ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> צלילה וקהילה

מחבר הודעה

שרית
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 25 יול', 2010 20:26    נושא ההודעה: עצוב ! שאלה על הפרדת נשימה בין האף והפה הגב עם ציטוט

שלום אני חדשה כאן בפורום וחדשה בנושא הצלילה
נרשמתי לקורס צלילה לפני כשבועיים בן זוגי עשה כבר כוכב ראשון וקיבל ספר בנושא הצלילה
אני בנתיים עד שהגיע הקורס קראתי את הספר והבנתי את הטבלאות וכשהתחלתי את הקורס נרשמתי במיידי לקורס משולב כוכב ראשון ושני. כשהתחלתי את הקורס נתקלתי בבעיה
קודם כל על מדריך אחד יש 6 חניכים לא ידעתי שהקבוצה גדולה ושנית אני חשה בלחץ כל הזמן
המדריך על היום הראשון נתן לנו לבצע מספר תרגילים אבל אצלי התגלתה בעיה שאני לא מסוגלת לרוקן מסיכה מלאה במים אלא רק חצי מסיכה ואינני יכולה להסיר את המסיכה מהפנים כלל כי אני לא יכולה להפריד את הנשימה מהפה והנשימה מהאף לכן כשאני נושמת חודרים לי מים מהאף.
המדריך השאיר אותי לאחר ששחרר את הקבוצה ואמר לי לנסות שוב ושב אך לא הפסקתי לבלוע מים ולהשתעל וביום השני הוא רצה שאנסה שוב ולא יכולתי להעדז אפילו להסיר את המסיכה מהפנים התחלתי לחוש פחד וחשש מלהסיר את המסיכה ואני חשה שאני לא נהנית בכלל
ומצד שני אינני יכולה להמשיך בקורס כי ידוע לי שזה תנאי הכרחי להמשך ואני מבינה זאת היטב.
האם יש טכניקה לנשימה רק מהפה או טכניקה לנטרול השאיפה מהאף? איך אני ממשיכה מכאן?
ידוע לי שזאתתופעה שיש מספר אנשים עם בעייה כזאת. איך אני פותרת את זה?
אני אודה לכל מי שיעזור לי כאן

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: ראשון, 25 יול', 2010 20:26    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

יאן
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שני, 26 יול', 2010 7:42    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

שרית היקרה, נסי לקחת שנורקל בלבד כנסי לבד לבריכה במים רדודים או אמבטיה, סיתמי את האף, ונשמי במים דרך השנורקל עד שתרגישי נוח, לאחר שתתרגלי למצב שיש לך מים על הפנים ושאת נושמת רגוע הסירי את היד מהאף לאט והמשיכי לנשום דרך השנורקל מספר דקות עד שתרגישי נוח ותתרגלי למצב. בהצלחה.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

שרית
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 27 יול', 2010 7:51    נושא ההודעה: ללא סימלון בוקר טוב לכולם הגב עם ציטוט

עשיתי מספר תרגילים בבריכה ואכן הצלחתי לנשום עם שנוקל
אך אני חשה שמים ממלאים את אפי אמנם הם לא נכנסים לקנה הנשימה אך ההרגשה לא נעימה בכלל
אני מרגישה לחץ בתוך האף והמים צורבים לי את הנחיריים בתוך האף האם ככה צריך להרגיש?
האם צריך להתרגל למצב זה ? כשהעמקתי יותר חשתי שהלחץ בתוף האף גדל אני אפילו מריחה את הכלור במים למרות שהאף שלי מלא במים אבל כשהעמקתי יותר הלחץ גדל והמים החלו לחדור פנימה אל תוך גרוני
מה עושים? איך אני יכולה לצלול לעומקים במצב כזה?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שלישי, 27 יול', 2010 11:48    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: בוקר טוב לכולם הגב עם ציטוט

שרית כתב:
עשיתי מספר תרגילים בבריכה ואכן הצלחתי לנשום עם שנוקל
אך אני חשה שמים ממלאים את אפי אמנם הם לא נכנסים לקנה הנשימה אך ההרגשה לא נעימה בכלל
אני מרגישה לחץ בתוך האף והמים צורבים לי את הנחיריים בתוך האף האם ככה צריך להרגיש?
האם צריך להתרגל למצב זה ? כשהעמקתי יותר חשתי שהלחץ בתוף האף גדל אני אפילו מריחה את הכלור במים למרות שהאף שלי מלא במים אבל כשהעמקתי יותר הלחץ גדל והמים החלו לחדור פנימה אל תוך גרוני
מה עושים? איך אני יכולה לצלול לעומקים במצב כזה?

היי שרית,

כיוון שיש לך שנורקל בתוך הפה (באימון, ווסת בצלילה) - אין לך בעייה של מלאי של אוויר, ולכן את צריכה לנצל את זה - ברגע שאת מרגישה שהמים מתחילים למלא לך את האף - תנשפי בעדינות דרך האף עד שלא יהיו בו מים. ברגע שהאוויר תופס את מקומם של המים - המים לא חוזרים פנימה, למעט בשני מקרים -
כאשר את הפוכה (ראש כלפי מטה) ואז הנטייה של האוויר לעלות והמים נכנסים לאף, מה שלא נראה לי המקרה - או כאשר את שואפת מהאף (עם או בלי לשים לב).

לכן אני חושב שהמיקוד שלך כרגע צריך להיות בלבודד את השאיפה לפה בלבד, אם תצליחי בכך - לא ייכנסו מים לאף.

בהצלחה,

אוהד

נ.ב.

אל תתייאשי - עוד כמה אימונים ותשכחי שהיתה בעיה Cool

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

שרית
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 27 יול', 2010 12:13    נושא ההודעה: ללא סימלון הי אוהד הגב עם ציטוט

תודה רבה לך על תגובתך המהירה
אתה למעשה אומר לי שאני צריכה לשאוף אויר רק מהפה ואילו כשאני נושפת אני צריכה לנשוף אויר מהפה וגם מהאף באופן קבוע?
או שאני נושפת בעדינות מהאף רק פעם אחת ואז האויר לא יכנס?
כי אני ניסיתי לפנות את המים מהאף פעם אחת בלבד והמים שוב חזרו פנימה.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שלישי, 27 יול', 2010 12:30    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: הי אוהד הגב עם ציטוט

שרית כתב:
תודה רבה לך על תגובתך המהירה
אתה למעשה אומר לי שאני צריכה לשאוף אויר רק מהפה ואילו כשאני נושפת אני צריכה לנשוף אויר מהפה וגם מהאף באופן קבוע?
או שאני נושפת בעדינות מהאף רק פעם אחת ואז האויר לא יכנס?
כי אני ניסיתי לפנות את המים מהאף פעם אחת בלבד והמים שוב חזרו פנימה.

את נושפת מהאף פעם אחת, אם אתה נושמת כמו שצריך - מהפה בלבד - זה צריך להספיק, מים לא יכנסו שוב.

אם המים חוזרים מדי פעם - זה נורמלי לחלוטין - את צריכה לנשוף מהאף בכל פעם שזה קורה, אבל אם זה קורה בכל נשימה ונשימה - סימן שאת שואפת מהאף ואת צריכה ללמוד להימנע מזה ע"י תרגול.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

שרית
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 27 יול', 2010 15:33    נושא ההודעה: ללא סימלון אוהד תודה רבה הגב עם ציטוט

עזרת לי מאד מאד אני אתאמן על זה
והמשך יום נעים Smile

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

שרית
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 31 יול', 2010 19:03    נושא ההודעה: ללא סימלון הי אוהד הגב עם ציטוט

מאז ששאלתי כאן בפורום לגבי הפרדת הנשימה אני מתאמנת כמעט כל יום גם בבית גם בבריכה וגם בים ועדיין חודרים לי מים דרך האף. איזה סוג של אימון עליי לבצע מלבד כניסה עם הראש למים? האם אני צריכה מורה פרטי? מה מורה פרטי יוכל ללמד אותי? האם צוללן עם מכשירים אמור להסתדר מתחת למים ללא מסיכה כלל?
אני נושמת למעשה מהפה וכנראה כשאני לוקחת אויר נוצר אצלי כאילו וואקום כזה שמושך גם אוויר מהאף ניסיתי מספר פעמים לנשוף בעדינות את המים החוצה ושוב חזרו המים פנימה איזה טכניקה אפשר ללמוד כדי להימנע מזה? אני רגועה במים גם בים הייתי רגועה למרות הגלים גם כשהתמלאה לי המסיכה במים והאף היה במים הסתדרתי עם זה.אני מאוכזבת כל כך מהמצב כי אני מאד מעוניינת לצלול ורוצה להמשיך הלאה יש אולי פיתרון אחר לבעייה כזאת? איזה קליפס לשים באף?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

שרית
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שבת, 31 יול', 2010 20:28    נושא ההודעה: ללא סימלון אתר שנעזרתי בו הגב עם ציטוט

שלום לכולם
יש אתר שנקרא פורום הדייג הישראלי
ישנה שם שיטה להשוואת לחצים אבל אני לקחתי מהאתר רעיון איך לאמן ולשלוט בחיך הרך זה שאמור להפריד בין נשמית האף והפה אפשר לגרגר מים בפה וגם כשהפה מלא במים במצב זה לנסות לנשום מהאף ובכך לאמן את החיך הרך אני אתאמן ונראה איך ילך לי כשאצלול עם שנורקל

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: ראשון, 01 אוג', 2010 9:36    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: אתר שנעזרתי בו הגב עם ציטוט

שרית כתב:
שלום לכולם
יש אתר שנקרא פורום הדייג הישראלי
ישנה שם שיטה להשוואת לחצים אבל אני לקחתי מהאתר רעיון איך לאמן ולשלוט בחיך הרך זה שאמור להפריד בין נשמית האף והפה אפשר לגרגר מים בפה וגם כשהפה מלא במים במצב זה לנסות לנשום מהאף ובכך לאמן את החיך הרך אני אתאמן ונראה איך ילך לי כשאצלול עם שנורקל

היי שרית,
ממליץ בחום לפנות ישירות למקור Wink: מאמרים ומדריכים - השוואת לחצים

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

פרסם נושא חדש  הגב לנושא
אינדקס הפורומים של APNEA -> צלילה וקהילה עמוד 1 מתוך 2 

עבור לעמוד 1, 2  הבא 

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר