ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> חדשות צלילה חופשית

מחבר הודעה

Alina
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 09 יונ', 2011 13:08    נושא ההודעה: חדשות צולל נעלם אחרי צלילת No Limits הגב עם ציטוט

אתמול בערב התקבלה ידיעה מנשיא ארגון AIDA העולמי, כי ב-7 ליוני, בסנטוריני שביוון, נעלם צולל חופשי שהתאמן בסגנון No Limits (ללא הגבלה). לבקשת משפחתו, טרם הותר שמו לפרסום.

הסגנון ללא הגבלה – מעורר הכי הרבה התלהבות גם מצד מי שלא עוסק בספורט, אלא רק צופה. העומקים בו גדולים יותר מבכל סגנון אחר בצלילה חופשית, וזה מה שמושך את תשומת לב הקהל, שמתעניין בכמה ולא באיך. אז איך בכל זאת מתבצעת הצלילה? ההעמקה מתבצעת בעזרת משקולת או מזחלת בה מחזיק הצולל, והעליה אל פני המים מתבצעת בעזרת שק הצפה או כל דרך אחרת שהצולל בוחר. אומנם, בירידה ובעליה לא משקיע הצולל כלל אנרגיה כדי להניע את הגוף, אלא "תופס טרמפ" על ציוד שמוריד ומעלה אותו, אבל כאן בדיוק נוצרת הבעיה – התלות בציוד. התנאי המגביל היחיד בסגנון זה, הוא כמובן נשימה אחת בלבד מתחילת הצלילה ועד סופה, במהלך הצלילה עוצר הצולל את נשימתו.

עוד לא ידוע מה קרה בצלילה הזאת, אבל ככל הנראה הפעם הציוד פעל כמו שעון, אבל הצולל התבלבל בעומק. הוא עשה צלילה בסגנון ללא הגבלה לעומק של 70 מטרים. נדמה כי הוא שחרר את רצועת הבטיחות מהיד במקום לשחח את הניצרה שפותחת את מיכל האויר כדי למצלא את שק ההצפה. הצולל מתאמן על מזחלת בסגנון זה של צלילה כבר מספר שנים, ובעבר כבר ביצע צלילות אל מעבר ל-80 מטרים. המזחלת הגיע אל פני המים בלי הצולל, הוא פתח את המיכל ומילא את שק ההצפה לפני שנפרד ממנו (כי ניתק את עצמו לפני כן). הראות במקום הייתה כ-20 מטר, אבל שני צוללי הבטיחות שחיכו בעומק של 35 מטרים לא הצליחו לראות את הצולל.

הופעלה מערכת משקל נגדי, שהעלתה את כל החבל, אבל הצולל לא היה מחובר אליו, כי שחרר את עצמו מהלניארד (רצועת בטיחות) שנאר תלוי מעל המזחלת. צוללי הבטיחות ביצעו מספר צלילות, כדי לאתר את הצולל, כולל צלילת משקל משתנה אחת לעומק של כ-75 מטרים, אבל לא מצאו את הצולל.

משמר החופים המקומי נערך לפעולות חיפוש. מידע נוסף יפורסם בהמשך, וכמו כן שמו של הצולל – כשיותר לפרסום.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

פורסם: חמישי, 09 יונ', 2011 13:08    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

spidergoat
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 09 יונ', 2011 14:22    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

ייתכן שזה שכרון מעמקים?
או שזה עדיין לא עומק מתאים לזה?

כשקראתי את הפוסט, לא יכולתי שלא לחשוב על הסצנה בסרט 'הכחול הגדול',
שם ז'ק מיול מבצע פעולה דומה, אך עולה בעזרת וסט מתנפח.
חבל לי בשביל המשפחה שלו, שזה לא סרט ולא תרגיל.
לא נהוג להשאיר צולל בטיחות גם בעומק מקסימאלי?

סופר גיבור - כשאני לא טובע...

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: חמישי, 09 יונ', 2011 15:51    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

spidergoat כתב:
ייתכן שזה שכרון מעמקים?
או שזה עדיין לא עומק מתאים לזה?

בהחלט יתכן ששיכרון מעמקים (הרעלת חנקן) השפיעה על שיקול דעתו של הצולל בעומק הזה.

עצוב מאד Sad

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

אורי
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 09 יונ', 2011 17:40    נושא ההודעה: ללא סימלון צולל נעלם הגב עם ציטוט

מקרא קשה מאוד, עצוב לשמוע דברים כאלו.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

Alina
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 12 יונ', 2011 10:13    נושא ההודעה: ללא סימלון Adel Abu-Haliqa הגב עם ציטוט

הותר לפרסום שמו של הצולל שנעלם - אדל אבו-חאליקה,בן 40. הוא אחד ממקימי הארגון Freediving UAE באבו דאבי.

חזרה למעלה

Alina
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 15 יונ', 2011 19:17    נושא ההודעה: ללא סימלון Patrick Musimu and Adel Abu Haliqa הגב עם ציטוט

וידאו שבוא מתועד אדל אבו חליקה, מספר על כמה שהוא אוהב את הצלילה החופשית, איך הוא השתנה מאז שהתחיל לצלול, מה הוא מרגיש כשהוא צולל וכמה סגנון ה no limits מסקרן אותו. הוא מנהל שיחה עם מי שצלל איתו על המזחלת - פטריק מוסימו (שבזמנו קבע שיא עולמי בסגנון זה - 209.6מ').

חזרה למעלה

AharonSolomons
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שני, 18 יול', 2011 21:29    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

היה לי מאוד עצוב לקרוא את החדשות על אדל. ב-2008 הוא השתתף בקורס מתקדם שמריה-טרזה ואני העברנו ב-UAE. שנינו זוכרים אותו כג'נטלמן אמיתי, ספורטאי, ואחד האנשים הנחמדים שהיה לנו העונג להכיר.
אני שמח לראות, שהרוח הספורטיבית חוצה את כל גבולות הלאום.
אני משתתף בצערה של המשפחה שלו.

אני לא חושב שזה הולם לנחש את סיבות התאונה בשלב כה מוקדם. כרגע יש וועדת חקירה, גם מטעם AIDA וגם מיוון שחוקרים את סיבות התאונה.

חזרה למעלה

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר