ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שלישי, 20 נוב', 2007 10:55    נושא ההודעה: מצויין ! בנשימה עצורה - כחול עמוק 2007 - סיכום הגב עם ציטוט

עצירת נשימה אחת לתוך הכחול הגדול. כך אפשר להגדיר את הפנינג הצלילה החופשית, שאורגן על ידי בית הספר לצלילה חופשית APNEA והפורום לקידום צלילה חופשית בישראל, והתקיים בסוף השבוע האחרון, באילת. לראשונה בישראל נערך הפנינג שכולו הוקדש לצלילה החופשית בישראל.

בסופ"ש האחרון התכנסו להם 34 איש בחוף המגדלור, כל אחד בעל רקע, גיל וחיים שונים, אך דבר אחד משותף לכולם, הם עוסקים בצלילה חופשית. הדבר המאחד אותם הינה הכמיהה להיכנס למים בעצירת נשימה.

ווידאו: כחול עמוק - הפנינג הצלילה החופשית הראשון באילת

קישור לסרטון ביוטיוב

בוקר יום שישי, הפיהוק של הבוקר מראה סימנים אחרונים, כולם התאספו על הדשא המלאכותי (בחוף המגדלור ישנה פינת חמד של דשא מלאכותי) לתדריך בוקר לקראת הכניסה למים.

חלוקה לקבוצות וקדימה מתחילים בפעילות. קבוצה א' נכנסת לשעת יוגה בעוד קבוצה ב' נכנסת למים לצלילה. ההתארגנות הייתה מהירה ומלווה בהתרגשות קלה מצד הקבוצה הצוללת. זאת הפעם הראשונה שרבים מהמשתתפים ראו את חבריהם למערך בפעם הראשונה, הכרות מהירה אחד עם השני ועם צולל הבטיחות של המערך ( צולל בטיחות הינו צולל בכיר, אשר מאבטח את הצוללים במערך).

הים מאותת על ראות מוגבלת מתחת למים, אך זה לא עוצר את החבר'ה ללבוש את החליפה, לשים סנפירים ולהכנס למים. מרחוק נשמעים קולות מצוקה של מגע המים עם העור והמילה קרררר נשמעת מכיוונים שונים במים, המסכות על הפנים ועכשיו נשאר רק לשחות עד המערכים. מקו החוף התגלו במרחק של כ-100 מטרים, ארבעה מערכים בעומקים שונים מסומנים בדגלים, וזאת על מנת לאפשר לכל צולל להנות מהצלילה לפי יכולתו האישית. המערכים נפרשו בעומקים שבין 15 ועד 40 מטרים.

בעוד קבוצה א' נהנתה מאתגר הצלילה, קבוצה ב' ניסתה את יכולתה ביוגה. מדריכות היוגה אינה ויוליה, הסבירו בקול רגוע כיצד לנשום תוך כדי תרגילי גמישות משולבים.

לאחר כשעה וחצי, החבר'ה התחילו לצאת מהמים - רטובים ומרוצים. חלקם שברו שיאים אישיים, השאר שפרו את הטכניקה שלהם ולכולם חיוך של סיפוק על הפנים.

נגמרה ההפסקה, הקבוצות מתחלפות ועכשיו קבוצה ב' נכנסת למים.

הערב התחיל לרדת, החבר'ה סיימו את הצלילות ואת שיעורי היוגה והתכנסו להרצאה על לואיק ל'פרם, צולל צרפתי, אשר נהרג בצלילת אימון בה צלל לעומק של 171 מטרים, בסגנון "ללא הגבלה". לאחר סרט קצר והרצאה מעניינת על הסכנות של ספורט זה ואיך ניתן להמנע מהן, הוקרן הסרט "הכחול הגדול", שהוא הקלאסיקה של ענף הצלילה החופשית. האוירה הייתה רגועה ונעימה, ומלווה בחיוכים מצד הצוללים, הורגשה באוויר מעין גאוות יחידה.

בוקר יום שבת עומד בפתח, כולם מגיעים בעיניים ספק עצומות ספק פתוחות, היום כבר לא צריך תדריך, הכל ברור. קדימה למים.

האווירה מתנהלת בקצב שלה, או יותר נכון בקצב פעימות הלב של הצלילה החופשית, איטי, רגוע וזורם. החברים כבר מכירים אחד את השני, הקהילה מתרחבת וגדלה.

אלו היו יומיים עוצרי נשימה (תרתי משמע), רגועים ומחוייכים, צוות ההפקה דאג לאווירה טובה וחמה (בניגוד לקור האילתי שחזר לשרור בלילות). ההפנינג הראשון עבר בהצלחה מרובה והשאיר טעם לעוד.

צוות האירוע והפורום לקידום צלילה חופשית בישראל רוצים להודות לכל מי שהגיע והשתתף, תרם, עזר, תמך ואיפשר לנו להרים את הפנינג כחול עמוק הראשון בישראל.

הצוות:

אדמיניסטרציה
אירית אליטנסי
אינה קובובסקי
דן זלגלר

צוללי בטיחות ומדריכים
גד לוי
יהונתן צור
אלכס גולדברג
דן זלגלר

צילום
גידי גולן
ניר פוקס
שיימס מוריי

הדרכת יוגה
יוליה דוביז'נסקי
אינה בויקיס

לכל התמונות מכחול עמוק - בגלריה

לכל המעוניין,
ניתן לרכוש מארז DVD מהודר עם כל התמונות וצילומי הווידאו מההפנינג באיכות גבוהה לשימוש לכל מטרה תמורת סכום סמלי, פרטים נוספים בקרוב...

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

נערך לאחרונה על-ידי דן זלגלר בתאריך שני, 29 ספט', 2008 13:39, סך-הכל נערך 2 פעמים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

פורסם: שלישי, 20 נוב', 2007 10:55    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

SkOin
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 20 נוב', 2007 16:04    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

פששששש, תיראו מה פיספסתיייי... יאללה שלייי, כל הכבוד!... ניראה שהיה כיף ומהנה...

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

BlueDiver
חבר בקהילה - רופא מוסמך

חבר בקהילה - רופא מוסמך

הודעהפורסם: שלישי, 20 נוב', 2007 16:46    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

חבר'ה.. שאפוו ענק לכם..

SKOIN גם אני פספסתי אם זה מנחם אותך Crying or Very sad

כל הכבוד.. הוידאו מדהים וגם התמונות.. רואים שנהנתם מאוד

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית MSN Messenger

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שלישי, 20 נוב', 2007 22:51    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

היה תענוג אמיתי - ולגבי ה-DVD - אני בפנים! Cool

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

D the kid
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 21 נוב', 2007 1:49    נושא ההודעה: ללא סימלון יפה יפה ! הגב עם ציטוט

כל הכבוד למארגנים,
וגם למשתתפים.

הפעם פיספסנו,
נקווה שבפעם הבאה יסתדר.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

presman
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 22 נוב', 2007 19:49    נושא ההודעה: מצויין ! תמשיכו ככה, היה כחול וגדול הגב עם ציטוט

היה פשוט מדהים!!!
הארגון והמקצועיות של המדריכים ראויים לציון. כמו כן גם הדגש על הבטיחות וכל הלוגיסטיקה מסביב.
חוויה חובה לכל צוללן באשר הוא.
כולנו כבר מחכים למפגש הבא. תמשיכו ככה.
תודה אישית לגד לוי שליווה אותי אישית ונתן לי את כל הביטחון וההדרכה לרדת בביטחה לעומק של... (בדיוק כמה שרציתי).
יואל

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: חמישי, 22 נוב', 2007 20:05    נושא ההודעה: מצויין ! Re: תמשיכו ככה, היה כחול וגדול הגב עם ציטוט

presman כתב:
היה פשוט מדהים!!!
הארגון והמקצועיות של המדריכים ראויים לציון. כמו כן גם הדגש על הבטיחות וכל הלוגיסטיקה מסביב.
חוויה חובה לכל צוללן באשר הוא.
כולנו כבר מחכים למפגש הבא. תמשיכו ככה.
תודה אישית לגד לוי שליווה אותי אישית ונתן לי את כל הביטחון וההדרכה לרדת בביטחה לעומק של... (בדיוק כמה שרציתי).
יואל

יואל היית אחלה,
ואני בטוח שכשתגיע לקורס תראה את השיפור האמיתי, ומשם הלאה...

בהצלחה בהמשך! Wink

גידי

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

presman
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 24 נוב', 2007 11:38    נושא ההודעה: ללא סימלון תודה הגב עם ציטוט

ברור שבקרוב ארשם לקורס.
אני עוצר נשימה כבר מעכשיו...

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם

יולי
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 28 נוב', 2007 0:23    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

כול הכבוד למארגנים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר