ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: ראשון, 07 אוק', 2007 20:53    נושא ההודעה: ללא סימלון 60 שניות על ברוטראומה הגב עם ציטוט

מעבר לחוויית הצלילה הראשונה עם המונופין אותה עברתי לפני 3 שבועות, בצלילה האחרונה היתה לי בעיה, ולהלן השתלשלות המאורעות:

בדרך למטה באיזור ה-7 מטר התקשיתי להשוות לחצים באוזן שמאל, האוזן החלה לכאוב, ניסיתי עוד קצת לפמפם - מה שגרם לכאב להתגבר, אז הפסקתי, עליתי למעלה, ובדרך לפני המים שמעתי מעין חריקה באותה אוזן (שמאל).

לאחר שיצאתי מהמים הכאב חלף, לא היה כל דימום ודי שכחתי מזה (למעט מעין "טנטונים" שחשתי באותה אוזן בשבוע שלאחר מכן, להם לא ייחסתי חשיבות).
בשבוע בעבר, כשבוע וחצי לאחר האירוע, התחלתי להרגיש סחרחורות, וירדה לי השמיעה קלות באוזן שמאל. לאחר בדיקה במיון בה לא נמצא כל נזק לאוזן - שוחררתי הביתה עם האבחנה שזו כנראה ברוטראומה שמנוחה ממושכת תפתור. כעבור כמה שעות התחלתי להרגיש שכל צד שמאל של הפנים שלי חצי רדום, כאילו הייתי תחת הרדמה וההשפעה שלה לא התפוגגה לגמרי.
עברתי בדיקת CT ראש ובדיקה נוירולוגית ולא נמצא בהן דבר.

כעבור שבוע ולאחר בדיקה נוספת אני מרגיש יותר טוב, השמיעה השתפרה אך עדיין לא תקינה לגמרי, כמו גם הסחרחורות שלא נעלמו לחלוטין. התחושה בפנים חזרה.
לפי דברי הרופא, זה אמור לעבור לחלוטין בתוך חודש עד שלושה, כך שעד לביקורת הבאה בעוד חודש - no diving for me... Crying or Very sad

כמו בכל תחקיר, להלן המסקנות וההמלצות:
* כמה טריוויאלי, ככה נכון - לא לפמפם בכח, ולא להמשיך להעמיק ולנסות לפתור את זה בתנועה, תמיד אפשר לצלול שוב אחרי מנוחה קלה ועוד הסנפה של קצת מים וניקוי התעלות.
* זהירות עם המונופין - כיוון שמהירות ההעמקה איתו גבוהה יותר מאשר עם סנפירים סטנדרטיים (בטח לעומת סנפירי הגרוטאה שלי) - במקרה של כאב באוזן עדיף לעצור מיד, כי עוד תנועה אחת משמעה העמקה משמעותית נוספת.
* במקרה של "טנטונים" / צפצופים / כל מיחוש אחר - מומלץ לא לחכות עד שכבר לא שומעים () וללכת להיבדק, ליתר ביטחון.

המשך צלילה נעימה ובטוחה,

אוהד

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

פורסם: ראשון, 07 אוק', 2007 20:53    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: ראשון, 07 אוק', 2007 21:12    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

תרגיש טוב, ידידי...

Wink

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שלישי, 09 אוק', 2007 9:55    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

slicks כתב:
תרגיש טוב, ידידי...

Wink

תודה

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר