ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

בטיחות בצלילה
עבור לעמוד 1, 2  הבא

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה

מחבר הודעה

יאן
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 7:03    נושא ההודעה: ללא סימלון בטיחות בצלילה הגב עם ציטוט

http://www.youtube.com/watch?v=0LFZGv8ekis

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: שני, 30 אוג', 2010 7:03    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 7:49    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

היי יאן,

תודה על השיתוף Smile
אני חושב שהיוזמה מצוינת, הביצוע טוב - והמסר מפוספס.
הסגנון מזכיר לי סרטון שהייתי מצפה לראות מגולשים מקליפורניה, עם המוזיקה והעריכה, אבל במהות - יש פיספוס גדול.

כמו שגידי כבר טרח לציין בפורום הדייג - קצת חבל שבמקום להמתקד בדבר הכי חשוב - לצלול עם בן זוג - מדברים שם על כל מיני דברים שוליים שבלי בן זוג הם לא שווים כלום. אתה יכול להילחם בדג או לא, לצלול ב- 40% יכולת, או 60%, ואתה יכול לחטוף פתאום בלאק אאוט או סמבה אחרי כל זה - וכל ה"חוקים" האלה ששמרת עליהם לא שווים כלום.
בסופו של דבר, אחרי 3 מקרי מוות של דייגים - אנשים עדיין ממשיכים לצלול לבד, והסרטון הזה אפילו לא מתיימר לנסות ולשנות את דעתם.

ומי כמוני וכמוך יודעים שאם לא היינו שם עבור כמה אנשים - חלקם צוללים מנוסים שלא מתחו את הגבולות ועדיין נזקקו לנו - הדברים יכלו להיגמר רע מאוד עבורם.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק MSN Messenger

יאן
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 12:09    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

הי אוהד,
1. אתה ממש צודק בכל מילה- הדבר שבמאמת חשוב ביותר הוא לצלול עם בן זוג ששומר עליך ואתה עליו.
2. העליתי את הקישור כי אני חושב שאם עשו כבר סירטון על הנושא ולזכרו של סטאס אז שווה לעלות לדיון שצוללים יוסיפו חוות דעת, או לפחות שהדבר יהיה לתזכורת עבור הצוללים.
3.מתי אתה יורד לאילת???? מתי אתה טס????

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

blue
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 16:10    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

הלוואי והיה מדובר רק ב3 מקרים של מוות, ברחבי העולם עשרות ומאות דייגים מתו וממשיכים למות בדיג בצלילה חופשית והם פשוט מסרבים ללמוד...

הנסיון והשכל הישר מובילים אותי למסקנה הבלתי נמנעת שהם פשוט מתעלמים מהסכנה או במילים אחרות מנסים למות.
המקום היחיד בו אני מכיר שפועלת שיטת One up\One down הוא דרום אפריקה וגם זה רק בגלל הזרם והכרישים...
מבחינתי (כהכללה גסה) דיג בצלילה חופשית הוא ספורט בעל רמת סיכון מטורפת, נמצא על גבול משאלת מוות, ההבדל היחיד בינו לתחומים אחרים דומים, הוא שעד שאתה לא עברת את הגבול, אתה לעולם לא תראה אותו... עבודה בגבהים\מהירויות כל ענף מסוכן אחר, ספורטיבי או תעסוקתי מחזיקים אותך במתח כי אתה רואה את הגבול כל הזמן וההגנה הטבעית-פחד, מחזיקה אותך חד, בצלילה הכל עובד לרעתך ובנוסף אתה מנסה בכוח להיות בשאנטי...

עד שהדייגים לא יבינו את זה (וכנראה הם לא יבינו) הם ימשיכו למות בקצב משתנה, והדבר היחיד שאני רואה שיציל אותם הוא העובדה שכבר כמעט אין דגים בים...

קיצר, הנקודה היא שדייגים עושים שטויות, מתים בגלל זה ואם הם לא יעשו שינוי בהרגלי הצלילה שלהם(קרי צלילה בזוג) אין הרבה מה לעשות בנידון.

יום טוב לכולם

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 16:19    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

blue כתב:
הלוואי והיה מדובר רק ב3 מקרים של מוות, ברחבי העולם עשרות ומאות דייגים מתו וממשיכים למות בדיג בצלילה חופשית והם פשוט מסרבים ללמוד...

הנסיון והשכל הישר מובילים אותי למסקנה הבלתי נמנעת שהם פשוט מתעלמים מהסכנה או במילים אחרות מנסים למות.
המקום היחיד בו אני מכיר שפועלת שיטת One up\One down הוא דרום אפריקה וגם זה רק בגלל הזרם והכרישים...
מבחינתי (כהכללה גסה) דיג בצלילה חופשית הוא ספורט בעל רמת סיכון מטורפת, נמצא על גבול משאלת מוות, ההבדל היחיד בינו לתחומים אחרים דומים, הוא שעד שאתה לא עברת את הגבול, אתה לעולם לא תראה אותו... עבודה בגבהים\מהירויות כל ענף מסוכן אחר, ספורטיבי או תעסוקתי מחזיקים אותך במתח כי אתה רואה את הגבול כל הזמן וההגנה הטבעית-פחד, מחזיקה אותך חד, בצלילה הכל עובד לרעתך ובנוסף אתה מנסה בכוח להיות בשאנטי...

עד שהדייגים לא יבינו את זה (וכנראה הם לא יבינו) הם ימשיכו למות בקצב משתנה, והדבר היחיד שאני רואה שיציל אותם הוא העובדה שכבר כמעט אין דגים בים...

קיצר, הנקודה היא שדייגים עושים שטויות, מתים בגלל זה ואם הם לא יעשו שינוי בהרגלי הצלילה שלהם(קרי צלילה בזוג) אין הרבה מה לעשות בנידון.

יום טוב לכולם

הבעיה היא שיש מספר גורמים בעלי אינטרסים בענף, ששמחים לקדם את ההבדלה בין צלילה חופשית "ספורטיבית" וצלילה חופשית "לדייג", לקידום "הכשרה" מיוחדת לדייג, על חשבון כללי הבטיחות הבסיסיים. ולזה אסור לתת יד.

ההבדלה הזו לא קיימת - או לפחות לא כפי שהיא מוצגת בקהילות הדיג השונות!

יש את הכלי שנקרא צלילה חופשית - ויש את מה שעושים באמצעותו. כללי הבטיחות הבסיסיים מתיחסים לצלילה חופשית - וכל שימוש בה גורר איתו כללי בטיחות נוספים - בהתאם לסוג הפעילות.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

נערך לאחרונה על-ידי דן זלגלר בתאריך שלישי, 31 אוג', 2010 19:15, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 17:45    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

blue כתב:

בדיוק! ואז בא סרטון כזה, שאמור להעלות מודעות - ואת המסר היחידי שבאמת משנה משהו - הוא מעביר לנו בקול ענות חלושה.

היו צריכים להופיע כל החברים בסרט - ולהגיד "לא צוללים לבד", וזהו -בלי "50% יכולת" ובלי "מקסימום דקה וחצי". למה 50%? למה מקסימום דקה וחצי? אם יש לך בן זוג שמשגיח - תצלול כמו שצריך, לפי היכולת שלך והתנאים באותו יום.

חזרה למעלה

blue
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 18:51    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

ohadh כתב:
בדיוק! ואז בא סרטון כזה, שאמור להעלות מודעות - ואת המסר היחידי שבאמת משנה משהו - הוא מעביר לנו בקול ענות חלושה.

היו צריכים להופיע כל החברים בסרט - ולהגיד "לא צוללים לבד", וזהו -בלי "50% יכולת" ובלי "מקסימום דקה וחצי". למה 50%? למה מקסימום דקה וחצי? אם יש לך בן זוג שמשגיח - תצלול כמו שצריך, לפי היכולת שלך והתנאים באותו יום.

אולי זה רק אני אבל אסף (גברא, יוצר הסרטון) בסיכום הסרטון מתאר את הצלילה בים כמלחמה, ו"למלחמה לא יוצאים, במיוחד לא נגד עצמנו" מה המסר? לא לצלול? מישהו יכול לספק הסבר לוגי אחר מדבריו?
בתור אחד שהיה נוכח במפגש האחרון של דייג מקיאק בצלילה חופשית, המפגש שצולם בסרט ושלכבודו\בעיתו נוצר, אני חייב לציין את הפער התהומי שקיים בין הידע האישי שלי מנסיוני ונסיונם של אחרים הצוללים עימי, לבין סך הידע שהוצג במפגש ונידון בין הדייגים... אמנם החבר'ה כולם דייגים מנוסים ואנשי ים מכובדים בעלי ידע רב, אבל צוללים מסוכנים מאד מאד מאד. אין לי מילים לתאר את דעתי השלילית על דיג בצלילה חופשית ללא בן זוג, וכל מפגש שלי עם דייג אחד או רבים מחזק דעה זו.
דיג בצלילה בצורה בה מבוצע בארץ וברוב העולם הינו ספורט התאבדותי (המלה קשה אך מחוייבת המציאות) וכל העוסק בו צריך להבינו ככזה.
ביתר שאת בארץ , פה הסיבה המרכזית לדיג ללא בן זוג היא תאוות בצע!!! להבנתי דייגים רבים מוכרים את שללם, ובן זוג משמעו א.אובדן בלעדיות על הנקודה היקרה שלהם. ב.שותף בשלל
בשל סיבות אלה בעיקר, לא צוללים עם בן זוג בארץ.
ואני שב וחוזר, ספורט התאבדותי.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

יאן
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 20:19    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

טוב, אני רואה שהתעוררה סערה Shocked .
רציתי טיפה לתת תזכורת לכלל הצוללים על נושא הבטיחות, אין טעם להתריס. מדובר במקרה טרגי של צולל טוב שנהרג וחבל מאוד. כל צולל שצולל זמן רב מרשה לעצמו טיפה לעגל פינות, זה קרה לכולנו, כמה מאיתנו ירדו ל 30 מטר ללא ליניארד? כמה מאיתנו ירדו לסטיל לצלילת כיף בלי לדעת מי למעלה שומר עליו? כמה מאיתנו משכו יותר מידי? התזכורת הזו נועדה להזכיר לכולם שכדאי להזהר, זה יכול לקרות לכל אחד שלא מקפיד בצורה שיטתית. כדאי להשריש הרגלים בטוחים כדי שנצמצם את הסיכון הטמון בספורט הנפלא הזה.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

ohadh
עוזר מדריך AIDA

עוזר מדריך AIDA

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 20:54    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

יאן כתב:
רציתי טיפה לתת תזכורת לכלל הצוללים על נושא הבטיחות, אין טעם להתריס. מדובר במקרה טרגי של צולל טוב שנהרג וחבל מאוד. כל צולל שצולל זמן רב מרשה לעצמו טיפה לעגל פינות, זה קרה לכולנו, כמה מאיתנו ירדו ל 30 מטר ללא ליניארד? כמה מאיתנו ירדו לסטיל לצלילת כיף בלי לדעת מי למעלה שומר עליו? כמה מאיתנו משכו יותר מידי? התזכורת הזו נועדה להזכיר לכולם שכדאי להזהר, זה יכול לקרות לכל אחד שלא מקפיד בצורה שיטתית. כדאי להשריש הרגלים בטוחים כדי שנצמצם את הסיכון הטמון בספורט הנפלא הזה.

קודם כל - לשאלותיך הקודמות - סופ"ש הקרוב באילת, טס ב-22/9. Smile

אני לא חושב שזו סערה ושצריך להתייחס לדברים כהתרסה, זה נראה לי דיון שחשוב שיתקיים, אבל רצוי שגם האנשים הרלוונטיים יהיו מעורבים בו. כל אחד מעגל פינה פה ושם, אבל יש דברים שלא עושים - ולצלול לבד זה הראשון מביניהם (ברור לי שאתה לא טוען אחרת).
אני חושב ש- Blue התייחס לנקודה המרכזית - אנשים מעדיפים לצלול לבד מהסיבות שהוא תיאר.

זה עצוב שאנשים טובים, חלקם הורים לילדים, אנשים שסביר להניח שלא משתוללים על הכביש או נוטלים סיכונים מיותרים אחרים בחייהם - נהרגים כי לא הקפידו על העניין הבסיסי הזה.

אני חושב שכל מי שהשתתף בדיון עד כה יסכים שברור שככל שנשריש יותר הרגלים בטוחים נקטין את הסיכון - אבל אם נצלול לבד - שום הרגל אחר לא יבטיח שנחזור הביתה בשלום.

חזרה למעלה

blue
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: שני, 30 אוג', 2010 22:39    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

יאן כתב:

יאן, ראשית אין פה התרסה, אם דברי התפרשו כהתרסה, אז לא כך הוא, ואין לי כל כוונה לפגוע או להפחית מכבודו של אף אדם בין אם הוא צולל או לא, נמצא בפורום הזה או לא.
שנית, צולל טוב הוא צולל שיוצא חי מהמים.
שלישית, אני חולק עליך באופן מהותי בנושא הלאניארד, הוא איננו אביזר בטיחות הכרחי(אף על פי שלפעמים הוא כן).
למשוך יותר מדי? אני לא רואה בעיה עם זה, זה לא עיגול פינות אלא מציאת הגבול או הרחבת היכולת (תלוי אם מצליחים או לא..)
ודבר אחרון, יצא לי כבר לא פעם ולא פעמיים להרים בן זוג מעולף, אז לא, אני לא צולל לסטי"ל כשאני לא יודע מי שומר עלי מלמעלה (ואני לא מתכוון לאלוהים...)
אני מקווה שכולם נוהגים כמוני, ואם לא, לכל הפחות יודעים את המשמעות של הדברים.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

פרסם נושא חדש  הגב לנושא
אינדקס הפורומים של APNEA -> דלפק הצלילה עמוד 1 מתוך 2 

עבור לעמוד 1, 2  הבא 

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר