ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> מאמרים ומדריכים

מחבר הודעה

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

דירוג איכות להודעה זו 10.00 (מתוך 10) ע"י 1 מדרגים.

הודעהפורסם: שבת, 14 יול', 2007 12:22    נושא ההודעה: מאמר מאמר - צלילה חופשית - החיבור האמיתי הגב עם ציטוט

"את החוויה של המצאות בתוך מים בעצירת נשימה ובהרפיה מוחלטת ניתן להשוות למדיטציה עמוקה ביותר – מן התכנסות חושים שהולכת ומתעצמת עם הניסיון ומאפשרת לי לחקור את עצמי לעומק ולהגיע לשלמות פנימית" - דן זלגלר, מנהל בית הספר לצלילה חופשית ומרכז האימונים APNEA מספר על צלילה חופשית.

צלילה חופשית או "Apnea" בשמה הלועזי (מהמילה היוונית "A-pnoia" שמשמעותה "ללא נשימה") היא צלילה שלא נעשה בה שימוש באמצעי עזר לנשימה (כלומר אחסון האוויר הוא בריאות בלבד).

צלילה חופשית – צלילה בעצירת נשימה בעיניי היא הדרך להתחבר אל עצמי, אל הים ואל הטבע בכלל. את החוויה של המצאות בתוך מים בעצירת נשימה ובהרפיה מוחלטת ניתן להשוות למדיטציה עמוקה ביותר – מן התכנסות חושים שהולכת ומתעצמת עם הניסיון ומאפשרת לי לחקור את עצמי לעומק ולהגיע לשלמות פנימית. צולל מיכלים נכנס לים כדי להתבונן בסביבה, צולל חופשי נכנס אל הים כדי להתבונן לתוך עצמו.

אותה התכנסות חושים ומדיטציה מלוות בתחושה מדהימה שאתה הכל יכול, שמרחבי הים פתוחים לפניך ואתה חופשי לנוע בתוכם ככל שתחפוץ, למעלה, למטה, ימינה ושמאלה, ללא הגבלה של זמן, עומק או מהירות, אתה פשוט חופשי – והחופשיות הזו משנה לחלוטין את התפיסה המרחבית שלך, גם לאחר הצלילה. מאז שהתחלתי לעסוק בצלילה חופשית, בכל פעם שאני יוצא מהמים מלווה אותי תחושה שחסר לי מימד שלם של תנועה, שאני מוגבל בתנועה שלי יחסית לתנועה בחלל התלת מימדי של הים.

- נשמע שזה לא פשוט בכלל, לצלול לעומק בנשימה אחת, כל אחד יכול לעשות את זה?

כן, בהחלט, כל אחד יכול לעשות את זה, עם ההדרכה והאימון הנכונים כמובן.
בבית הספר לצלילה חופשית APNEA, אנו עובדים על פי הסטאנדרטים המחמירים של ארגון AIDA – ההתאחדות הבינלאומית לקידום ופיתוח צלילה חופשית ומציעים הדרכת צלילה חופשית בכל הרמות – מצוללים מתחילים ועד לצוללי עומק. אנו מציעים גם ימי אימון למי שמעוניין בשיפור היכולת בלבד וללא קורס – ניתן לקבל פרטים נוספים על הקורסים והאימונים באתר בית הספר לצלילה חופשית.

- זה לא מסוכן?

כמו בכל ספורט אתגרי (כלומר ספורט שמתבצע בסביבה שאינה סגורה, בטבע) ישנם סיכונים, אך הספורט הינו בטוח לחלוטין כל עוד אנו יודעים מה הם הסיכונים וכיצד להמנע מהם. לעניות דעתי, צלילה חופשית הינה בטוחה בהרבה מצלילת מכשירים למשל – בצלילת מכשירים אנו תלויים בציוד עזר לנשימה, שעלול להשתבש, וחשופים לסכנות הדקומפרסיה, לעומת זאת, בצלילה חופשית אנו מסתמכים על גופינו בלבד – על עצמינו, ומבחינה פיזיולוגית, גופינו פשוט מתאים לצלילה חופשית. כמו כן, איננו חשופים לדקומפרסיה בצלילה חופשית למטרות הנאה בלבד.

חשוב לי להדגיש, שנכון להיום, ישנו רק קומץ מדריכים בעלי אישור והסמכה המוכרים בעולם להדרכת והסמכת צוללים חופשיים. את שמותיהם תוכלו למצוא ברשימת המדריכים של AIDA המתעדכנת מעת לעת ,ברשימת המדריכים של Apnea Academy או באתר הרלוונטי של ההתאחדות אליה הם שייכים. כאשר אתם נרשמים לקורס צלילה חופשית, בררו מטעם איזה ארגון מוסמך המדריך. דירשו לראות את תעודת הסמכה של המדריך ואל תסתפקו בשמו של האדם שהסמיכו ("ישראל ישראלי הסמיך אותי"). בדיוק כמו שלא הייתם רוצים שאדם ללא הסמכה מוכרת ילמד אתכם כיצד לטפס על הרים – אינכם רוצים שאדם ללא הסמכה מוכרת ילמד אתכם כיצד לבצע צלילה חופשית.

- צלילה חופשית היא ספורט חדש יחסית, נכון ?

צלילה חופשית היא משהו שבני אדם עושים כבר אלפי שנים – זו אחת הפעילויות העתיקות ביותר שתועדו – נמצאו שרידיהם של קהילות שאספו אוכל מקרקעית הים לפני 10,000 שנים בדרום אמריקה ולפני 6,500 שנים באיזור הים הבאלטי. המצרים היו עושים תכשיטים מפנינים לפני יותר מ 3000 שנים וסוחרים בדיו שהופק מקונכיה שחיה בים. נשות שבט האמה ביפן נהגו (ונוהגות כך עד היום) לשלות פנינים ומזון מקרקעית הים.

כענף ספורט של ממש, צלילה חופשית הוכרה רק לפני מספר עשורים, כך שזהו עדיין "ספורט בחיתולים". אני חושב שהסיבה שענף הספורט המדהים הזה נשאר "אנונימי" יחסית לענפי הספורט הימי האחרים עד היום היא שהרבה אנשים רואים את אלופי העולם בצלילה חופשית מבצעים צלילות שיא לעומקים שקשה בכלל לדמיין והמחשבה הראשונה שעולה להם לראש היא: "אני לעולם לא אצליח לעשות משהו כזה" או "צריך להיוולד עם היכולת להצליח לעשות את זה". אבל הנקודה היא שקודם כל אין צורך לצלול לעומק של 214 מטרים (שיא העומק העולמי נכון להיום - יולי 2007) כדי לחוות ולהנות מהתחושה המדהימה של תעופה, חופשיות והתכנסות חושים מתחת למים, לעומק אין שום קשר לעניין ושנית חשוב להבין שהאנשים שעושים את צלילות השיא הללו הקדישו את חייהם לענף ומתאמנים כל יום במשך שנים כדי להצליח להגיע לרמה בה הם נמצאים – אף אחד לא נולד עם זה במובן הזה.

- יש לך טיפים למי שמתחיל לעסוק בצלילה חופשית ?

כן, קודם כל, אף פעם, בשום פנים ואופן, אל תנסו לעשות את זה לבד, תמיד תדאגו שיש איתכם בן זוג במים שגם הוא צולל חופשי. שנית, עשו קורס צלילה חופשית, בקורס תלמדו את התהליכים הפיזיולוגיים המתרחשים בגוף בצלילה חופשית ותוכלו להבין לעומק את הסכנות בספורט, כיצד להימנע מהן וכיצד להתמודד איתן, תלמדו גם עוד על הענף, הציוד המתאים וכיצד להשתמש בו ועוד. הקורס יתן לכם כלים להמשיך ולהשתפר בעצמכם בצורה בטוחה ומבוקרת.

כשאני התחלתי לעסוק בצלילה חופשית, כמו אנשים רבים אחרים, לא הייתי מודע בכלל לעובדה שיש ספורט כזה ושיש כללי בטיחות, פשוט ניסיתי להתחקות אחרי מה שראיתי שאחרים עושים - זה נגמר בפציעה של עצבי השמיעה שלי, שתישאר איתי עד סוף ימי. ראיתי פציעות שונות ומשונות, חמורות פחות וחמורות יותר ולעיתים אף סופניות, אצל אנשים שהחליטו לעסוק בצלילה חופשית, אך לא קיבלו הדרכה ואימון מתאימים – למען בטחונכם האישי – עשו קורס צלילה חופשית אצל מדריך מוסמך.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

נערך לאחרונה על-ידי דן זלגלר בתאריך חמישי, 26 אפר', 2012 10:42, סך-הכל נערך 3 פעמים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

פורסם: שבת, 14 יול', 2007 12:22    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

עודד בר
תומך בקהילה

תומך בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 15 יול', 2007 8:10    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

יופי של מאמר
מומלץ מאוד לעשות קורס
אני עשיתי אצל דן
היה מדהים!!
חוויה בלתי נשכחת
לצלול עם מדריך כמו דן
מקנה הרגשת בטחון
שלא ניתן להשיג בשום
דרך אחרת.

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל

Gidi
מדריך AIDA לצלילה חופשית

מדריך AIDA לצלילה חופשית

הודעהפורסם: ראשון, 15 יול', 2007 9:49    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

עודד בר כתב:
יופי של מאמר
מומלץ מאוד לעשות קורס
אני עשיתי אצל דן
היה מדהים!!
חוויה בלתי נשכחת
לצלול עם מדריך כמו דן
מקנה הרגשת בטחון
שלא ניתן להשיג בשום
דרך אחרת.

בקרוב גם אני באילת,
מחכה בקוצר רוח לקורס...

+1 על המאמר

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

Liquido
מנהל פורום

מנהל פורום

הודעהפורסם: שישי, 20 יול', 2007 21:34    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

הדיון הועבר לפורום הרלוונטי:

פורום מדריכים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם

erdooom
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: ראשון, 22 יול', 2007 10:42    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

מצחיק ... רק את מה שלא נוח מעבירים לפורום נעול ...

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: ראשון, 22 יול', 2007 11:00    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

erdooom כתב:
מצחיק ... רק את מה שלא נוח מעבירים לפורום נעול ...

המאמר תוקן בהתאם לדיון שהתרחש כאן.

ציטוט:
חשוב לי להדגיש, שנכון להיום, ישנו רק קומץ מדריכים בעלי אישור והסמכה המוכרים בעולם להדרכת והסמכת צוללים חופשיים. את שמותיהם תוכלו למצוא ברשימת המדריכים של AIDA המתעדכנת מעת לעת ,ברשימת המדריכים של Apnea Academy או באתר הרלוונטי של ההתאחדות אליה הם שייכים.

אני לא רואה סיבה להשאיר כאן שאריות פוליטיות - לכן הן הועברו למקום בו הצדדים הנוגעים בעניין יכולים לדון בו ביניהם - אנא כבד זאת.

דן.

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר