ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: ראשון, 15 יול', 2007 21:51    נושא ההודעה: ללא סימלון שימוש בתרסיסי אף הגב עם ציטוט

הרבה אנשים משתמשים בתרופות שונות כדי למנוע גודש בדרכי הנשימה ככלי עזר בצלילה חופשית.
משפחת התרופות הנפוצה ביותר המשמשת למטרה זו הינה תרסיסי האף.
להלן כתבה בה נתקלתי במהלך סוף השבוע לגבי השימוש בתרסיסי אף - מסתבר שזה גם מאד ממכר!

ציטוט:
תרסיסי אף
אלפי אנשים בישראל משתמשים בתרסיסי אף המכילים את החומר אוקסימטאזולין. המרכיב הזה, שנמצא במותגים אלרין, אוטריווין, רינוקליר וסינאף, מפחית גודש באף על ידי הפעלת קלטנים מסוג אלפא-אדרגנים, הגורמים לשחרור אדרנלין ולכיווץ כלי דם, ובכך לפתיחת אף סתום.

שימוש ארוך בתרסיסים גורם לפיתוח תלות קשה בתרסיס ולאפקט שנקרא "ריבאונד": יותר ויותר קולטנים נוצרים ברירית האף ודורשים כמויות גדולות יותר של התרסיס, עד שהפסקה של השימוש בו גוררת להחמרה ניכרת בגודש ולחסימה מוחלטת של כניסת האוויר דרך הנחיריים אל הריאות.

המלצה חד משמעית - להפסיק עם התרסיסים מיד (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

הפסקת השימוש גוררת תסמיני גמילה נוספים על ההחמרה בגודש האף: המטופלים מתלוננים על כאבי ראש, קשיי הירדמות וקשיי נשימה בשינה. "בסופו של דבר המטופלים נזקקים לשלושה בקבוקים ביום במקום שלוש טיפות ביום", אומר ד"ר משה פוטרמן, מנהל המחלקה לאף אוזן גרון במרכז הרפואי סורוקה. "התופעה חמורה מאוד ושכיחה. אנחנו רואים במרפאות מטופלים רבים שמגיעים עם התמכרות קשה לתרסיסים".

איך נגמלים?
ההמלצה החד משמעית היא להפסיק כליל את השימוש בתרסיסי אף. "המטופלים שהתרגלו להשתמש בטיפות אף לא מאמינים שהם יוכלו בלעדיהן", אומר ד"ר פוטרמן. "הם מנסים להפסיק יום או יומיים, האף שלהם הופך חסום עוד יותר, יש להם קשיי נשימה והם מרגישים שהם נחנקים, ואז מתוך ייאוש הם חוזרים לתרסיס".

אבל הגמילה בסופו של דבר משתלמת. "החודש הראשון קשה מאוד", מציין ד"ר פוטרמן, "אבל ברוב המקרים כבר אחרי שבועיים־שלושה, האף חוזר למצבו הקודם". במקרים נדירים מבוצע ניתוח של כריתת קונכות – בליטות מצופות רירית המצויות בחלל האף, שדרכן עובר האוויר שעובר שם חימום וצינון. הקונכות הללו נוטות להתנפח במצבם מסוימים וחוסמות את מעבר האוויר, בין השאר לאחר שימוש בתרסיסי אף. הניתוח, שנקרא קונכקטומי, מצמצם את נפח הקונכות, אלא שיש בו לא מעט סיכונים: דימומים ויובש כרוני באף.

[ למאמר בנושא תרופות וצלילה חופשית ]

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

פורסם: ראשון, 15 יול', 2007 21:51    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Dave
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 15 יול', 2007 23:24    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

הבעיה היא לא רק באף ,הבעיה היא בתפיסת העולם של האדם המודרני -"שלכל בעיה יש תרופה משלה". בני אדם איבדו את המודעות לרפואה טבעית, בלי לחשוב הרבה רצים לבית מרקחת בתיקווה שיקנו שם תרופה (בריאות) .לא לפני הרבה שנים סבתות שלנו ידעו רפואה טבעית טוב מאוד.ממליץ מאוד להתמיד בכך, אני חושב שבאינטרנט יש מספיק מידע על כך,חסר רק דבר אחד - מודעות לחיים בריאים יותר......

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

erdooom
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 18 יול', 2007 13:58    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

שימוש חוזר בתרסיס אכן לא מומלץ, אבל לאדם שפעם בשנה יורד לחופש ומה לעשות גילה שהוא מצונן. שימוש בתרסיס הוא פתרון טוב באופן חד בפעמי. קיבלתי המלצות על כך ממאמנים מנוסים ואלופי עולם. כל אחד והתפיסת עולם שלו. אני אישית בהחלט מנסה להימנע מתרופות שאני לא זקוק להן. אבל פעם אחת התרסיסים האלו הצילו לי השתתפות בקורס שלא היתה לי אפשרות לדחות. תרופות כמו הרבה דברים אחרים בעולמינו המודרני הם כילים, מאד יעלים לעיתים. והבעיה היא לא בכלי אלא במשתמש שמנצל ועושה נזק עם הכלי (abuse) וישנם לכך דוגמאות רבות (סלולרים, מחשבים, מכוניות).

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: חמישי, 19 יול', 2007 7:04    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

הצדק עמך erdooom,
אך בנוסף לכך, תרסיסים רבים מכילים חומרים שעלולים לגרום לאופוריה קלה - לא ממש רצוי בצלילה חופשית.
תוכל לקרוא עוד על כך במאמר המצורף.

דן.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

עודד בר
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 22 יול', 2007 21:33    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

גם אני השתמשתי בתחילת הדרך בתרסיס לפני צלילה
עד שדן הסביר לי שזה מיותר
אכן זה מיותר

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר