ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> צלילה חופשית ותזונה

מחבר הודעה

שף השנהב
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 10 פבר', 2009 22:11    נושא ההודעה: לתשומת לבכם אשלגן- כדי שלא תתפסו. הגב עם ציטוט

היום אני רוצה לציין עובדה שדי הפריע לי בתקופה האחרונה ולא הצלחתי להפטר ממטרד שמאד הציק לי.
בסוף כל יום אימונים בצלילה חופשית הייתי מגיע למצב של תשישות פיזית מבלי להתאמץ מעבר ליכולות שלי.
הופיעו מגוון תופעות די מוזרות שבהתחלה נראו כתסמונות של התייבשות אך היום אני יכול לומר לכם כי מה שהביא אותי לתחושות אלה הן התכווצויות.
כמו שרובנו יודעים לאחר מאמץ אנו משחררים את השרירים ומבצעים מגוון תרגילי מתיחה.
אך שימו לב, אם לאחר אימון או יום עבודה לחוץ הינכם מרגישים כי כל גופכם מכווץ, הראש מראה סימני עייפות והתכווצויות בקיבה ובבטן, יכול להיות כי בתפריט שלכם חסרה מנה הגונה של אשלגן.
תפקידו של האשלגן הוא לעזור לשרירים להירפות לאחר מאמץ, האשלגן נמצא באחוזים מאד נמוכים בתפריט יומיומי של רובנו ולכן כדאי מאד לשים לב.
כדי לקבל מנה נכונה יומית של אשלגן יש לצרוך כ 100 גרם שקדים או אגוזים, אבל אין לצרוך שקדים מלוחים כי אם טבעיים.
כמו כן גם בבנה יש אשלגן ולכן מומלץ לאכול בננה כתוספת לארוחת האלופים שלכם לפני הצלילה.
לאחר הצלילה לא מומלץ לאכול בננה מכיוון שהיא עשירה בסיבים תזונתיים הגורמים להיספגות של נוזלים והתייבשות.
יצאתם מהמים קחו חופן גדוש של שקדים ושתו מים.
לאחר מכן התמתחו ותרגישו את ההבדל מיד.
לי זה עוזר לאחר כל צלילה, בברכה עובד.

שף השנהב - קולינאריה בכל מקום שתבחרו - לחצו לפרטים והזמנות

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: שלישי, 10 פבר', 2009 22:11    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: חמישי, 12 פבר', 2009 13:18    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

עובד, תודה על הטיפ השימושי. Cool

זו הזדמנות טובה להזכיר את חשיבות החימום והמתיחות לפני הצלילה ולא רק אחריה.
אחרי סדרה של מתיחות ונשימות, איכות הצלילה עולה פלאים. מעבר לחשיבות של חימום לפני כל פעילות ספורטיבית, כאן החשיבות היא כפולה, כיוון שחימום טוב מביא אותנו רגועים ונינוחים יותר למים.
בנוסף, חימום סטאטי על פני המים ו/ או בעומק של 10 מ' מאפשר לעבור לצלילות עמוקות יותר כשאנו מוכנים יותר. אגב, עצירה ב-10 מ' היא תמיד הזדמנות טובה לבדוק את מצב הציפה שלנו, ולתקן בהתאם (הורדה / הוספה של משקולות).

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

חצ
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שישי, 17 יול', 2009 12:11    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

על מנת לשמור על גוף בריא ותקין לפני ואחרי הצלילה אני אוכל פרוסת עוגה שאני מייצר בבית.היא מורכבת מ:בננות,תפוחים,קוקוס.שיבולת שועל,גרנולה,צימוקים,אגוזי מלך,שקדים,משמשים מיבשים,תחינה גולמית.4 ביצים.תמרים,(חבילה ללא גרעינים.את כל המצרכים אני בוחש יחד.20 דקות בתנור.ויוצאת לי "פצצת אנרגיה אטומית".אני אוכל לפני הצלילה..תוך כדי הצלילה (במנוחה) ואחריה.זה נותן לשמור על אנרגיה הצלילה והתאוששות.נסו ותוכחו.חצ>>..ש.ש

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר