ברוכים הבאים לפורום לקידום צלילה חופשית בישראל 

לידיעתך, כאורח הנך מוגבל/ת לצפייה בלבד בפורומים השונים.
בכדי לצפות ולהשתתף בדיונים בפורומים עליך להרשם בפורום, תהליך ההרשמה אורך דקות ספורות בלבד והינו ללא תשלום.

שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

אינדקס הפורומים של APNEA -> דייג בצלילה חופשית - קהילה

מחבר הודעה

omri1232
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 28 מרץ, 2011 14:21    נושא ההודעה: ללא סימלון בעיה במתיחת גומייה הגב עם ציטוט

שלום אני מתחיל בדיג עם צלילה חופשית, מאז ומתמיד נמשכתי לים ואף עשיתי קורס צלילה עם מכשירים 2 כוכבים בחופש האחרון (אני בן 15 וחצי), בחופש הגדול האחרון קניתי רובה גומיות 75 ס"מ מסכה שנורקל וסנפירים ומאז אני יוצא לדוג בעומקים הנעים בין 2 ל7 מטר, הבעיה היא שאני רק מתקרב לדגים ויורה הם בורחים מהחץ שמתי לב שהחץ אינו מהיר דיו במים, על החץ יש שני חריצים לווישבון ואני מצליח להגיע לראשון (הקרוב יותר) אך לא לשני, אני מגיע משהו כמו 3-4 סנטימטרים מהשני, השאלה שלי היא מה אני יכול לעשות כי להגיע לשני? אולי לשים גומייה דקה יותר? או לחתוך את הגומייה כך שאני יגיע לראשון אבל הירייה תהייה חזקה יותר? אני עובד עצות, בבקשה תעזרו לי.
סליחה על החפירה
עומרי

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

פורסם: שני, 28 מרץ, 2011 14:21    נושא ההודעה: קישורים מומלצים

חזרה למעלה

יונתן
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 28 מרץ, 2011 15:14    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

קודם כל, אתה לא מצליח לדרוך את הרובה עד הסוף- זאת הסיבה לכך שאין מספיק עוצמה.
תדרוך את הרובה עד למגרעת הראשונה, תנוח.
תדרוך את הרובה שוב עד למגרעת האחרונה.
יכול להיות שאינך דורך כמו שצריך את הרובה ומכאן הסיבה שאתה מפעיל כוח רב אך לא בצורה נכונה.
הייתי ממליץ לך לבקש מאדם מנוסה שידריך אותך ויתקן אותך בהליך דריכת הרובה- רק בתוך המים.

יכול להיות שאין לך מספיק כוח והייתי ממליץ לך להתחיל להתחזק ולא להחליף לגומייה ארוכה יותר מכיוון שזה לא יהיה נכון עבור הרובה.

בהצלחה..

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

omri1232
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 28 מרץ, 2011 16:36    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

אני לא חלש ואני לא אומר את זה כי אני מתבייש, גם אבא שלי שהוא אדם חזק הרבה יותר ממני לא הצליח לדרוך אותו עד הסוף משום שהדריכה מאוד כואבת בבטן, לאחר כל יום של צלילות יש לי שריטות רציניות על איזור הבטן.... יכול להיות באמת שצורת הדריכה שאני משתמש בה אינה נכונה, דרך אגב, יש לי חבר בודי בילדר ונתתי לו לנסות לדרוך וגן הוא לא הצליח לדרוך...

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

dudi.arviv
חבר בקהילה

דירוג איכות להודעה זו 10.00 (מתוך 10) ע"י 1 מדרגים.

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שני, 28 מרץ, 2011 21:14    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

omri1232 כתב:
אני לא חלש ואני לא אומר את זה כי אני מתבייש, גם אבא שלי שהוא אדם חזק הרבה יותר ממני לא הצליח לדרוך אותו עד הסוף משום שהדריכה מאוד כואבת בבטן, לאחר כל יום של צלילות יש לי שריטות רציניות על איזור הבטן.... יכול להיות באמת שצורת הדריכה שאני משתמש בה אינה נכונה, דרך אגב, יש לי חבר בודי בילדר ונתתי לו לנסות לדרוך וגן הוא לא הצליח לדרוך...

זה לא עניין של חלש או חזק (לרוב)
העניין הוא טכניקה נכונה, ומדבריך גם אינך משתמש בפד דריכה ודורך על הגוף עצמו.
מה שאני מציע לך זה לקנות פד דריכה חיצוני במידה ואתה לא משתמש בחליפה עם פד ובכל אופן הטכניקה על "רגל אחת" היא כזאת:

1. קח את ידך החלשה ואחוז בידית האחיזה עם מעט הטיה של הרובה לכיוון היד החזקה על מנת שתוכל להגיע לתחילת הגומיה (איזור הוישבון)
2. לאחר שאחזת בגומיה דחוף עם היד החלשה את ידית האחיזה לכיוון בית החזה (או לצורך העניין לפד החיצוני שנמצא על חגורת המשקולות) עד אשר הוא נשאר צמוד בצורה איתנה שלא מחליקה ממנו.
3. מתח את הגומיה הקרובה לעבר החריץ הראשון, תנוח ולאחר המנוחה לחריץ השני הרחוק ומה שנותר לך הוא להמשיך במנוחה קצרה ולמשוך את השניה.

במידה ואתה מתקשה למשוך אותה ב"מכה" נסה לאחוז כל יד בצד אחר שלה ולמשוך כל צד בנפרד בסדר של משיכה מימין, משמאל, ימין, שמאל... עד שתגיע לחריץ - יש כאלו שיותר נוח להם בצורה הזאת.

כמובן לא לדרוך מחוץ למים - את הסכנות שבפליטת חץ אין צורך לפרט אני מניח (ואל תבנה על בית ההדקים שיחזיק את החץ ולא יפלוט אמין ככל שיהיה).

שיהיה בהצלחה.
דודי

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית פרופיל פייסבוק

omri1232
חבר בקהילה

חבר בקהילה

הודעהפורסם: שלישי, 29 מרץ, 2011 17:13    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

dudi.arviv כתב:
omri1232 כתב:

זה לא עניין של חלש או חזק (לרוב)
העניין הוא טכניקה נכונה, ומדבריך גם אינך משתמש בפד דריכה ודורך על הגוף עצמו.
מה שאני מציע לך זה לקנות פד דריכה חיצוני במידה ואתה לא משתמש בחליפה עם פד ובכל אופן הטכניקה על "רגל אחת" היא כזאת:

1. קח את ידך החלשה ואחוז בידית האחיזה עם מעט הטיה של הרובה לכיוון היד החזקה על מנת שתוכל להגיע לתחילת הגומיה (איזור הוישבון)
2. לאחר שאחזת בגומיה דחוף עם היד החלשה את ידית האחיזה לכיוון בית החזה (או לצורך העניין לפד החיצוני שנמצא על חגורת המשקולות) עד אשר הוא נשאר צמוד בצורה איתנה שלא מחליקה ממנו.
3. מתח את הגומיה הקרובה לעבר החריץ הראשון, תנוח ולאחר המנוחה לחריץ השני הרחוק ומה שנותר לך הוא להמשיך במנוחה קצרה ולמשוך את השניה.

במידה ואתה מתקשה למשוך אותה ב"מכה" נסה לאחוז כל יד בצד אחר שלה ולמשוך כל צד בנפרד בסדר של משיכה מימין, משמאל, ימין, שמאל... עד שתגיע לחריץ - יש כאלו שיותר נוח להם בצורה הזאת.

כמובן לא לדרוך מחוץ למים - את הסכנות שבפליטת חץ אין צורך לפרט אני מניח (ואל תבנה על בית ההדקים שיחזיק את החץ ולא יפלוט אמין ככל שיהיה).

שיהיה בהצלחה.
דודי
תודה רבה עזרת לי מאוד...!

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית

דן זלגלר
מדריך AIDA בכיר
מאמן מדריכים APNEA

הודעהפורסם: רביעי, 30 מרץ, 2011 14:55    נושא ההודעה: ללא סימלון  הגב עם ציטוט

omri1232 כתב:
תודה רבה עזרת לי מאוד...!

והנה עוד מדריך מצולם באותו נושא: דריכת רובה גומיות

בית הספר לצלילה חופשית ומרכז אימונים

חזרה למעלה

שלח הודעה פרטית שלח דואל בקר באתר המפרסם פרופיל פייסבוק

הצג הודעות בנושא זה מלפני:   

התחבר
שם משתמש:    סיסמה:      חבר אותי אוטומטית בכל ביקור         שכחתי את סיסמתי  לחץ כאן להרשמה

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להוריד קבצים בפורום זה

APNEA
[email protected]
קורס צלילה חופשית
ציוד צלילה חופשית

אימון צלילה חופשית  |  ציוד צלילה חופשית  |  צלילה באילת  |  Freediving Fins  |  Monofins  |  Carbon Fins  |  Freediving Course

דיג בצלילה חופשית  |  סנפירים  |  חליפת צלילה  |  מחשב צלילה  |  משחקי צלילה

מבקרים בדף זה: | מפת האתר | אינדקס מילים

COPYRIGHT © 2006 - APNEA

השימוש באתר זה מהווה הסכמה לתנאי תקנון השימוש באתר