי בעיקר לחדשי האביב קיץ, כולל צלילות לילה ובעיקר לצלילות דייג, בעומקים מקסימליים שבין שמונה לעשרה מטר,רוב הזמן אשהה בעומקים רדודים יותר של 2-5 מטר.
אני מחפש את המינימום ההכרחי (עקב תקציב נמןך), אך על החליפה להיות בעלת מיגונים מינימליים באזורים המועדים מפני שרוב הזמן אעסוק בחיפוש דגי מטרה בריפים משוננים ובמערות.

האם יש בנמצא חליפה מומלצת שתענה על הדרישות שציינתי (או לפחות על רובן) ?
האם עדיף בחלק אחד או שניים והאם אני מחוייב בתפירה אישית או שאוכל למצוא גם מן המוכן ?.
(אציין עוד שאיני סובל מקור באופן מיוחד).

תודה לכם.
בעיקרון, אם תהיה בים רק בחודשים שציינת, חליפת
אופן-סל 3.5 מ"מ (שני חלקים) תעשה את העבודה.

כמובן כזו המיועדת לדיג (לה יהיו מיגונים בברכיים, חזה ולרוב גם בידיים).

אך אם אתה מתכוון להשתמש גם בחורף בים תיכון, אתה חייב חליפה עבה יותר, 5.5 לפחות. מה שכן, יהיה לה חם רצח איתה בשיא הקיץ.

האידאל כמובן הוא שתי חליפות, אך במקרה שלך הייתי הולך על 3.5
ומנסה להימנע בכניסה בחורף (מכיוון שאמרת שרוב הפעמים תיכנס באביב קיץ).
עוד אפשרות היא לשים עוד ווסט ניאופרן.

עוד נק', בים תיכון, למרות שעכשיו כבר מתחיל אביב, הטמפ, עדיין נמוכה לחליפה 3.5.

אפשר להתחיל להתמש ב3.5 מאיזור ה-21-22 מעלות ועוד להרגיש בסדר..., כמובן שיש גם שינוי בהרגשה בין אדם לאדם.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

spearman
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 25 מרץ, 2009 2:57    נושא ההודעה: ללא סימלון חליפת צלילה הגב עם ציטוט

תודה רבה גידי !
צללתי צלילות טכניות עם שתי סוגי חליפות, חלק אחד "אוברול" ושני חלקים, איני יכול לציין שהרגשתי הבדל גדול בין השתיים, על פניו אני נוטה יותר לכיוון חליפת "אוברול" מפני שהיא נראית לי יותר "זורמת" והידרודינמית (וגם יותר זולה....), האם בצלילה חופשית אחוש בהבדל כלשהו והאם יש יתרון כלשהו לחליפת חלק אחד על פני חליפת חלקים (חופש תנועה ומהירות טילוף) ?.

האם ישנה איזושהי סטטיסטיקה (באחוזים) לגבי כמות הצוללים החופשיים המשתמשים בחליפת חלק אחד או חליפת חלקים או לגבי הפופולריות של שניהן בעולם הצלילה החופשית ?

תודה רבה !

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: רביעי, 25 מרץ, 2009 9:57    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

spearman כתב:
תודה רבה גידי !
צללתי צלילות טכניות עם שתי סוגי חליפות, חלק אחד "אוברול" ושני חלקים, איני יכול לציין שהרגשתי הבדל גדול בין השתיים, על פניו אני נוטה יותר לכיוון חליפת "אוברול" מפני שהיא נראית לי יותר "זורמת" והידרודינמית (וגם יותר זולה....), האם בצלילה חופשית אחוש בהבדל כלשהו והאם יש יתרון כלשהו לחליפת חלק אחד על פני חליפת חלקים (חופש תנועה ומהירות טילוף) ?.

האם ישנה איזושהי סטטיסטיקה (באחוזים) לגבי כמות הצוללים החופשיים המשתמשים בחליפת חלק אחד או חליפת חלקים או לגבי הפופולריות של שניהן בעולם הצלילה החופשית ?

תודה רבה !
אפשר להניח שאחוז לא מבוטל (כמו לפחות 80 אחוז),
משתמשים בחליפות שני חלקים מסוג OPEN-CELL.

אלו חליפות המיועדות למטרת צלילה חופשית ודיג,
הן מבחינת נוחות, בידוד וציפה.

עוד על חליפות תוכל לקרוא כאן:
מאמר - איך בוחרים חליפה לצלילה חופשית

וכמו כן, בפורום המאמרים תמצא עוד כמה מאמרים הנוגעים לחליפות אלו, כמו תיקונים,
לבישה והורדה נכונים ועוד.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

spearman
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 28 מרץ, 2009 14:38    נושא ההודעה: ללא סימלון חליפת צלילה חופשית הגב עם ציטוט

תודה רבה על התשובה המהירה, האמת שקראתי את כל המאמרים לפני ששאלתי את השאלה אבל תמיד טוב לשמוע חו"ד אישית. היום התחלתי להתאמן עם החליפה הישנה שלי, שני חלקים 5 מ"מ וסנפירי רצועה, היה קצת מסורבל Rolling Eyes ,הבנתי גם שלחזור לצלול חופשי אחרי יותר מארבע שנות יובש + עישון זה לא דבר פשוט.... Neutral ...בינתיים אני אמשיך להתאמן קשה ואח"כ אתפנק ב-OPENCELL שני חלקים וסנפירים יעודיים (אם יגיע לי Wink) , בכל מקרה יש לכם פורום מעולה.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר