ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

נעם מיוחס
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 16 פבר', 2009 2:46    נושא ההודעה: מצויין ! המונו החדש שלי Model-1 קשיח (sprint) הגב עם ציטוט

לכבוד יום ההולדת התפנקתי על המונו הראשון שלי.
בחרתי להזמין מ:Water-way את Model-1 קשיח (sprint).
היו לי מעט לבטים: בקטגוריית המחיר נמצאים יחד סדרת Model וה- Nemo. הנמו נחשב יעיל פחות אבל הנעל של המודל נחשבת נוחה פחות, בדקתי וניסיתי אותה והגעתי למסקנה שהשד לא נורא בכלל.

כיוון שכילד היו לי הרבה שעות וקילומטרים של בריכה וסנפירים, לא פחדתי מנושא הסגון ותחושת הנוחות ה-Model-1 הוא הרחב בסדרה ואני שרציתי דחף ולאחר שמדדתי ולקחתי סיבובים על סנפירים בגודל הזה ובקשיות נמוכה ובינונית החלטתי שיש לי יותר כוח כדי להניע את הסנפיר ולכן לקחתי משהו יותר אגרסיבי.

גם דן וגם ערי איתו אני מתאמן יעצו לי לקחת מקסימום את דרגת הקושי הבינונית.

הדבר האחרון שבחרתי היה התיק האדום, אין תיק מלבד התיק היעודי אליו ניתן להכניס את הסנפיר ולכן אם זה המונו הראשון שלך אז קונים תיק. אדום זה ברור: רק ורוד יותר נונקונפורמיסתי אבל לא רציתי לבעס את אירית Wink .

אחרי כחודש הוא הגיע ליחידת הדואר הקרובה למקום מגורי ללא שום בעיות מכס למינהן, (לפעמים יש מזל בחיים) Laughing

אני מתאמן בבריכת האוניברסיטה בירושלים אז לקחתי את המונו לכמה ניסיונות.

התרשמות במים
זה חתכת סנפיר, לא פשוט, למרות הנסיונות שלי עם הדגם הזה, כשנועלים אותו לאורך זמן זה לא כמו שלוקחים אותו לסיבוב אבל גם לכך ניתן להתרגל.

בבריכה יותר קשה לשחות איתו כיוון שהמרחב קטן וקשה לי לשמור על איזון כך שלא אגע ברצפה לא אצא מהמים וכשנצמדים לקיר קשה לתמרן החוצה.

יש במונו תופעה שאני קורה לה החלקה, המונו מחליק לצדדים תוך כדי תנועה אם אין איזון בין הרגלים, המונו הקשיח פחות סלחני והוא נוטה להחליק בקלות רבה יותר לצדדים אם התנועה לא מאוזנת.

אין לי הרבה ניסיון בשימוש ואימון במונופין אבל הדגם שלי Model-1 קשיח (sprint) הוא אכזרי יותר ממה שחשבתי, ואני חושב שהוא פחות ידידותי, הוא נותן פחות Fun ולקשיחות השפעה רבה על כך אבל הוא מכשיר אימון שמחייב שיפור סגנון הוא פשוט לא גמיש מספיק כדי לאפשר סגנון בינוני.

אני נהנה ממנו (הוא היחיד שיש לי לכן אני חייב לאוהב אותו Wink )

לסיכום
למרות שמניסיון ראשון כיסי הרגל לא כל כך נוראיים יש הבדל גדול בין לקחת סיבוב לבין לאימון ארוך, אבל בסוף אפשר להתרגל.
הדגם הקשיח מאוד לא סלחן ודורש סגנון מאוד מסויים אדם שאינו סיזיפי כמוני, לדעתי יתבעס ממנו בטור מונופין ראשון. וכשאני אומר סיזיפי אני לא מתכוון לאחד שאוהב לעבוד קשה אלה לאחד שתסכול זה משהוא שקל לו לחיות איתו.
אני אוהב אותו אבל לא ממליץ על דרגת הקשיחות שלו לפחות לא בהתחלה.

מי ששוקל אם לקנות מונו קשיח חשוב שיבין שהבעיה העיקרית היא לא הכוח הנוסף שיש להשקיע אלה אי הסלחנות לסגנון.

שיעור קצר בהדרודינמיקה
לדבר הזה שאנחנו קוראים "הכוח שבו נו מטלפים" קוראים באופן פיזיקלי הספק. (כח סוס, W וואט, קילוואט הן יחידות הספק).
היחס בין מהירות של כלי דחי (כלי שאינו משנה את השוקע שלו כתוצאה משינוי המהירות שלו) להספק מקורב למהירות בחזקת 3 לחלק להספק, זאת אומרת שכדי להכפיל פי 2 את המהירות יש להעלות את ההספק פי 8. זאת אומרת שממהירות מסויימת שיפור המהירות זניח ולכן כמו במאמרים על ה-C4 השיפור הוא בהקטנת המאמץ ולא בהגדלה משמעותית של המהירות.
בסופו של דבר ההבדלים בין מהירויות המקסימום שלנו הם קטנים. והדגש הוא על זמן ההאצה ועל היעילות של התנועה והסגנון, הסנפירים והגלישה.

נערך לאחרונה על-ידי נעם מיוחס בתאריך שני, 16 פבר', 2009 3:04, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

פורסם: שני, 16 פבר', 2009 2:46    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שני, 16 פבר', 2009 3:03    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

היי נעם, דבר ראשון תתחדש!

לגבי מה שרשמת בפסקה לפני אחרונה..
לפי התיאור של הסנפיר הוא בהחלט לא "קליל",
ומפגין מאפיינים שצריך בשבילם גנים חזקים Smile

אני מאמין שתוך זמן קצר יחסית עם אימונים קבועים איתו,
גם אתה וגם הגוף שלך ובמיוחד הרגליים יתאזנו עם הדרישות שלו.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

נעם מיוחס
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 16 פבר', 2009 3:06    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

כבר אחרי שבועיים אני יכול לומר שהאימון אכן משתלם

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 16 פבר', 2009 9:38    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

היי נעם,

תתחדש! Wink

לדעתי זה מעולה שהתחלת דווקא בבריכה. אם תצליח להגיע למצב שבו אתה עובר בריכות שלמות בקו ישר, קרוב לקרקעית אבל בלי לגעת בה, המעבר לצלילה לעומק בקו ישר מול חבל יהיה הרבה יותר חלק. קח בחשבון שבים כמו בים, יש זרמים, ועם סנפיר בעל שטח פנים כה גדול אתה תרגיש אותם בבירור.

בהצלחה, ומקווה להיפגש לצלילות מונו משותפות מתישהו Cool

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

שנהב
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 17 פבר', 2009 2:14    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

היי נעם,
תתחדש ותהנה, סקירה מאד מעניינת, והסיכום עוד יותר.
מקווה לפגוש אותך מתישהו בקרוב.
עובד.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

שפונגל
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 10 מרץ, 2009 15:17    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

Tit'hadesh Noam! Thanks for the Hydrodynamics info also! Smile

ג'ורג' אליוט.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר