ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> צלילה וקהילה

מחבר הודעה

שרית
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 25 יול', 2010 20:11    נושא ההודעה: ללא סימלון בעיה בהפרדת נשימה בין האף והפה הגב עם ציטוט

שלום לכולם
אני חדשה בנושא צלילה וחדשה בפורום הזה
התחלתי קורס צלילה בסוף שבוע זהאני נמצאת בקבוצה של מדריך אחד על שישה חניכים . נתקלתי בבעיה שמאד מטרידה אותי
כבר בשיעור הראשון היה עלי לבצע תרגיל בבריכה כמובן עם כל הציד לנשימה במים היה עלי למלא את המסיכה במים בתחילה חצי מסיכה ואחר כך מסיכה מלאה. את תרגיל חצי המסיכה עברתי בשלום אך את תרגילי המסיכה המלאה ואת הסרת המסיכה לגמרי במים ולבישתה לאחר מיכן לא הצלחתי לעשות וזאת מיכוון שאני לא מצליחה לנשום אוויר רק מהפה אני נושמת אוויר וחודרים לי מים מאף ונכנסים לי לקנה הנשימה. זה מונע ממני להמשיך את הקורס ולהכנס לים
האם קיימת טכניקה לנשימה מהפה בלבד ללא מסיכה ? איך אני עוברת את השלב הזה זה מאד מטריד אותי. ילד בן 12 מהקבוצה הצליח מדוע אני לא!! אני מסוגלת לצלול עם המסיכה
ואם אני בלי מסיכה אני יכולה לצלול כשאני סותמת את האף עם האצבעות. בשלוב הזה בלעתי כלכך הרבה מים שנכנס בי חשש לבצע את התרגיל ואני לא נהנת מזה. מה עושים?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: ראשון, 25 יול', 2010 20:11    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

liatbs
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 25 יול', 2010 20:31    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

היי שרית
דבר ראשון את יכולה להיות רגועה - הורדת מסיכה הוא התרגיל שהכי הרבה תלמידים מסתבכים איתו בקורס הצלילה... כך שאת בחברה טובה.
עושה רושם שהבעיה העיקרית שלך היא הפרדה בין הנשימה מהאף והנשימה מהפה, בתור התחלה, הייתי ממליצה לך לעבוד על זה:
שכבי על המיטה ונשמי מהאף כשהפה סגור, אח"כ סיגרי את האף עם אצבעותייך ונשמי רק מהפה - שימי לב שתרגישי בתזוזה כלשהי בחלקו האחורי של הפה... עלייך לשלוט בשריר הזה בכי לשלוט בהפרדה.
אחרי זה תנסי להוריד את היד מהאף ולנשום רק מהפה.
אופציה נוספת היא לקחת שנורקל ולנסות לנשום דרכו כשהראש בתוך המים והאף חשוף - כלומר, בלי מסיכה.
אין לך מה להילחץ מהתרגיל עצמו - ברגע שתשלטי בהפרדה תוכלי להמשיך ולנשום כרגיל כשהווסת בפה והמסיכה לא על הפנים.

לגבי הריקון שלה - ריקון מסיכה מלאה ממים הוא בדיוק כמו מסיכה חצי מלאה רק דורש נשיפה יותר חזקה ולעיטים שתיים, אין פה שום בעיה... העיקר לשמור על קור רוח.
לסיכום - מאחר וציינת שאת חצי המסיכה הצלחת בקלות, אני לא רואה סיבה שלא תצליחי לרוקן מסיכה מלאה ולהוריד ולהחזיר - הכל עניין של רוגע וריכוז.
תנסי אולי בשלב הראשוני לבקש מהמדריך שייתן לך להוריד מסיכה וישר לשים את היד על האף - אבל אל תהפכי את זה להרגל, צברי ביטחון בדרך זו ומשם תתקדמי להורדה ללא יד על האף

מקווה שעזרתי
תהני בקורס Smile

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

שרית
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 26 יול', 2010 0:35    נושא ההודעה: ללא סימלון הי תומר הגב עם ציטוט

Smile
אני מאד מאד מודה לך קודם כל על התשובה המהירה ושנית על זה שאתה יודע להרגיע
אני אתחיל להתאמן כל יום
אתה לא מתאר לעצמך כמה זה מטריד אותי. וכמה שהצלחת להרגיע אותי
לילה טוב

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

שרית
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 26 יול', 2010 0:40    נושא ההודעה: ללא סימלון אל liatbs הגב עם ציטוט

אינני יודעת אם זה הוא או היא והגבתי בלשון זכר
אם זאת את אני מאד מודה לך עזרת לי מאד והרגעת אותי
הנושא מאד הטריד אותי ואני אתאמן על זה
תודה רבה ולילה טוב

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר