ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

liatbs
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 10 יול', 2010 17:23    נושא ההודעה: ללא סימלון וזו הסיבה שבגללה חשוב לצלול עם פרטנר הגב עם ציטוט

ביום שישי האחרון (9/7) ירדתי עם אוהד (ohadh) לצלול באילת.
לפתיחת היום החלטנו לצלול בסטי"ל המועד לפורענות.
כמה צלילות חימום ל-10 מטרים, והחלטתי לנסות לגעת בסיפון (אני די ניו בי בתחום אז מבחינתי זה עמוק)- בככל זאת הוא ב-18 מ' וכבר עשיתי 18 מ', בגלל שידעתי שזה עד היום היה אזור המקסימום שלי החלטתי לא לקחת סיכונים וביקשתי מאוהד שיפגוש אותי בעשרה מטרים, התנשמתי וירדתי.
האמת שלמטה הרגשתי ממש בנוח, וגם מאוד התרגשתי שאני נוגעת בסטיל ועושה את אותה צלילה ל18 בלי חוסר הנוחות והלחץ שהיה מנת חלקי לפני, עליתי למעלה מבסוטה והושטתי ידי לתפוס את מצוף הבטון של הסטי"ל.
הדבר הבא שאני זוכרת זה שהייתי שעונה על האבוב שלנו, שהיה קשור למצוף של הסטי"ל עם המסיכה ביד והמילים הראשונות שיצאו לי מהפה היו: "איזה כיף, נגעתי בסטי"ל".
"לא שמת לב שלא היית איתנו?" שאל אוהד ומחק לי את החיוך מהפנים,
"לא... באמת?"
"איפה המסיכה שלך?" ואז גם שמתי לב שהמסיכה שלי ביד שלי ולא על הפנים, ושבכלל - אני על האבוב ולא על המצוף של הסטי"ל.

אני מניחה שעד שלא חווים את זה לא ממש מבינים מה זה אומר "לא לדעת שהיית בבלאק אווט", אבל העובדה היא שהייתי בטוחה שפשוט סיימתי להתנשם.
ברור שאם אוהד לא היה לידי הסיפור היה נגמר אחרת לחלוטין.
ההחלטה הבאה שלקחתי היה להבהיר לפרטנר הקבוע שלי שלא מתחילים יום צלילות בלי צלילת תרגול בטיחות אחת לפחות.
וכמובן - שכל מחשבה שאי פעם הייתה לי על ללכת לצלול לבד, פרחה מראשי במהירות הבזק.

וזה גם המקום להודות לאוהד, אז - תודה Smile

בברכת צלילות בטוחות לכולנו...

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: שבת, 10 יול', 2010 17:23    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

Boaz
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 10 יול', 2010 19:30    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

המון תודה.
אני חושב שחשוב לכולנו לשמוע סיפורים כאלה מדי פעם כדי להזכיר את חשיבות המלאך השומר שלנו.. תודה Smile

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שבת, 10 יול', 2010 20:54    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

לפעמים לומדים בדרך "הקשה", אבל העיקר להפיק את הלקח.

לתת דגש על נשימות נכונות, שמירה על הגבולות וכמובן בן-זוג...

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

valk
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 10 יול', 2010 21:18    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

פעם ראשונה הייתי עד לתופעה. רק כאשר התחלתי לשחזר את מה שראיתי הצלחתי להבחין בסימפטומים - צליל לא רגיל של "התנשמות" ושפתיים טיפה כחולות.
אבל בזמן ההתרחשות לא הצלחתי לקשר את זה להתעלפות. שניה אחרי שאוהד הוריד את המסכה ליאת כבר חזרה לעצמה עם חיוך רחב.
חוץ מהצורך בצולל בטיחות אפשר היה גם ללמוד לשים לב, ולהתיחס ברצינות לכל תופעה והתנהגות לא רגילה.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

יאן
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 10 יול', 2010 21:59    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

תודה על השיתוף, בהחלט דבר חשוב מאוד. כל הכבוד אוהד.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: ראשון, 11 יול', 2010 0:31    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

זו לא הסמבה הראשונה שאני נתקל בה, אבל זו בהחלט החמקמקה מכולן -
כמו שvalk תיאר - ליאת יצאה עם שפתיים כחולות (דבר שקורה לא מעט גם בלי לחטוף סמבה) אבל מה שמשך את תשומת ליבי היו הנשימות שלה, שבעיקר הורכבו מנשיפות עם צליל מוזר, חצי צפצוף חצי זמזום, משהו שמזכיר רטט של פלאפון. Smile
בנוסף - המבט בעיניים היה לא מפוקס והיא לא הגיבה כשדיברתי איתה. החזקתי אותה עם הראש מעל המים, בקושי הספקתי להוריד לה את המסיכה - והיא כבר חזרה לעצמה. חשוב לציין שבדרך חזרה מהסיפון, בעומק של כ-7 מ', ליאת סימנה לי "ok" עם חיוך רחב, מרוצה מהנגיעה בסיפון, וכמה שניות אח"כ הגיעה הסמבה.

ניסינו להבין ממה זה נגרם - ככל הנראה מדובר בהתרגשות-יתר מלווה בניסיון "ללחוץ" טיפה כדי להשיג את המטרה (במקרה הזה - נגיעה בסיפון).

גידי ציין את הדברים החשובים בשמירה על בטיחות (נשימות וכו') - אני רוצה להדגיש כמה דברים למי שעושה סייפטי -
* להיות עירני לשפת הגוף והמבט של בן הזוג, ובמקרה של חשד הכי קטן - להגיב.
* לעלות עם בן הזוג מאותו צד של המצוף.
* הסייפטי מסתיים רק אחרי שבן הזוג התנשם כמה פעמים והתאושש.
* במקרה של סמבה / בלאק-אאוט - לוודא שבן הזוג יוצא לנוח ולא ממשיך להעמיק.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

zizoa
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 15 יול', 2010 15:48    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

שאלה : איזה חימום עשית ? רק של עומק 10 מטר ולאחר מכן קפצת ל 18 ?

לדעתי חייבים לעשות חימום סטטי בהתחלה עם זמנים מתארכים כל הזמן . ולכן חשוב מאוד לצלול עם שעון צלילה חופשית . גם מדידות זמני תחתית מאוד חשובה ויש להגיע למקסימום בהדרגה ולא לעבור אותו ללא safty מתאים ...

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

liatbs
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 15 יול', 2010 16:51    נושא ההודעה: ללא סימלון כנראה שלא קראת טוב את ההודעות. הגב עם ציטוט

היה סייפטי מעולה,
היו -4 צלילות חימום במשכי זמן הולכים ועולים, והן לא היו רק ל10 - הן התחילו מ10 והעמיקו

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: חמישי, 15 יול', 2010 17:34    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

zizoa כתב:

לדעתי חייבים לעשות חימום סטטי בהתחלה עם זמנים מתארכים כל הזמן . ולכן חשוב מאוד לצלול עם שעון צלילה חופשית . גם מדידות זמני תחתית מאוד חשובה ויש להגיע למקסימום בהדרגה ולא לעבור אותו ללא safty מתאים ...

אני מסכים שחימום סטאטי הוא כלי טוב, אבל לא הייתי מגזים והופך אותו לאימון טבלה, רצוי להגיע להתכווצויות סרעפת כדי לעזור "להתניע" את רפלקס הצלילה, אבל לא הרבה מעבר. אנחנו לא רוצים לעייף לא את הגוף, ובעיקר לא את הראש - עוד לפני שהעמקנו.

לגבי הזמנים - אם מתנשמים כמו שצריך (יחס 1:2) לפני הצלילה - מדידת זמני תחתית הרבה פחות חשובה, ובכלל, להסתכל על מחשב הצלילה תוך כדי הצלילה זה הרגל די מגונה, ובעיקר שולי בחשיבותו לעומת התייחסות לגוף ולהתכווצויות סרעפת. אם לא הולכים על איזה שיא - אין טעם להסתכל על המחשב, יותר חשוב להתמקד בתחושות. בנוסף, למחשבי הצלילה יש התראות שניתן להגדיר, ובכך להימנע ממעקב צמוד אחרי המספרים על הצג.
מבחינת זמנים, הרבה יותר חשוב להתייחס לזמן המנוחה, ולהתנשם עוד דקה-שתיים לפחות - מעבר לזמן בו אנו כבר מרגישים שהתאוששנו ואנו מוכנים לצלילה נוספת.

ואחרי כל זה - כמו הרבה דברים בחיים, צריך לעשות הכל בהדרגה, לשפר שיאי זמנים ועומקים רק אחרי שחזרנו כמה פעמים על השיא הקודם בנוחות ומבלי ללחוץ.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

blue
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: חמישי, 15 יול', 2010 18:25    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

zizoa כתב:

מסכים עם תגובתו של אוהד, מהות החימום הוא הכנה פיזית ומנטאלית לצלילה. יש המאמינים בטיפוס הדרגתי כחימום עד לעומק המקסימלי לאימון, אני מסכים עם הגישה שאומרת שזה מיומר ופוגע ביכולת הצולל להעמיק ולבצע צלילת עומק אפקטיבית.לדעתי אין שום צורך לבצע חימום "יתר" אלא דווקא לקצר את החימום למינימום ההכרחי, בשבילי צלילת החימום היא אינדיקציה טובה לגבי כמה אני"חם" באותו אימון, אחרי צלילת החימום הראשונה אני כבר יודע איך יראה המשך האימון, אם זה יום "חם" או יום ככה ככה, ואז ניגש להמשך האימון בהתאם.

לגבי הסמבה, תודה על השיתוף, מקווה שזו הייתה חוויה לימודית ולא מרתיעה, מעיד שוב על חשיבות צולל הבטיחות, הימצאותו ורמתו המקצועית.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

פרסם נושא חדש  הגב לנושא
אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה עמוד 1 מתוך 2 

עבור לעמוד 1, 2  הבא 

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר