ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דייג בצלילה חופשית - קהילה

מחבר הודעה

ARICKON
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 19 יונ', 2012 12:57    נושא ההודעה: ללא סימלון עומד ליקנות רובה צלילה וכמה שאלות הגב עם ציטוט

היי
אני רוצה ליקנות רובה צלילה ואני לא כזה מבין ברובים וצריך המלצה מה כדאי
ואני רוצה משהו איכותי שמחזיק מעמד שקל לכוון איתו בקיצור רובה ממש טוב ונוח ותופס כמובן
התקציב שלי הוא אולי עד 1000 שקל
ואני יכול ליהיות עם רובה בים כלומר לתפוס וכאלה גם אם אני לא עברתי צלילה חופשית?(אני מעדיף לבד להיתאמן בים)
ואני רוצה שגם אח שלי יצלול איתי והוא בן 15 אז זה בריא לראות שלו ביכלל בגיל שלו לעשות את כל הצלילות עם הרובה
אז מה אתם ממליצים איך שקראתי כדאי לקחת אורך 90 או 95 סנטימטרים ורובה גומיות
וזאת הפעם הראשונה שלי עם רובה ואני מעדיך להתחיל עם משהו טוב ולא משהו עלוב

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: שלישי, 19 יונ', 2012 12:57    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שלישי, 19 יונ', 2012 14:15    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: עומד ליקנות רובה צלילה וכמה שאלות הגב עם ציטוט

ARICKON כתב:
היי
אני רוצה ליקנות רובה צלילה ואני לא כזה מבין ברובים וצריך המלצה מה כדאי
ואני רוצה משהו איכותי שמחזיק מעמד שקל לכוון איתו בקיצור רובה ממש טוב ונוח ותופס כמובן
התקציב שלי הוא אולי עד 1000 שקל
ואני יכול ליהיות עם רובה בים כלומר לתפוס וכאלה גם אם אני לא עברתי צלילה חופשית?(אני מעדיף לבד להיתאמן בים)
ואני רוצה שגם אח שלי יצלול איתי והוא בן 15 אז זה בריא לראות שלו ביכלל בגיל שלו לעשות את כל הצלילות עם הרובה
אז מה אתם ממליצים איך שקראתי כדאי לקחת אורך 90 או 95 סנטימטרים ורובה גומיות
וזאת הפעם הראשונה שלי עם רובה ואני מעדיך להתחיל עם משהו טוב ולא משהו עלוב

שלום ARICKON וברוך הבא,

קודם כל, להתאמן לבד - זה רעיון לא מוצלח בכלל,
כלל הבטיחות הראשון והחשוב ביותר בצלילה חופשית הוא תמיד לעשות זאת עם בן זוג! תוכל לקרוא עוד במאגר המידע שלנו על כללי הבטיחות בצלילה חופשית.

בנוגע לרובה,
זה רובה ראשון שלך, וקרוב לוודאי שתצלול איתו בסביבה סלעית (ריף). לכן הייתי ממליץ להתחיל עם אורך של 55 או 75 ס"מ לכל היותר. רובה ארוך יותר יהפוך את הצלילה בין סלעים וריפים למסורבלת - ואין לך צורך אמיתי באורך גדול, מכיוון שטווח הירי שלך הוא קצר יחסית בסביבה כזו (2-3 מטרים).

באופן אישי, אני מעדיף רובי גומיות על פני רובי לחץ אוויר, הם אמנם קשים יותר לדריכה לפני ירי, אבל הם הרבה יותר שקטים מרובי אוויר ומאפשרים משחק עם עוצמת הירי בהמשך על ידי החלפת הגומיות בעבות או דקות יותר \ קיצור הגומיות \ התקנת גומיה נוספת.

הנה כמה רובים שיכולים להתאים לך במסגרת התקציב שציינת:

רובה צלילה - Mares Phantom FV
רובה גומיות מצויין עשוי ניילון ופיברגלאס, שקט מאד, עם חתך צד המאפשר צידוד קל מאד מתחת לפני המים. הרובה כולו עשוי מקשה אחת - מה שהופך אותו לאחד הרובים המדוייקים ביותר בקטגוריה.

רובה צלילה - Mares Instinct GT
רובה גומיות מאלומיניום בצביעה אלקטרוסטטית בשחור בקוטר 28 מ"מ מבית חברת Mares האיטלקית. מגיע עם גומיה היקפית בעובי 16 מ"מ וחץ נירוסטה מחוסמת 174PH בקוטר 6.25 מ"מ. קת דריכה מתחלפת עם שני גדלים ווישבון איכותי בעל שני מפרקים להקלת העומס ועמידות לאורך זמן.

רובה צלילה - Mares Cyrano
רובה לחץ אוויר מסדרת רובי הדייג הטובה בעולם, בעל אחיזה משופרת ומהירות לוע גבוהה במיוחד. הקנה הפנימי והצר של הרובה מאפשר ניצול מקסימאלי של אנרגיה, בעוד שהקפיץ הפנימי של הרובה מביא את החץ למהירות גבוהה על מנת להבטיח פגיעה גם במטרה בתנועה.

2 הסנט שלי....

דן.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

ARICKON
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 19 יונ', 2012 22:53    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: עומד ליקנות רובה צלילה וכמה שאלות הגב עם ציטוט

דן זלגלר כתב:
שלום ARICKON וברוך הבא,

קודם כל, להתאמן לבד - זה רעיון לא מוצלח בכלל,
כלל הבטיחות הראשון והחשוב ביותר בצלילה חופשית הוא תמיד לעשות זאת עם בן זוג! תוכל לקרוא עוד במאגר המידע שלנו על כללי הבטיחות בצלילה חופשית.

בנוגע לרובה,
זה רובה ראשון שלך, וקרוב לוודאי שתצלול איתו בסביבה סלעית (ריף). לכן הייתי ממליץ להתחיל עם אורך של 55 או 75 ס"מ לכל היותר. רובה ארוך יותר יהפוך את הצלילה בין סלעים וריפים למסורבלת - ואין לך צורך אמיתי באורך גדול, מכיוון שטווח הירי שלך הוא קצר יחסית בסביבה כזו (2-3 מטרים).

באופן אישי, אני מעדיף רובי גומיות על פני רובי לחץ אוויר, הם אמנם קשים יותר לדריכה לפני ירי, אבל הם הרבה יותר שקטים מרובי אוויר ומאפשרים משחק עם עוצמת הירי בהמשך על ידי החלפת הגומיות בעבות או דקות יותר \ קיצור הגומיות \ התקנת גומיה נוספת.

הנה כמה רובים שיכולים להתאים לך במסגרת התקציב שציינת:

רובה צלילה - Mares Phantom FV
רובה גומיות מצויין עשוי ניילון ופיברגלאס, שקט מאד, עם חתך צד המאפשר צידוד קל מאד מתחת לפני המים. הרובה כולו עשוי מקשה אחת - מה שהופך אותו לאחד הרובים המדוייקים ביותר בקטגוריה.

רובה צלילה - Mares Instinct GT
רובה גומיות מאלומיניום בצביעה אלקטרוסטטית בשחור בקוטר 28 מ"מ מבית חברת Mares האיטלקית. מגיע עם גומיה היקפית בעובי 16 מ"מ וחץ נירוסטה מחוסמת 174PH בקוטר 6.25 מ"מ. קת דריכה מתחלפת עם שני גדלים ווישבון איכותי בעל שני מפרקים להקלת העומס ועמידות לאורך זמן.

רובה צלילה - Mares Cyrano
רובה לחץ אוויר מסדרת רובי הדייג הטובה בעולם, בעל אחיזה משופרת ומהירות לוע גבוהה במיוחד. הקנה הפנימי והצר של הרובה מאפשר ניצול מקסימאלי של אנרגיה, בעוד שהקפיץ הפנימי של הרובה מביא את החץ למהירות גבוהה על מנת להבטיח פגיעה גם במטרה בתנועה.

2 הסנט שלי....

דן.

תודה
אבל למה לא עדיף רובה 90 סנטימטרים?הרי הוא יורה יותר רחוק
ולאחי מותר מבחינה גופנית לעשות איתי צלילות כי אני קצת דואג לגבי הריאות שלו עם מותר

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: רביעי, 20 יונ', 2012 13:34    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: עומד ליקנות רובה צלילה וכמה שאלות הגב עם ציטוט

ARICKON כתב:
תודה
אבל למה לא עדיף רובה 90 סנטימטרים?הרי הוא יורה יותר רחוק
ולאחי מותר מבחינה גופנית לעשות איתי צלילות כי אני קצת דואג לגבי הריאות שלו עם מותר

דן זלגלר כתב:

Cool

בנוגע לאחיך,
אף אחד לא יוכל לענות לך על השאלה Smile בגדול, אנחנו מתחילים ללמד צלילה חופשית מגיל 16, כשהסברה היא שהגוף צריך לעבור התפתחות מסויימת עד לגיל זה שעשויה להפגע בפעילות צלילה חופשית אינטנסיבית מידי.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

ARICKON
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 20 יונ', 2012 17:58    נושא ההודעה: ללא סימלון Re: עומד ליקנות רובה צלילה וכמה שאלות הגב עם ציטוט

דן זלגלר כתב:
Cool

בנוגע לאחיך,
אף אחד לא יוכל לענות לך על השאלה Smile בגדול, אנחנו מתחילים ללמד צלילה חופשית מגיל 16, כשהסברה היא שהגוף צריך לעבור התפתחות מסויימת עד לגיל זה שעשויה להפגע בפעילות צלילה חופשית אינטנסיבית מידי.

אבל למה שהצלילה שלי תיהייה מסורבלת יותר קשה?
ונגיד רובה 75 סנטימטרים איזה טווח יריה הוא יכול לירות?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

chen12445
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 26 יונ', 2012 22:44    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

ממליץ לך על רובה צלילה - Mares Phantom FV יש לי כזה 55 בור מצוין וגם 75 טוב ואני מתחיל

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

jooe
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: חמישי, 22 מאי, 2014 20:58    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

אני חושב

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר