ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שלישי, 23 אוק', 2007 17:31    נושא ההודעה: ללא סימלון אתגר העומק המשולש (Triple Depth) - סיכום הגב עם ציטוט

שלום לכולם,
ביום שני שעבר חצינו, אולגה, קוסטיה, גד, יוני ואני את הגבול עם מצריים ושמנו פעמינו לדהב - מושא העליה לרגל לצוללים חופשיים מכל העולם, לרגל קורס שופטי AIDA ואתגר העומק המשולש (Triple Depth) - תחרות שמאורגנת מידי שנה על ידי לינדה פאגנלי ולוטה אריקסון המתגוררות במקום.

הגענו לעיר לקראת השעה אחת בלילה ולאחר סיבוב אכסניות ארוך ומייגע (פשוט לא היו חדרים פנויים בשום מקום) התמקמנו באכסניית Seven Heaven בסמוך לגשר על הטיילת של דהב.

יוני וגד מתמקמים בחדר

שינה חפוזה - ואנחנו על הרגליים מוכנים ליום הראשון של קורס השופטים בהנחיית נשיא AIDA International, ביל סטרומברג, בכבודו ובעצמו. ביל הגיע לדהב כדי לשמש כשופט ראשי באתגר העומק המשולש. בקורס התרעננו בנהלי התחרויות הרבים ובנהלי קביעת השיאים השונים ודנו בדקויות השפיטה הספורטיבית בצלילה חופשית - בתאוריה בכיתה ובאופן מעשי בבריכה - כשביל עושה כל שביכולתו כדי להקשות עלינו ולגרום לנו לחשוב (ולהזיע) Smile.

ביל מסביר על מדידה מדוייקת של חבלים

יוני, גד, אולגה, ביל ואני בסיום הקורס

תמונות נוספות מקורס השופטים ניתן למצוא בגלריה

לאחר שני ימי קורס מפרכים, נפגשנו עם פיטר אריקסון, בעלה של לוטה, וניגשנו לעניין האמיתי שלשמו הגענו לדהב, הקמת האירוע (אתגר העומק המשולש) בפועל ותפקוד כצוות בטיחות במהלך התחרות. קודם כל היינו צריכים להרכיב את פלטפורמת התחרות, שעליה מנוף ומערכת גלגלות ומעצורים בשביל חבל התחרות ומערכת משקולת נגד (Counter Weight) למקרה חירום:

הפלטפורמה במהלך ההרכבה מחוץ למים

כשסיימנו את תהליך ההרכבה, היה עלינו לקבע את הפלטפורמה באמצעות חבלים בנקודה מסויימת בתוך החור הכחול - לחור הכחול צורת משפך ולכן עומקו אינו זהה בכל נקודה, בשביל התחרות היה עלינו לקבע את הפלטפורמה כך שיהיו לנו 90 מטרים של חבל רצוף - כלומר על החבל להגיע עד לקרקעית, משימה לא פשוטה, במיוחד כשלא רוצים לפגוע באלמוגים! Wink

גד ויוני (על המנוף) בשש בבוקר, מכינים את הפלטפורמה ליום התחרות הראשון

השעה תשע בבוקר, צוות השיפוט והטיים קיפר מאיישים את הפלטפורמה - ומתחילים.

בתחרות השתתפו 40 מתחרים ממספר רב של מדינות, בין המשתתפים היו כמה מהשמות הגדולים בתחום - הרברט ניטש - האיש העמוק בעולם נכון להיום, וויליאם טרוברידג', וויליאם ווינראם, דייב מאלינס שרה קמפבל ועוד רבים וטובים אחרים. צוות הבטיחות על חבל התחרות הרשמי הורכב מיונתן צור, גד לוי, פיטר פדרסון, יוהאן דאלסטרום דאליס ועבדכם הנאמן כגיבוי במקרה חירום.

ביום הראשון התחרו המשתתפים בסגנון צלילה חופשית, משיכה בחבל על מנת להעמיק ולחזור בחזרה אל פני המים, וביצעו מספר צלילות מרשימות ביותר ושברו 13 שיאים לאומיים. כמו כן, שרה קמפבל האנגליה שברה את שיא העולם בסגנון לנשים בצלילה לעומק של 81 מטרים. הרברט ניטש החליט שמשיכה בחבל זה קל מדי בשבילו - ופשוט שחה למטה - ללא סנפירים - לעומק של 90 מטרים!

במהלך הצלילות, צללתי חופשי לעומקים שבין 20 ל 35 מטרים על מנת לצלם את האתלטים במהלך הצלילה - והתוצאות - תמונות עומק עוצרות נשימה (אני מאוד אוהב את מרקם התמונות שמצולמות בעומקים גדולים בהם אין הרבה אור):

שרה קמפבל במהלך צלילת השיא ל 81 מטרים

תמונות נוספות בגלריה

לחצו על התמונה לצפיה בתוצאות התחרות ביום הראשון:

בסוף היום נפגש כל הצוות ומשתתפי התחרות לשיחת סיכום בה הוכרזו השיאים של אותו היום ולאחריו פרשנו למיטה - קחו בחשבון שבמהלך התחרות, מישהו צולל כל 8 דקות, במשך 6 שעות רצופות - העבודה כצולל בטיחות\צלם לאורך התחרות מתישה ביותר Cool

יום התחרות השני, 6:30 בבוקר, יוני גד ואני במים, מכינים את כל הציוד לתחרות. היום מתחרים בסגנון משקולות קבועות. גם כאן היו צלילות מרשימות ביותר - כשהמרשימה ביותר לדעתי, הייתה הצלילה של וויליאם טרוברידג', ששחה לעומק של 88 מטרים, עם סנפירי פלאסטיק פשוטים של Cressi! נראה שזה פשוט היה לו קל מידי. גם כאן נקבעו 3 שיאים לאומיים ושיא עולם חדש בסגנון לנשים על ידי שרה קמפבל שצללה לעומק המרשים של 90 מטרים בצלילה שנמשכה 3 דקות ו 45 שניות.

הרברט ניטש מתכונן לצלילה

יוני ואני עם הרברט ניטש בהפסקה

שרה קמפבל לאחר שבירת שיא העולם

תמונות נוספות בגלריה

לחצו על התמונה לצפיה בתוצאות התחרות ביום השני:

6:30 בבוקר, יום התחרות השלישי והאחרון מתחיל בעוד שעתיים וחצי, ואנחנו שוב כבר במים, מארגנים את כל הציוד ליום התחרות, אני מרגיש קצת מקורר ומיידע את צוות הבטיחות שלא אוכל לצלול היום. היום מתחרים בסגנון ללא עזרים. הפעם נשברו שני שיאי עולם, כששרה קמפבל צללה לעומק של 56 מטרים וכשהרברט ניטש צלל לעומק של 83 מטרים - אך השיא של הרברט הוכר כשיא לאומי בלבד מכיוון שהוא לא רצה לשלם (500 יורו) על בדיקת סמים שהינה חובה כשקובעים שיא עולם, הוא ינסה לבצע את הצלילה שוב במהלך אליפות העולם שהתחילה בשארם אל שייח היום - בה הבדיקה ממומנת על ידי מארגני התחרות.

יוני גד ואני מתארגנים בבוקר

הרברט ניטש במהלך צלילת השיא ל 83 מטרים

פיטר פדרסון ויוהאן דאלסטרום דאליס

לוטה (מימין) ולינדה - מארגנות התחרות

תמונות נוספות בגלריה

לחצו על התמונה לצפיה בתוצאות התחרות הסופיות:

בערב היום השלישי נערכה מסיבה לכל משתתפי התחרות ובה הוכרזו גם הזוכים (אלו שצברו את מספר הנקודות הרב ביותר במשך שלושת ימי התחרות). המארגנים התעקשו שהשנה היה בתחרות צוות הבטיחות המקצועי ביותר עד היום וביקשו מאיתנו שנחזור בשנה הבאה - ושלא נחשוב להרשם כמתחרים - שלא יתקעו בלי צוות בטיחות איכותי Twisted Evil

כולי תקווה שבשנה הבאה יהיה ייצוג ישראלי בתחרות!

הזוכים בתחרות - שרה קמפבל ורוסו שינומיה

וויליאם טרוברידג'

לסיכום - היה שבוע כיפי מאד - ומתיש עוד יותר - כבר עברו יומיים מאז שחזרתי לאילת - ועדיין לא התאוששתי מהתשישות הפיזית והמנטאלית של השבוע. תודה ליוני וגד, היה לי תענוג לעבוד איתכם ולבלות את השבוע במחיצתכם Smile

לכל התמונות מאתגר העומק המשולש (ויש המון)

נתראה מתחת למים!

דן.

נ.ב

יוני ואני עושים שטויות במים עם ביל - נשיא AIDA הבינלאומית

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

נערך לאחרונה על-ידי דן זלגלר בתאריך רביעי, 24 אוק', 2007 13:59, סך-הכל נערך 2 פעמים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

פורסם: שלישי, 23 אוק', 2007 17:31    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

olkina
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שלישי, 23 אוק', 2007 17:43    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

btw, SP = surface protoco, BO = blackout nad what is CD?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

רע
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 23 אוק', 2007 17:55    נושא ההודעה: ללא סימלון פשוט יפה הגב עם ציטוט

אני מקנא בכם,איזה יופי של תמונות כל השמות הגדולים במקום אחד אין מילים.
חבל רק שלו השתתפו ישראלים בחגיגה הזאת אני בטוח שיש לנו מקום Wink

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שלישי, 23 אוק', 2007 17:57    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

olkina כתב:
btw, SP = surface protoco, BO = blackout nad what is CD?

במקרה הזה מה שקרה זה שהמאמן של מג צלל בזמן שהיא הייתה מתחת לפני המים - מה שאסור לו לעשות לפי הנהלים - אז ה CD הוא קיצור של Coach Diving.

חזרה למעלה

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שלישי, 23 אוק', 2007 18:17    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

הסיפור והתמונות ממש עושים חשק, נראה לי שבעקבותיהם תהיה נוכחית ישראלית יותר מאסיבית בפעם הבאה Cool

אוהד

נ.ב.

יהיה נכון להניח שקטעי הוידאו כבר בדרך?

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שלישי, 23 אוק', 2007 18:19    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

ohadh כתב:
הסיפור והתמונות ממש עושים חשק, נראה לי שבעקבותיהם תהיה נוכחית ישראלית יותר מאסיבית בפעם הבאה Cool

אוהד

נ.ב.

יהיה נכון להניח שקטעי הוידאו כבר בדרך?

הווידאו מייסטר (יונתן) כבר שוקד עליהם Wink

חזרה למעלה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: רביעי, 24 אוק', 2007 14:01    נושא ההודעה: ללא סימלון ווידאו! הגב עם ציטוט

כמובטח, הווידאו מהתחרות:

קישור לסרטון ביוטיוב

צילום: דן זלגלר, יונתן צור
עריכה: יונתן צור

חזרה למעלה

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: רביעי, 24 אוק', 2007 14:50    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

אחח... תענוג Very Happy

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

יאן
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 24 אוק', 2007 15:18    נושא ההודעה: ללא סימלון כל הכבוד...... הגב עם ציטוט

איזהיופי....

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

Boaz
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: רביעי, 24 אוק', 2007 20:13    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

איזה כיף לכם!!!

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר